Viral Marketing: Как чисто нов сайт получи 5,192 посещения за няколко часа

StoimenIliev

New Member
Здравейте,

В началото на месеца си направих експеримент с Viral Marketing, който лично според мен беше успешен.
За $1.99 и малко работа чисто нов сайт получи 5,192 посещения, както и 618 tweet-a и 318 facebook шервания.

Тук съм описал целия процес стъпка по стъпка:
http://www.marketingkafe.com/viral-marketing-case-study/

Надявам се да ви бъде интересно и полезно!

Поздрави!
 
От: Viral Marketing: Как чисто нов сайт получи 5,192 посещения за няколко часа

Изключително много ми хареса статията.

Такива теми ни трябват в форума!!!
 
От: Viral Marketing: Как чисто нов сайт получи 5,192 посещения за няколко часа

Здрасти!

Благодаря много за добрите думи!

Сайта е едва на 3 седмици и засега има само 3 поста. Смятам в бъдеще да продължа да пиша подобни статии :)

Поздрави,
Стоимен :)
 
От: Viral Marketing: Как чисто нов сайт получи 5,192 посещения за няколко часа

Поздравления!
Харесва ми блогът ти, абонирах се.
Поздрави.
 
От: Viral Marketing: Как чисто нов сайт получи 5,192 посещения за няколко часа

Здравей, като за начало е добре. Тук обаче куца цялата концепция, която е, че с такъв домейн и сайт не можеш да изкараш пари, поне не с адсенс. Знам, че не ти е било цел, обаче използваш думи, които те улесняват в това да направиш нещо вирусно. Макар че, може да се поспори дали сайтът ти е станал наистина вирусен. За разни футболни афф банери, не знам дали използването на думи като "фъкинг" в заглавието е позволено.

Мои сайтове са ставали вирусни от няколко места:

- редит - държеше 2500-3000 човека онлайн на дадения пост от заглавната в продължение на 2-3 ч. Което значи, няколко десетки хиляди уникални. Там обаче има някой админ, който не ми се кефи и това е вторият път когато нещо става вирусно и го банват.

- стъмбъл ъпон - имал съм вирусни постове там, които са държали една седмица по 1000-2000 човека на дадения пост.

- най-мощното е фейсбук. Ако трябва да съм честен съм имал статии, които са правили над един милион уникални за няколко дни. Тогава просто стоиш и гледаш как ти се пълни банковата сметка :)

За вирусни постове препоръчвам да се следят сайтове, като viralnova, buzzfeed и прочее, които правят милиони месечно, долари де, не просто униклани. Следете ги, опитвайте, търсете фейсбук ресурс, слагайте бутони за социално споделяне. И най-важното, трябва да сте готови, когато дойде вирал вълната, мощен сървър, cdn, всичко както си требе, защото иначе тогава най-боли.
 
От: Viral Marketing: Как чисто нов сайт получи 5,192 посещения за няколко часа

Сожи социалните бутони някъде отгоре, на моя лаптоп трябва да скролирам, за да и видя. Браво за сайта, трябва да измилиш и как да го менетизираш само.
 
От: Viral Marketing: Как чисто нов сайт получи 5,192 посещения за няколко часа

Аз лично също на чисто нови сайтове от редит най-вее съм карал над 10к трафик за няколко часа. От тези 10к трафик и 10 евро от адсенс не можах да направя.

Съгласен съм с redrum, фейсбук е най-конвертиращата мрежа. Резултати постигнати с фейсбук не мога да постигна с 5 пъти повече трафик от други социални мрежи. Аз съм главно в адсенс монетизацията на сайтове.
 
От: Viral Marketing: Как чисто нов сайт получи 5,192 посещения за няколко часа

Браво за сайта и супеха с трафика. Сега остава да го поддържаш. Ще се радвам да пишеш в тази тема след месец и да кажеш как се движат нещата.

За Реддит има официална статистика, че процента на отпадане е в промеждутък от 95 до 100%. Така, че не е супер големия успех с него. Поне според мен е така. Пари можеш да изкараш много от Адсенс и с суб домейн на блогър. Всичко е според зависи какво пишеш и как ще подредиш сайта.
 
От: Viral Marketing: Как чисто нов сайт получи 5,192 посещения за няколко часа

Не съм съгласен с автора, това не е никакъв Viral Marketing.
 
От: Viral Marketing: Как чисто нов сайт получи 5,192 посещения за няколко часа

Верно, къде е продуктът, кой е бранда?

Това си е само 'Viral', но маркетинг не е ...
 
От: Viral Marketing: Как чисто нов сайт получи 5,192 посещения за няколко часа

Верно, къде е продуктът, кой е бранда?

Това си е само 'Viral', но маркетинг не е ...

Така си е. А аз даже и бих поспорил, че това е "вирал". За мен това не е никакъв вирал. Просто автора е пуснал линкове в най-големите тематични ресурси и така е получил трафик. То ако е така, и аз имам всекидневно такива "Вирал" статии - анонсирам пред 500 - 1000к във фейса и веднага получавам 10 к трафик само за час-два. И постигам много по-добри резултати от автора. Но това не е "Вирал"!
 
