Някой ходил ли е на Курсовете по програмиране

helf_php

Active Member
Здравейте някой тука да има повече полезна информация и да е ходил примерно и да каже отзиви. Примерно Java C++ нещо подобно такива курсове дали ще има ефект. В университетите за такива специалности искат 6++ и винаги са пълни специалностите та се търси алтернатива :shock:
 
От: Някой ходил ли е на Курсовете по програмиране

Здравейте някой тука да има повече полезна информация и да е ходил примерно и да каже отзиви. Примерно Java C++ нещо подобно такива курсове дали ще има ефект. В университетите за такива специалности искат 6++ и винаги са пълни специалностите та се търси алтернатива :shock:

В Търновския университет има свободни места и не искат 6, но понеже тази година завърших ще ти кажа по-добре отиди в Телерик. В Вту се учи много математика. Казвам го от опит.
 
От: Някой ходил ли е на Курсовете по програмиране

Да, по-добре Телерик, ама там е голямо сито. ВТУ не си струва толкова много. 9876 тази година ли завърши? Информатика или Компютърни науки?
 
От: Някой ходил ли е на Курсовете по програмиране

Да, по-добре Телерик, ама там е голямо сито. ВТУ не си струва толкова много. 9876 тази година ли завърши? Информатика или Компютърни науки?

Тази година завърших Информатика.
 
От: Някой ходил ли е на Курсовете по програмиране

Хехе , аз също съм от ВТУ , тази година съм 4 курс Информатика .
Мнение: Влизането беше няколко вида,или с оценка от матура по математика или тест по информатика +- някоя оценка от дипломата . Да,при нас(моята специалност) се учи много математика и е ужасно трудно понякога да изкараш 3ка.На семестър имаме по 3вида математики.Наблегнахме доста на C++ (около 5семестъра) и 1семестър на (C#) В университета ти дават основната структура на езика , а ако искаш да надграждаш трябва да четеш много . В един семестър имаме 30учебни часа лекции и 30 учебни часа упражнения по дадено програмиране ( 1 учебен час = 1ч. и 15мин. астрономически ) според теб колко можеш да се научиш ? Преминах през дисциплини като Java и за тези часове ако мислиш , че мога да правя нещо конкурентно способно ... Майката му е да те влече и да четеш постоянно . Успеха ще дойде с постоянство .
 
От: От: Някой ходил ли е на Курсовете по програмиране

Хехе , аз също съм от ВТУ , тази година съм 4 курс Информатика .
Мнение: Влизането беше няколко вида,или с оценка от матура по математика или тест по информатика +- някоя оценка от дипломата . Да,при нас(моята специалност) се учи много математика и е ужасно трудно понякога да изкараш 3ка.На семестър имаме по 3вида математики.Наблегнахме доста на C++ (около 5семестъра) и 1семестър на (C#) В университета ти дават основната структура на езика , а ако искаш да надграждаш трябва да четеш много . В един семестър имаме 30учебни часа лекции и 30 учебни часа упражнения по дадено програмиране ( 1 учебен час = 1ч. и 15мин. астрономически ) според теб колко можеш да се научиш ? Преминах през дисциплини като Java и за тези часове ако мислиш , че мога да правя нещо конкурентно способно ... Майката му е да те влече и да четеш постоянно . Успеха ще дойде с постоянство .

С този коментар искаш да кажеш че в университета не се учи прог език ?
И че ако се заеме човек с курсове и със четене на книги може да научи повече или грешно съм разбрал коментара ?
 
От: Някой ходил ли е на Курсовете по програмиране

Означава ти дават структурата на езика , ако искаш да надграждаш т.е. да правиш големи проекти ( било то програми или уеб сайтове ) ти трябва доста четене след това :) .
 
От: Някой ходил ли е на Курсовете по програмиране

Означава ти дават структурата на езика , ако искаш да надграждаш т.е. да правиш големи проекти ( било то програми или уеб сайтове ) ти трябва доста четене след това :) .
Тоест бутане 4 години в университет за да знам само основата :D:D
е тва е пародия чесно
 
От: Някой ходил ли е на Курсовете по програмиране

Осъзнаваш, че да програмираш, не е само да пишеш на даден език. Естествено, че се учат доста други неща в този споменат университет. Ученето на математика не е бутане. Интересно ми е, ако започнеш да учиш компютърна графика докъде би стигнал без математика или която и да е друга тежка дисциплина.
Най-лесното е да почнеш да програмираш на даден език, но това е нищо. Има много неща, които трябва да се научат и то добре. Основни алгоритми и структури от данни. Основни похвати и методи за решаване на дадени проблеми. Математиката също е задължителна - линейна алгебра и анализ, за да разбираш какво се случва и какви очаквания да имаш.
Оттук нататък има доста други полезни курсове и книги. Примерно книгата Introduction to Theory of computation сигурно ще ти се стори напълно безполезна, но няма да осъзнаеш как върху материала в нея се основава всичко, което имаме в момента.
Ще ти дам следните 2 онлайн курса:
http://mooc.cs.helsinki.fi/programming-part1
http://mooc.cs.helsinki.fi/programming-part2

Ще те предупредя отсега, че със сегашната ти нагласа няма да стигнеш до никъде.
 
От: Някой ходил ли е на Курсовете по програмиране

Прекарал съм 5 години в ТУ - София и донякъде е загуба на време. Научих се на много неща иначе - цени на проблемни изпити, договаряне за оправяне на изпити на едро, кой асистент какво пие и за колко водка пише заверки - все полезни социални умения. Вече мога да дам подкуп с едно намигане. Технически умения не успях да получа никакви - даскалите по бази данни и програмиране бяха като полицай след баня - чисто прости. Но средата от колеги е уникална - страхотни професионалисти, тук-там гении, все хора с които си струва да имаш контакти и да научите нещо заедно.
 
От: Някой ходил ли е на Курсовете по програмиране

Здравейте някой тука да има повече полезна информация и да е ходил примерно и да каже отзиви. Примерно Java C++ нещо подобно такива курсове дали ще има ефект. В университетите за такива специалности искат 6++ и винаги са пълни специалностите та се търси алтернатива :shock:

Здравей, в IT-Academy.BG имаме започващ курс по Java за начинаещи, на който вече има записан дори член от форума. Заповядай, все още има свободни места ;)
 

Горе