Черно на бяло: Драгомир Стойнев прокарвал интереса на Русия в „Южен поток“

blackout8

Well-Known Member
Ако някой е забравил, чии интереси винаги се защитават от както ни окупираха от 1944 ...
Министерството на икономиката и енергетиката публикува 14 документа от кореспонденцията си във връзка с газопровода „Южен поток“. Общо за тази година документите са 62, но по-голямата част били „търговска тайна“ или „засягат трети страни“ и затова остават скрити. Тайна остават и всички предишни документи.

Макар и леко открехнатата врата показва как Министерството на икономиката и енергетиката е изпълнявало исканията на руската страна по проекта „Южен поток“ и така се е превърнало в основен виновник за стартираната наказателна процедура срещу България.
Разкритието идва от писмо на Драгомир Стойнев до руския му колега Александър Новак от 6 юни тази година. От него става ясно, че още на 22 април посолството на Русия е изпратило нота, към която е било приложено писмо на Новак, с което той пита какво става с договореностите, „постигнати на заседание на Руско-българската работна група по енергетика, проведено на 22 януари“. Договореностите не са изрично посочени, но на въпроса Драгомир Стойнев отговаря така:
„В съответствие с постигнатата договореност българската страна да разгледа представените на работната група от руската страна предложения за изменения на българската нормативна уредба и да предостави своите коментари по тях на Министерството на енергетиката на Руската Федерация, представям на вашето внимание следното становище.
Представените предложения за законодателни промени бяха разгледани и детайлно обсъдени, като по отношение на регулацията за морската част на газопровода „Южен поток“, законодателният орган на Р България – Народното събрание прие на първо четене Законопроект за изменение и допълнение на Закона за енергетика, който урежда режим за изгражане на газова инфраструктура за транспортиране на природен газ от държави извън Европейския съюз до България.“
По това време парламентът вече е приел на първо четене промените в Закона за енергетика, предложени от депутатите от БСП Таско Ерменков и Явор Куюмджиев. Те предвиждат частта от тръбата, която е в български териториални води, както и 2-километров участък на сушата до бъдещата компресорна станция „Паша дере“ да бъдат обявени за „морски газопровод“ и да не се подчиняват на правилата на Европейския съюз за равен достъп на трети страни.
Получен по Закона за достъп до обществена информация опис на кореспонденцията по "Южен поток" стана повод Реформаторският блок да обвини управляващите, че приемат закони "под диктовката на "Газпром". Няколко месеца по-късно разсекретените писма дават възможност всеки да си направи извода дали е било така.
Точно този законопроект става повод за дълга кореспонденция между комисаря по енергетика Гюнтер Йотингер и българския министър Драгомир Стойнев. Резултатът е откритата наказателна процедура в началото на юни.
Това обаче не е цялата „заслуга“ на Драгомир Стойнев. Дни след стартирането на процедурата и след изявлението на Пламен Орешарски, че замразява проекта до изясняване на случая, на 12 юни Стойнев пише писмо до изпълнителния директор на „Българския енергиен холдинг“ Иван Йончев:
„По този повод и във връзка с изразеното становище на министър-председателя Република България БЕХ следва да предприеме необходимите действия за преустановяване на възлагането по тръжни процедури, свързани с изграждането на газопровода „Южен поток“, сключването на договори по тях, както и да се въздържа от вземането на решения, които могат да приведат такива договори в действие и/или изпълнение.“
По-малко от месец по-късно обаче се появява някаква спешност и писмото от същия Драгомир Стойнев до същия Иван Йончев вече казва „действайте“. Министърът препоръчва да се предприемат действия „съвместно с другия акционер“ - това е „Газпром“, и да се имат предвид задълженията по Междуправителственото споразумение за „Южен поток“. Заключението е показателно:
„МИЕ отчита необходимостта от осигуряване на необходимите условия за осъществяване на проекта и възможно най-добро прилагане на горецитираното междуправителствено споразумение, като полага всички усилия да разреши повдигнатите от ЕК въпроси в процеса на наказателната процедура.“
В същия месец юли Министерството на земеделието и храните продава на значително по-ниски от пазарните цени земи в района на варненския бряг на проектната компания за „Южен поток“, а Министерството на регионалното развитие издава разрешително за строителство с предварително изпълнение за първия етап на проекта.
„Инерцията“ по реализацията на „Южен поток“ стига дотам, че „Южен поток България“ увеличава капитала си с 382 милиона лева – със съгласието на акционера БЕХ, който дни по-рано е получил указание от служебния министър Васил Щонов да не прави точно това. По този повод министърът изпрати сигнал до главния прокурор. Реакция все още няма.

