Миграция от Joomla към WP

Linetta

Active Member
Здравейте Колеги,
споделете, моля ви, мнения и препоръки за евентуална миграция от Joomla към WP. Става дума за сайт, който има около 800 публикации. Попрочетох тук-там и видях, че има плъгин за целта Fg Joomla To WordPress - някой от вас ползвал ли го е? В сайта има и секция само за регистрирани потребители, която всъщност ме притеснява най-много как ще се получи в УП и дали изобщо ще може да се премести?

Благодаря предварително на всички, които ще споделят мнение и опит!
:|
 
Здравей,

Има един бридж, който върши работа, този които си споменала ти:

https://wordpress.org/plugins/fg-joomla-to-wordpress/

Не ми даде проблем. Веднъж се замисли, но като дадеш рефреш - си продължава. Но говоря тук за наливане на над 600 статии. Няма как да не изпищи нещо. :) Преместването беше на медиен сайт. Успехи и свиркай, ако нещо има.
 
От: Миграция от Joomla към WP

Мерси Блинки! Лично ми се струва доста рискована операция, още повече, че съм доста на Вие с Джумлата и в случай на фал ще се видя в голямо чудо.
:cry:
 
Така е, рискована е, но ако се прави в тестова среда, няма какво да се обърка, а винаги има и къде да прочетеш какво не е ОК. Джумулата не е кой знае колко сложна система, по-неудобна е от WP, поне според мен, но като цяло не е нищо сложно. ;) Пробвай както ти казах в тестова среда, ако трябва локално. ;)
 
Ръгай смело...най-много да се омаже WP, след преинстал ще си е същия. ;)

Ааа, няколко бързи съвета:

- Не го пълни WP
- Да е абсолютно празен WP
- Да няма дори и плъгини WP
- Изчисти Joomla-та от излишни неща, който могат да пишат в базата
- Затвори очи и кликни на "мигрейт". :)
 
От: Миграция от Joomla към WP

А какво ще кажете за регистрираните юзери? Те ме притесняват най-много! Какво ще се случи с профилите им след миграцията?
:cry:
 
От: Миграция от Joomla към WP

Направи си под директория на хостинга (test.domain.com) там си направим един тест, не на реалния сайт, а тестов. Така ще видиш дали ще се прецака нещо или не, ако се прецака пускаш тука грешките и ще гледаме да ги оправяме :)

Този плъгин дето е дал Blinky за да ти премести и потребителите трябва да платиш 30 евро за Premium версията, понеже безплатната не ги поддържа. Ето тук може да видиш какво ще премести безплатната и какво платената:
http://www.fredericgilles.net/fg-joomla-to-wordpress/
 
Re: От: Миграция от Joomla към WP

Този плъгин дето е дал Blinky за да ти премести и потребителите трябва да платиш 30 евро за Premium версията, понеже безплатната не ги поддържа. Ето тук може да видиш какво ще премести безплатната и какво платената:
http://www.fredericgilles.net/fg-joomla-to-wordpress/
Да, безплатната версия мести само страници, категории и постове. За юзъри, мисля, че е в премиум пакета.
 
От: Re: От: Миграция от Joomla към WP

Да, безплатната версия мести само страници, категории и постове. За юзъри, мисля, че е в премиум пакета.

Да, иначе плъгина е много добър. Ползвал съм го няколко пъти и не се е дънил до сега.
 
Re: От: Re: От: Миграция от Joomla към WP

Да, иначе плъгина е много добър. Ползвал съм го няколко пъти и не се е дънил до сега.

Същото мога да споделя и аз от опит си. Бриджът е супер, добре че ми се налагаше да местя само контент. :)
 
От: Re: От: Re: От: Миграция от Joomla към WP

Същото мога да споделя и аз от опит си. Бриджът е супер, добре че ми се налагаше да местя само контент. :)

Да, при мен също се е налагало само контент да се мести, така че нямам опит с местенето на users-сите.
 
От: Миграция от Joomla към WP

Благодаря за съветите, момчета! :beer:
И аз само контента ще местя и юзерите. Ще го почвам от другата седмица това чудо и ще пиша после какво ми се е получило.
 
Re: От: Миграция от Joomla към WP

Благодаря за съветите, момчета! :beer:
И аз само контента ще местя и юзерите. Ще го почвам от другата седмица това чудо и ще пиша после какво ми се е получило.

Да, дай после някакъв feedback, че ми е интересно, най-вече от страна на това как са се прехвърлили юзърите. :) Иначе с конетна не мисля, че ще имаш проблем. ;)
 
От: Миграция от Joomla към WP

Благодаря за съветите, момчета! :beer:
И аз само контента ще местя и юзерите. Ще го почвам от другата седмица това чудо и ще пиша после какво ми се е получило.

Да, чакаме feedback иначе ако има проблем пиши за да може да помагаме ;)
 
Както по-горе е написано - тестова среда. Винаги ползвай dev.domain.tld за да си правиш експерименти. Във всички случаи, каквото и да стане - търкаш и от начално.

В случая ти, след като нямаш опит с базата данни, бих се насочил към нещо по-просто. Говоря чисто теоретически, защото не съм ползвал добавките, които ще посоча по-долу, но те би следвало да бъдат по-простият вариант за миграция на потребители - export/import на csv файлове.

Защо е просто? Ами имаш един файл, разделен със запетайки, можеш да го редактираш с ноутпад, с ексел, с каквото душа ти иска. Лесно четимо е, за разлика от колоните и таблиците на mysql.

В случая ще е удачно да се ползва добавка за експорт към csv в джумлата, като тази и добавка за импорт в wordpress, като тази. Не разбирай, че това са най-подходящите, това са просто първите в списъка по търсене. Целта ми е да дам идея, а решението така или иначе ще се намери по пътя :)
 
От: Миграция от Joomla към WP

Благодаря и на теб ктомов, още съм на фаза "медитация" върху задачата. :-o
То ясно, че само с медитиране няма да стане, ами ще си трябва сериозно бачкане, но в моя случай ми е нужно и да набера смелост за да се хвърля да правя нещо, за което нямам все пак, нужната подготовка и познания.
:)
 

Горе