Глобяват хората, теглили "Непобедимите 3"

От: Глобяват хората, теглили "Непобедимите 3"

Чудят се как да оправдаят лошите финансови резултати на филма. Досега не съм виждал проучвания, които да показват, че тегленето на филми от торенти намалява печалбите от продажба на билети в кината. Обаче има много, които доказват противното. Сериозно ли някой вярва, че човек е решил да отиде на кино, за да гледа даден филм, но след като е видял, че го има в торентите се е отказал и така филмовата компания е загубила пари?

Това, което ги е яд в случая е, че изтичането на филма преди премиерата показа, че продукцията е пълен боклук и това намали желаещите да го гледат на кино. Щото нали знаете, за кино се плаща предварително, а после няма да ти върнат парите за билета ако филмът не ти хареса. Явно има и карма в случая, защото заради тази малоумна екшън поредица нанесоха големи вреди на Деветашката пещера.
 
От: Глобяват хората, теглили "Непобедимите 3"

Както се е изказал някой мъдър човек в един коментар под новината: "Бой и е***е назад не се връщат!"
 
То пък голям филм, няма що. ;) Като цяло филма не става, това му е най-големия проблем. :)

Аз лично ходя на кино, за да гледам филмите, нищо повече, нищо по-малко. Не тегля, но пък и не ходя на всеки филм да го гледам. Примерно не бих отишъл на този, на Трансформънс, на Хобит. Но пък ходих да гледам Костенурките нинджа, Луси, Игрите на глада, кофти, щях да ходя и Спайдърмен да гледам, но го проспах и така. А на тази боза Непобедимите, и пари да ми дават няма да отида.
 
Интересно ми е, как аджеба ще открият всички тези 10 милиона айпита :)

Замунда, Арена са особено добронамерени и кооперативни :Д За чуждестранните тракери да не говорим. Отделно на това, дори да получат достъп до информация, кои айпи адреси са изтеглили въпросният ТОРРЕНТ файл, това не е автоматично доказателство, че самото съдържание на файла е изтеглено. Иначе казано, дръпнал съм шорткъта към файла, но не съм отварял шорткъта. При все написаното, пределно ясно е на всички, че статични айпи адреси почти не се предлагат заради изчерпването на ипв4 алокацията, кво правим? Пешо съгражданина дръпнал филма, Киро получава покана да плаща, щото наследил айпито му?

Лов на гарги, опит за плашене на хората, смешна история, смешна новина.

Аман от целящи интрига медии.

Код:
[root@beast ~]# echo "127.0.0.1 economic.bg" >> /etc/hosts
 
От: Глобяват хората, теглили "Непобедимите 3"

Вероятно ще атакуват само американски потребители. Торент системата е така направена, че всички IP адреси се виждат. Не ти е нужно съдействие от тракера, за да ги събереш. Напоследък дори не се използват тракери, а само магнитни линкове. Това обаче не пречи да се логнат всички адреси.
 
От: Глобяват хората, теглили "Непобедимите 3"

Някой живущ в Чехия ( българин ) беше писал във форума на dir. bg , че е получил 800 Евро глоба. После адвокати, разправии...
 
Не знам, но в БГ това може да не се случи. А и честно казано, как точно се доказва, че филмът е дръпнат? По-скоро файловете. Това, че си изтеглил "връзката" не значи, че си изтеглил и гледам филма, или автоматично си го предписват вече. Единственият начин е да видят съответното IP, и след детайлно проучване да посетят потребител, за да проверят дали въпросните файлове са на компютъра му и съответно дали ги е гледал. Истинските доказателства седят на компа, а не това, че дадено IP е браузвал и тракера и кликнал на торента, дори свалил "връзката" под формата на МуТорентa. ;)

За чужбина ясно, там с ги гонят яко. Дори знам, че в съседна Гърция никой не си позволява да сваля. И нормално. Дори малко им се е дръпнало на тези, които пътуват там с компютрите си, пълни с филми. Но за български граждани,след като минат великата проверка на големия талон, това едва ли е нещо, за което да се притесняват.
 
Дааа бе ще изпратят глоби на 100 000... :)
И без това филма беше ебаси бълвоча скапан.
Трябва да забранят в България да се снимат филми...

Отричам да съм теглил филма и ако получа глоба ще подам оплакване че някой ми е хакнал рутера и ми краде интернета.
Ако го направят всичките 100 000 ще е голям кеф :)
 
То от самата идея (1ва част) насам си е един и същ шит, не знам защо са сметнали че загубите са заради тегленето му. :) Сякаш някой нарочно ще опре пистолет в челото на потребителя, за да го замъкне на това чудо на модерното изкуство. :)

Едно 10-20% ще пуснат жалби, защото това е лудост. Но и имам и друг въпрос, кой има толкова мазохистични наклонности, за да го изтегли и даже да го гледа. :) Нищо лично тези хора, но 2 часа от живота са си 2 часа от живота. :)
 
От: Глобяват хората, теглили "Непобедимите 3"

Трябва да има закон за защита на зрителя. Ако влезеш в кино салон и не харесаш филма да ти върнат парите и да ти платят обезщетение за изгубено време. Напоследък само простотии излизат.
 
