"Замисляне" на PrestaShop при активиране на MemCached

sstankov

Active Member
Здравейте !
Преди няколко дни пробвах услугата MemCached на Суперхостинг.
При активна услуга, се получава "замисляне" на сайта от 2 до 7 секунди, което изчезва при спиране на MemCached.
Някой може ли да сподели опит дали и при него е така ?
Започвам сериозно да се замислям да се прехвърля на CoolIceHost, но поради ограничените ми познания не ми се рискува да го направя сам.
Предварително благодаря за всички коментари по темата !
 
Реално не би трябвало да го има този проблем, но нещо по настройките на кеш плугините на хоста.

http://serverfault.com/questions/495963/slow-memcached-average-10ms-memcached-get

Има няколо пичини, които са описали. Свържи се със съпорта им да ги питаш. Дано успеят да дадат някакво решение.
 
От: "Замисляне" на PrestaShop при активиране на MemCached

Прехвърлянето е елементарна работа от cpanel на cpanel. Архивираш си сайта, сваляш го, качваш го на новия хостинг, разархивираш като спазваш структурата на директориите. Backup на базата през wizzard-a в cpanel restore в новия хостинг пак през уизард-а. Влизаш в mysql databases, добавяш наново права на user към базата, вземаш новите имена, генерираш нова парола. След това променяш в wp-config.php database, username, password и си готов. Става точно за 10 мин. Накря само добавяш новите ns сървъри и до 1-2 часа вече работиш на истински хостинг.
 
От: "Замисляне" на PrestaShop при активиране на MemCached

Аз само мога да т помогна в "убеждаването" да мигрираш към куулайс....

На ССД плановете съм и сайта е несравнимо по-бърз въпреки добавените плъгини и т.н. след миграцията.
 
Аз само мога да т помогна в "убеждаването" да мигрираш към куулайс....

На ССД плановете съм и сайта е несравнимо по-бърз въпреки добавените плъгини и т.н. след миграцията.

Благодаря :) !
Отдавна следя постовете свързани с CoolIceHost и съм взел решение в негова ( тяхна ) полза . Просто ще трябва малко и технически да се ограмотя ( въпреки , че се занимавам с компютри от ерата на Правец 82 ако знаете какво е това ;). )
 
Последно редактирано:
От: "Замисляне" на PrestaShop при активиране на MemCached

Благодаря :) !
Отдавна следя постовете свързани с CoolIceHost и съм взел решение в негова ( тяхна ) полза . Просто ще трябва малко и технически да се ограмотя ( въпреки , че се занимавам с компютри от ерата на Правец 82 ако знаете какво е това ;). )

Всичко може да направиш за няколко минути, много е лесно. Има full backup функция, като я пуснеш после даваш restor в coolicehost, като всичко ще стане автоматично. Но ще трябва да почакаш до 48 часа за обновяване на DNS записите при всичките.
 
С малко закъснение, мемкешъд е само 32 или 64 МБ на споделения хостинг... виж си директорията на смартито колко е голяма не съм пробвал Преста шоп със мемкешъд как е но като го напълни може да забавя... Ако ползваш SSD хостинг скороста на кеша записан SSD e горедолу толкова колкое на ДДР1 рам
 
От: Re: "Замисляне" на PrestaShop при активиране на MemCached

С малко закъснение, мемкешъд е само 32 или 64 МБ на споделения хостинг... виж си директорията на смартито колко е голяма не съм пробвал Преста шоп със мемкешъд как е но като го напълни може да забавя... Ако ползваш SSD хостинг скороста на кеша записан SSD e горедолу толкова колкое на ДДР1 рам

Благодаря за отговора но "китайския" ми е слаб :)
В крайна сметка забавянето се дължало на бъг в PrestaShop.
От Суперхостинг ми изпратиха и линк по темата за да го фиксирам, но понеже "китайския" ми е наистина слаб, няма как да го оправя :)
Та в близко време съм решил да се прехвърля при теб и да открия разликата.
 
От: "Замисляне" на PrestaShop при активиране на MemCached

Ако Престата ти е 1.6.0.9 и по-ранна - да има някакъв бъг, който е описан във форума им и има фикс.

В 1.6.0.10 щял да го няма.

Но това няма да ти забърза сайта както искаш - така че пак се мести де...
 

Горе