А Драгомир Стойнев, Таско Ерменков и Явор Куюмджиев днес са водачи на листи на БСП.
http://clubz.bg/7863-cherno_na_bqlo_dragomir_stojnev_prokarval_interesa_na_rusiq_v_„iujen_potok“
 
От: Черно на бяло: Драгомир Стойнев прокарвал интереса на Русия в „Южен поток“

Южен Поток не е само руско-български проект, а важен проект за цяла Европа, стига си мрънкал. Отивай на протеста на соросоидите да мрънкаш за фракинг в България
.
 
От: От: Черно на бяло: Драгомир Стойнев прокарвал интереса на Русия в „Южен поток“

Южен Поток не е само руско-български проект, а важен проект за цяла Европа, стига си мрънкал. Отивай на протеста на соросоидите да мрънкаш за фракинг в България
.

От комуне обосновка да чакаш! Никой не говори против ЮП, а против промените в закона и изцяло наведеното поведение на тройните към васала!
Сега ще ме разбереш перфектно като се разработи газа в Черно Море, по така приетият закон на тройните няма да можеш да ползваш ЮП!
 
От: Черно на бяло: Драгомир Стойнев прокарвал интереса на Русия в „Южен поток“

И кой го казва това, ти ли?
 
От: Черно на бяло: Драгомир Стойнев прокарвал интереса на Русия в „Южен поток“

И кой го казва това, ти ли?
Брей като се наложи са мислиш даваш на късо!
Имаш писма в които пише всичко, защо Цацата тръгна да работи по сигнала, защо ЕК ни чукна процедура и санкции?! Виж кога бяха промените по закона и виж кога почна последствията виж какво пише в писмата - надявам се навържеш 2 и 2! Явно си забравил преди 3 месеца като изплува инфото от реформаторите! ЮП да се строи но по правилата примера, който ти дадох показва продажността на политическата ни сган!
 
От: Черно на бяло: Драгомир Стойнев прокарвал интереса на Русия в „Южен поток“

Аз като ти чета последния пост и се чудя защо ти не можеш да навържеш едно изречение добре структурирано, пък то затуй защото чакаш отговор в капитал / дневник да публикуват и тогава да "навържеш" 2 и 2. Не е като да пускаш цитати от дневник / капитал само нали?
 
От: Черно на бяло: Драгомир Стойнев прокарвал интереса на Русия в „Южен поток“

Аз като ти чета последния пост и се чудя защо ти не можеш да навържеш едно изречение добре структурирано, пък то затуй защото чакаш отговор в капитал / дневник да публикуват и тогава да "навържеш" 2 и 2. Не е като да пускаш цитати от дневник / капитал само нали?

Ох той владеел и силата на сарказма на базово ниво! Комуне кажи кое съм копнал! Правя ти ретроспекция на събития - знаеш ли какво значи тази дума? Другарите цоцалисти промениха енергиният ни закон, на който сме смя цяла ЕС какви безмозъчни глупости се пишат, Май месец РФ видяха какви са документите и сезираха Цацата, Цацата почна и нещата почнаха да изплуват! Тази седмица правителството вади писма на които се потвърждава как фъфльо и ко. са продали срещу рубли и са променили закона!

Това, че не ти е силна черта да мислиш ама изобщо не е мой проблем! Кое пак не разбра, че промените в закона за ЮП са в цялостен ущърб на БГ?!? Питай в комсомола в Бургас, да ти дадат малко инфо белкем да не се излагаш като кифладжия!
 
От: Черно на бяло: Драгомир Стойнев прокарвал интереса на Русия в „Южен поток“

Питай в комсомола в Бургас, да ти дадат малко инфо белкем да не се излагаш като кифладжия!

Оня Мишо Шамара, поне си взе хонорара за анти протестите и си би камшика в САЩ да го харчи.
А Алъна и за Русия няма да се дореди.
 
От: От: Черно на бяло: Драгомир Стойнев прокарвал интереса на Русия в „Южен поток“

Оня Мишо Шамара, поне си взе хонорара за анти протестите и си би камшика в САЩ да го харчи.
А Алъна и за Русия няма да се дореди.

Дам много продажници ...., не знам обаче как някои хора се радват на това, че някои им продава страната на друг! Всичко, което е обективно доказуемо и не случайно има процедури срещу БГ, та как можеш да ги защитаваш тези и да им се радваш! Това е висша форма на продажност, не знам как може да се наречеш българин след това ....
 
От: Черно на бяло: Драгомир Стойнев прокарвал интереса на Русия в „Южен поток“

Стига си лъгал хората, само гербавите се връзват на тези писаници, които плещиш, извадени от дневник и капитал
 
Последно редактирано от модератор:
От: Черно на бяло: Драгомир Стойнев прокарвал интереса на Русия в „Южен поток“

Аланчо я ми обясни, ти като нямаш какво да кажеш в защита на партията и разбира се господарят ви от кремъл, винаги ли обиждаш и показваш колко си жалък?! И ЕК ли чете дневник и капитал, всички ли до един замесени в ЮП месеци мажеха за промените по енергийният закон и те ли са чели капитал и дневник?! Тези писма дето ги е писал Стойнев или са му ги писали на него и тях ли са ги чели в капитал и дневник! Момче спри ги тези срещи на комсомола в Бургас! Стига си ми писал опорни точки капитал, дневник и не знам си още какво! Отвори си очите за нещата, които стават около теб! Виж на мен ми е през оно за мозъчните ти промивки, ама тотално почваш да деградираш и да сваляш нивто на форума!
 