Re: От: Глобяват хората, теглили "Непобедимите 3"

Трябва да има закон за защита на зрителя. Ако влезеш в кино салон и не харесаш филма да ти върнат парите и да ти платят обезщетение за изгубено време. Напоследък само простотии излизат.

Те по тази логика ще трябва да фалират всички кина. Аз последно време не съм бил на нещо мека добро, да ме държи и след излизането от салона. Малко повече се отличи, поне за мен, Люси, но това беше. А не е като да не излязоха доста филми тази година. Чух много добри отзиви и за Спайдърмен, но другите....дори се чудя защо хората блъскат бюджети за подобни филми - явно разчитат на маркетинг и реклама. :) Нямам друго обяснение. :)

Не познавам човек, който като чуе за Непобедимите и не започва с хранилка. :) Представете си и да си дал пари за това. Все едно да си купиш кучешки екстремент. :) Малко не е логично. :)
 
От: Глобяват хората, теглили "Непобедимите 3"

Абе реално, ако сме инвеститори в този филм, щях да наема хора да открият кой е виновника за това. не вярвам няколко милиона да са проблем при този обем, за да се накажат подобаващо "атентаторите"
 
От: Глобяват хората, теглили "Непобедимите 3"

Все по-затегнато ще става положението с тегленето на аванта. Даже и у нас, рано или късно ще дойде времето когато никой няма да си позволява да изтегли нещо незаконно защото ще плати солена глоба.
 
От: Глобяват хората, теглили "Непобедимите 3"

Мижи да те лъже, аз съм на три мрежи всяка е с по 255 адреса, при всеки лог ми дава ново ip. ще ме хванат за .....
Иначе това го видях, но не ми вдъхна доверие и не съм го теглил одъртяхме и не си падам вече по такива екшъни. :D
 
От: Глобяват хората, теглили "Непобедимите 3"

лога на кой клиент кое ip в какъв интервал е бил раздаден се пази при интернет доставчика, същия може да се изиска от мвр/съд/прокуратура
 
Re: От: Глобяват хората, теглили "Непобедимите 3"

Мижи да те лъже, аз съм на три мрежи всяка е с по 255 адреса, при всеки лог ми дава ново ip. ще ме хванат за .....
Иначе това го видях, но не ми вдъхна доверие и не съм го теглил одъртяхме и не си падам вече по такива екшъни. :D

То пък едните филми, чак се чудя на хората какво толкова валят и гледат, като всички (поне последните продукции) на хамериканците са само бози. Добре че чат пат излиза нещо, което Марвел е мислил преди тях. :) А те на най-куцата продукция са се запънали да глобяват хора. Това даже като го изгледат от съда няма да издържи. :) Няма толкова луд, който да наруши закона, заради такова нещо.
 
От: Глобяват хората, теглили "Непобедимите 3"

Правят си евтина реклама хората за да може някой да посети кината.

За DHT чува ли ли сте?
Преди години всички версии на торен клиентите идваха с включен DHT за да може да се немрят повече "раздавачи/получатели" :). Сега не знам как е, но масовият магнитен потребител 100% преравя хеш сумите чрез DHT ;)
 
От: Глобяват хората, теглили "Непобедимите 3"

Торент системата позволява на всеки да получи информация както за IP адреса на потребителите, които са изтеглили филма, така и за това дали файловете са дръпнати на 100%. Разбира се за подобно нещо българските интернет доставчици нямат право да разкриват личната информация на потребителите си. Това е забранено според българското законодателство. Законно е само при подозрение за извършено тежко престъпление, за което се полагат доста години затвор. В земята на "свободата" САЩ обаче няма подобни защити. Там за няколко песни могат да те осъдят на стотици хиляди долари глоба. Има такива случаи и на доста хора е съсипан живота заради подобни неща.
 
От: Глобяват хората, теглили "Непобедимите 3"

Торент системата позволява на всеки да получи информация както за IP адреса на потребителите, които са изтеглили филма, така и за това дали файловете са дръпнати на 100%. Разбира се за подобно нещо българските интернет доставчици нямат право да разкриват личната информация на потребителите си. Това е забранено според българското законодателство. Законно е само при подозрение за извършено тежко престъпление, за което се полагат доста години затвор. В земята на "свободата" САЩ обаче няма подобни защити. Там за няколко песни могат да те осъдят на стотици хиляди долари глоба. Има такива случаи и на доста хора е съсипан живота заради подобни неща.

Да не ми кажеш само, че позволява да се разбере и, че съм го изгледал братле :D , сори за закачката, но това, ако се търси трябва да го търсят от софтуера не от тракера, а софтуера никога няма да им го предостави. ;)
 

Горе