Помощ за SEO на нов сайт

yavkata

Active Member
Здравейте, искам да направя сам ако може поне малко от малко SEO на сайта си от долу дето е в подписа ми в момента не разполагам с бюджет за SEO да платя на някой и затова искам сам каквото мога и с ваша помощ ще ми дойде добре да ме посъветвате какво да направя. След някой друг месец ще събера пари ще платя на някой да направи SEO но за момента парите ги влагам в стока.
Ако е възможно колеги приемам всякакви идеи и препоръки в това поне малко да се класирам в гугъла и да вадя някакви посещения в момента вадя по 2-3 на ден което е супер зле ще съм доволен като за начало поне да правя по 50-100 дори и 200 ако е възможно де :p
 
От: Помощ за SEO на нов сайт

Трудно ще ти е да се класираш за ключови думи като "аксесоари за телефон" или "протектор за телефон".

По-лесно ще ти е да се класираш за дълги ключови фрази.
Например:
какъв скрийн протектор да си купя
калъф за телефон тефтер


Можеш да пишеш и статии, които не са директно насочени към твоите продукти, но все пак помагат по някакъв начин на хората.
Например:
дисплея на телефона не свети
телефона ми се рестартира
телефона ми не се зарежда
телефона ми се зарежда бавно
как да разбера телефона ми дали е реплика
телефона ми не се включва samsung


P.S. Имай в предвид, че ще ти трябват доста статии, за да получиш трафик от подобни дълги ключови фрази. По-бързият вариант за трафик е чрез социалните мрежи и най-вече фейсбук, където ми се струва, че е по-голяма част от аудиторията ти.
 
От: Помощ за SEO на нов сайт

Да отделям по малко от бюджета за реклама в фейсбук и горе долу съм доволен, но ми се искаше малко и от гугъл да вкарам посещения
Правих някой работи които бях чел по форуми и с фразата GSM аксесоари изкарах сайта на първа страница, но сега отиде на втора страница, но пак не прави посещения все си варират между 2-3-5 на ден
 
От: Помощ за SEO на нов сайт

Това, което ти е казал GeorgiTodorov е вярно. Не се хвърляй в приключение с високо конкурентни думи и фрази. Повече статии с малко търсене ще ти донесе по-голям трафик. Наблегни на първо време на изрази с 50 - 70 месечни търсения. Понякога една статия е в пъти по-полезна, отколкото един артикул. Например с " телефона ми се рестартира" - има голяма вероятност хората, които търсят по тази фраза да си купят нещо, особено ако статията наистина е пълна със съвети и накрая естествено линк към някой продукт или категория.
 
От: Помощ за SEO на нов сайт

GSM аксесоари има средно по 720 търсения на месец, което не е толкова малко, но не можеш да се надяваш само на трафик от там. Нещата ще изглежда по-различно, ако успееш да се класираш и по други думи.

Снипета ти в момента е:
Най-евтините gsm аксесоари за твоя смартфон на едно място. Поръчай бързо, лесно и удобно.

Можеш да го промениш на:
Най-евтините gsm аксесоари за твоя смартфон на едно място. Промоцията изтича след 1 час!.

Робърт Чалдини в книгата си "Влиянието. Психология на убеждаването" разказва, че когато нещо (промоция/продукт/услуга/събитие и т.н) е достъпно само сега, хората му обръщат внимание, защото се страхуват, че никога повече няма да имат шанса да купят/посетят/видят, това което им предлагаш.

Хубаво е наистина да вкараш някаква промоция, за да не се почувстват излъгани хората :)
 
От: Помощ за SEO на нов сайт

Промоции съм вкарал доста от продуктите са намалени

Също така искам да попитам как се прави Link Building
 
Последно редактирано:
От: Помощ за SEO на нов сайт

Добави се в основните директории като за начало. Добре ще е ако имаш сателитки (на собствен домейн), които да са релевантни и да започнеш от тях да линкваш. Използвай и коментари в Dofollow блогове. Задължително добавяй поне 1-2 пъти седмично уникално съдържание в сайта си. Добра идея е да използваш опцията за гост блогинг, има блогъри, които предлагат тази услуга. Директориите за статии у нас все още вършат работа също. Като за начало май е добре. : D
 
От: Помощ за SEO на нов сайт

Yavkata, виж този линк: http://pointblankseo.com/link-building-strategies#strat163

Има интересни идеи от Point Blank Seo. Виж кои можеш да приложиш сам.