Последно редактирано:
От: Черно на бяло: Драгомир Стойнев прокарвал интереса на Русия в „Южен поток“

Tи нивото отдавна си го свалил, отиди си оправи правописните грешки първо. Ти си този, който чете опорни точки на капитал и дневник и повтаря казаното там.
 
От: Черно на бяло: Драгомир Стойнев прокарвал интереса на Русия в „Южен поток“

На болен мозък, опорни точки! Чудно ми е какво толкова си се впечатлил от този капитал или дневник! Аз знам, че си на платен надник и гониш бройка с безмозъчно лаене - съветвам те ей така за себе си да прочетеш това, което съм писал в началото и то не е от капитал и дневник, та след като го прочетеш се надявам да има малко сиво вещество в кратуната ти и да видиш каква е реалността!
 
От: Черно на бяло: Драгомир Стойнев прокарвал интереса на Русия в „Южен поток“

blackout8,виждам че се възмущаваш на продажни политици,но защо не сме те чули да се възмутиш на поне една от хилядите издънки на Герб и Боко?
 
От: Черно на бяло: Драгомир Стойнев прокарвал интереса на Русия в „Южен поток“

Капитал и Дневник на Прокопи ли бяха?
На икономедия са, от там и на него! Само, че в случаят съм цитирал друга медия, а всичко което се пише се пусна във всички медии така, че не виждам никакъв проблем! Да отричаш тези писма, сигналите до Цацата и неговото задействане и накрая наказателни процедури от ЕК си е силна форма на деменция!
 
От: Черно на бяло: Драгомир Стойнев прокарвал интереса на Русия в „Южен поток“

blackout8,виждам че се възмущаваш на продажни политици,но защо не сме те чули да се възмутиш на поне една от хилядите издънки на Герб и Боко?

Явно не си гледал, какво съм писал в другите теми! Ако искаш дай списък с това, което не ти харесва/те погнусява/възмущава и ще ти кажа от кое се възмущавам! Само не разбирам какво намеси тук ББ? Това ли е начина за замазване на положението по осирането на ЮП и откровената продажност на правителството!
Работата е тук, че ти както и всички останали подкрепящи по една или друга причина Ореха и ко. виждате каква е реалността с ЮП, а аланчо не знае къде се намира само опорни точки в главата му :D
 
От: Черно на бяло: Драгомир Стойнев прокарвал интереса на Русия в „Южен поток“

aз опорни точки не са ми в главата, ти и още няколко гербави продажници само за тях говорите. Другото което е - аз на това правителство вяра нямам вмомента - масови чистки, а не им е това работата, уволнения, съкращения - подготвят управлението за бойковците и за фалшифициране на изборите, отделно назначиха протестери на ключови позиции и ги наградиха с ордени, говорят глупости, изкарват измислени кирливи ризи. Така не се прави.
Амерканско правителство е това вмомента, нормално да плюят против ЮП - ама колкото и да не се иска на такива гербави отрочета като тебе - ЮП ще се строи и нищо не зависи от псевдо писачи като тебе, нито от БГ. Да беше американски проект - най хрисимият щеше да е за тебе, американски агент си ти, продажник от класа.
 
От: Черно на бяло: Драгомир Стойнев прокарвал интереса на Русия в „Южен поток“

Боже, боже слез и си вземи версиите - няма какво повече да кажа! Всеки с коефициент на интелигентност по-голям от на алана, може да провери всичко събитие по събитие, кога бяха законовите промени с каква дата са писмата, както и колко редици от БСП-то се възмутиха от начина на промените, но както и да е! Давай аланчо те така ви учат в комсомола бъде агресивен мачкай всички, които казват копче против родинУ! Никой не е против ЮП като проект, а против условията на ЮП БГ - не случайно цената ще бъде 6 пъти по скъпа от аналогичен проект в една Германия, но както и да е!

П.С. Като гледам как всички фенове на Ореха и ко. не пишат това е ясно доказателство, че имат сиво в главата си и ги е срам да стават на кифладжий, добре че алана не е обременен от нищо, освен от комсомола!
 
От: Черно на бяло: Драгомир Стойнев прокарвал интереса на Русия в „Южен поток“

По-скоро хората не им се занимава с тебе, понеже си знаеш едно и също.
 

Горе