Google Chrome - как да downgrade-на без да трия инфо.

D.Ivanov

Well-Known Member
Преди няколко дни Chrome-a явно се е ъпдейтнал и почнаха едни мъки, бави се, товари, тежи му. Естеството на работа не съм го променял, все си отварям много табове, точно колкото си отварях и преди това.

Има ли начин да си върна старата версия без да си трия тази? Принципно гледах един guide, който показва, че се сменят имената на old chrome и chrome, но аз нямам old chrome при мене, нямам такъв файл.

Ако не става да се downgrade-ва, откъде да изтегля предната версия, коя е била тя 36 ли или някаква бета на 37? Ако я знам коя е точно ще я дръпна, ще си спра интернета и ще я инсталирам и ще спра ъпдейтите. Това ли е начина?
 
От: Google Chrome - как да downgrade-на без да трия инфо.

изпраща много информация в сървърите на гугъл.какво искаш :)

Знам, че е най-шибанят браузър след ИЕ, но просто най-бързо бачка на компютъра ми и затова само него ползвам. Мозилата е още по-тежка.
 
От: Google Chrome - как да downgrade-на без да трия инфо.

Пробвай с Опера, използва същият енджин като Хрома, вече има и достатъчно екстеншъни.
 
От: Google Chrome - как да downgrade-на без да трия инфо.

По-лесно ще е дърпането на Portable v36, отколкото занимавката с downgrade, заключване/блокиране на обновления и прочие. Може часове и дни да отидат.

Първо се отваря sourceforge и в него tab се paste-ва следната връзка в адресната лента [РЪЧНО]: от тук се гледа да се свали GoogleChromePortable_36.0.1985.143_online.paf.exe, която е последната стабилна без да омазва и други неща. Инсталира се където искаш. Ползваш. Ъпдейти – няма, кеф. User Data от оригиналната инсталация може да се премести в Portable инсталацията, но НЕ гарантирам, че ще сработи, тъй като User Data-та вече е „омазана“ с v37, и постоянно ще излиза при стартиране един дразнещ pop-up по няколко пъти. Решението е изцяло нов профил, т.е. без местене ИЛИ играчка един по един местене на файловете/подпапките от User Data от старата към новата, стартиране и пр., и така 100-тина пъти, докато се види кой е „проблемния“ файл или файлове, които да не се местят (ако се иска да се ползва в Portable профила текущата история, фаворити, cookies, etc.).

Не е много коректно, когато НЕ се дава решение на даден проблем, а се дава цялостно негово „заместване“ (било със spam или с друг браузър).
 
От: Google Chrome - как да downgrade-на без да трия инфо.

По-лесно ще е дърпането на Portable v36, отколкото занимавката с downgrade, заключване/блокиране на обновления и прочие. Може часове и дни да отидат.

Първо се отваря sourceforge и в него tab се paste-ва следната връзка в адресната лента [РЪЧНО]: от тук се гледа да се свали GoogleChromePortable_36.0.1985.143_online.paf.exe, която е последната стабилна без да омазва и други неща. Инсталира се където искаш. Ползваш. Ъпдейти – няма, кеф. User Data от оригиналната инсталация може да се премести в Portable инсталацията, но НЕ гарантирам, че ще сработи, тъй като User Data-та вече е „омазана“ с v37, и постоянно ще излиза при стартиране един дразнещ pop-up по няколко пъти. Решението е изцяло нов профил, т.е. без местене ИЛИ играчка един по един местене на файловете/подпапките от User Data от старата към новата, стартиране и пр., и така 100-тина пъти, докато се види кой е „проблемния“ файл или файлове, които да не се местят (ако се иска да се ползва в Portable профила текущата история, фаворити, cookies, etc.).

Не е много коректно, когато НЕ се дава решение на даден проблем, а се дава цялостно негово „заместване“ (било със spam или с друг браузър).

Аз просто ще си експортна bookmark-овете, поне това да спася. А доколкото разбрах деинсталирам текущата версия напълно нали така?
 
От: Google Chrome - как да downgrade-на без да трия инфо.

Не е нужно и не е задължително, тя си остава. Нали има авт. обновление при нея, като стигне v50 може да я пробваш пак да видиш дали са я оправили след 1-2г.
 
От: Google Chrome - как да downgrade-на без да трия инфо.

Дръпнах portable, но възникна един проблем: Когато се опитам да отворя повече от един браузър от chrome portable, всички други браузъри, които излизат са от обикновенният ми chrome. Незнам защо се бъркат 2-те така.
 

Горе