Като за начало ще е достатъчно да си публикуваш статиите в твоя сайт, но можеш да намериш 4-5 тематични блога, където да бъдеш гост блогър. Можеш да правиш и клипчета, които да са полезни на потребителите и да ги качваш в youtube, клипчетата ще се класират доста добре.
 
От: Помощ за SEO на нов сайт

Промоции съм вкарал доста от продуктите са намалени

Също така искам да попитам как се прави Link Building

Най-добрия е закупуване на качествени линкове
 
От: Помощ за SEO на нов сайт

Не купувай линкове, особено ако си нов в СЕОто и не знаеш как да правиш одит на домейни, това само ще ти навреди. Като правиш линкове, гледай текста да е бранда - url-то на сайта, или ако не е това, да е максимално разнороден. Ако имаш еднакъв анчор текст перспективите не са добри. Ето един линк и от мен, прочети това, ще ти помогне.
 
От: Помощ за SEO на нов сайт

да попитам в сайта имам опция автоматично и ръчно въвеждане на Мета заглавие ( Title ) на продуктите как е най добре да ги пиша ръчно да има голям ефект в гугъл
 
От: Помощ за SEO на нов сайт

Здравейте, искам да направя сам ако може поне малко от малко SEO на сайта си от долу дето е в подписа ми в момента не разполагам с бюджет за SEO да платя на някой и затова искам сам каквото мога и с ваша помощ ще ми дойде добре да ме посъветвате какво да направя. След някой друг месец ще събера пари ще платя на някой да направи SEO но за момента парите ги влагам в стока.
Ако е възможно колеги приемам всякакви идеи и препоръки в това поне малко да се класирам в гугъла и да вадя някакви посещения в момента вадя по 2-3 на ден което е супер зле ще съм доволен като за начало поне да правя по 50-100 дори и 200 ако е възможно де :p

Като заначало вземи тури малко текстове или поне описания в сайта. Не знам колко е нов, но изчакай да поотлежи 2-3 седмици и тогава мисли за линкове.

И между другото хубав сайт. :)
 
От: Помощ за SEO на нов сайт

Не купувай линкове, особено ако си нов в СЕОто ...

SEO не е купуване на линкове!
 
От: Помощ за SEO на нов сайт

да попитам в сайта имам опция автоматично и ръчно въвеждане на Мета заглавие ( Title ) на продуктите как е най добре да ги пиша ръчно да има голям ефект в гугъл


Пиши ги ръчно, със собствени думи, погледнати от гледната точка на търсещия.
Все пак, зависи за какви и колко продукта иде реч...
 
От: Помощ за SEO на нов сайт

Пиши ги ръчно, със собствени думи, погледнати от гледната точка на търсещия.
Все пак, зависи за какви и колко продукта иде реч...

Един лош seo съвет! :)
Няма значение автоматично или ръчно написани, въпросът е да са правилно написани!
 
От: Помощ за SEO на нов сайт

Тук си прав, но поне моите сайтове, при автоматично попълване са далеч от уникално съдържание.
 
От: Помощ за SEO на нов сайт

Автоматичното излиза така Силиконов калъф за iPhone 5/5s
Ръчното го преправям на Калъф за iPhone
Така уж ще се показва в гугъл търсачката затова мисля че Калъф за iPhone е по добрия вариант вие как мислите
 
От: Помощ за SEO на нов сайт

Остави го така, по-описателен е по-добре. В момента тренда е лонг тейл. Сложи си алт текста на изображенията на продуктите и добави описание. Също може и да си погледнеш структурата на урл-тата, примеро нещо от сорта на http://www.gsmaksesoar.net/apple/kaluf ще е добре.

Като гледам keyword planner-a, аз бих си променил заглавието от GSM аксесоари, аксесоари за мобилни телефони на GSM аксесоари - панели, калъфи и аксесоари за мобилни телефони.

Също така на началната страница, вкарваш тайтъла в h1, може да не е 1:1 но да включва ключовите думи, както и текст поне 2-3 изречения. Като текста ти е някъде над картинките на телефоните. Долу под картинките също е добре да има текст, да си оправиш малко html/текст ratio-то.
 

Горе