От: Viral Marketing: Как чисто нов сайт получи 5,192 посещения за няколко часа

Язе пък туй искам много да го видя, как от 500-1000 фена се прави трафик 10к. от фейса. Братле недей така.
Така си е. А аз даже и бих поспорил, че това е "вирал". За мен това не е никакъв вирал. Просто автора е пуснал линкове в най-големите тематични ресурси и така е получил трафик. То ако е така, и аз имам всекидневно такива "Вирал" статии - анонсирам пред 500 - 1000к във фейса и веднага получавам 10 к трафик само за час-два. И постигам много по-добри резултати от автора. Но това не е "Вирал"!
 
От: Viral Marketing: Как чисто нов сайт получи 5,192 посещения за няколко часа

Язе пък туй искам много да го видя, как от 500-1000 фена се прави трафик 10к. от фейса. Братле недей така.

Абе ти що не четеш правилно какво пиша? Написал съм 500-1000к, т.е. 500 000 - 1 000 000 фена! :)
 
От: Viral Marketing: Как чисто нов сайт получи 5,192 посещения за няколко часа

Чакам мача и се подготвям да викам за туй. :)
Абе ти що не четеш правилно какво пиша? Написал съм 500-1000к, т.е. 500 000 - 1 000 000 фена! :)
 
От: Viral Marketing: Как чисто нов сайт получи 5,192 посещения за няколко часа

Здравей, като за начало е добре. Тук обаче куца цялата концепция, която е, че с такъв домейн и сайт не можеш да изкараш пари, поне не с адсенс. Знам, че не ти е било цел, обаче използваш думи, които те улесняват в това да направиш нещо вирусно. Макар че, може да се поспори дали сайтът ти е станал наистина вирусен. За разни футболни афф банери, не знам дали използването на думи като "фъкинг" в заглавието е позволено.

Мои сайтове са ставали вирусни от няколко места:

- редит - държеше 2500-3000 човека онлайн на дадения пост от заглавната в продължение на 2-3 ч. Което значи, няколко десетки хиляди уникални. Там обаче има някой админ, който не ми се кефи и това е вторият път когато нещо става вирусно и го банват.

- стъмбъл ъпон - имал съм вирусни постове там, които са държали една седмица по 1000-2000 човека на дадения пост.

- най-мощното е фейсбук. Ако трябва да съм честен съм имал статии, които са правили над един милион уникални за няколко дни. Тогава просто стоиш и гледаш как ти се пълни банковата сметка :)

За вирусни постове препоръчвам да се следят сайтове, като viralnova, buzzfeed и прочее, които правят милиони месечно, долари де, не просто униклани. Следете ги, опитвайте, търсете фейсбук ресурс, слагайте бутони за социално споделяне. И най-важното, трябва да сте готови, когато дойде вирал вълната, мощен сървър, cdn, всичко както си требе, защото иначе тогава най-боли.

полезни съвети нека се запиша за да следя темата :)
 
От: Viral Marketing: Как чисто нов сайт получи 5,192 посещения за няколко часа

Като нямаш печалба от това какъв беше смисълът?
 
От: Viral Marketing: Как чисто нов сайт получи 5,192 посещения за няколко часа

Преди всичко - благодаря на всички за коментарите!

@Redrum - Благодаря за полезните съвети. Аз лично досега не съм имах успех със StumbleUpon, но съм чел че доста хора получават голям трафик.

Продължавайки напред...

Нямам претенции, че съм поставил рекорд по трафик, нито че съм открил топлата вода.

Много хора в този форум със сигурност постигат поне 10 пъти по-добри резултати от тези и го правят 10 пъти по-професионално и систематизирано, точно и затова продължавам да го следя. Така, че тази статия не е насочена към тях.

Също така ми е ясно, че ако имаш фейсбук група с 1 милион потребители, ще получиш много по-голям трафик.

Целта на конкретния блог пост е как ако нямаш абсолютно никакви налични ресурси, но имаш поне средна ръка идея да си докараш не лош трафик. Като целта е да покажа принципа, като посоча и сайт, за да не е просто всичко "суха теория".
Съдейки от имейлите, които получих, този пост е бил полезен на доста хора.

Ако някой реши да напише по-подробен туториал как си докарва трафик към някой сайт от който изкарва пари, с удоволствие ще ликна към него от статията!

Като нямаш печалба от това какъв беше смисълът?
Аз ще отговоря на това с въпрос - Кой би споделил сайт който изкарва пари с метод как да го репликираш (стъпка по стъпка)?
И за това нещо да седна да отделя няколко часа да го опиша прилежно и накрая да го пусна безплатно в нета, за да може някой да го направи 1 идея по-добре и да ми изяде хляба.

За който се занимава с подобни неща от години статията е елементарна, но на български език няма много подобни статии и затова счетох, че ще е полезно да опиша какво съм правил.
Аз съм фен на Арсенал и този сайт беше за мен "Goofing around". За някой друг обаче това е идея и самочувствие, че е изпълнимо и не е сложно.

@Странникът
На доста места си ми писал, не обичам да спамя, затова ще отговоря само тук.

Относно дали е Viral:

Viral елемента идва от факта, че от г/д 4 посетителя 1 е решил да го шерне използвайки Facebook или Twiter.

А двама потребители са писали нагоре:
1) Редит има много висок Bounce rate
2) Дори е трябвало да се скролне надолу, за да се видят социалните бутони

+Този сайт обиколи поне 50тина форума по целия свят.


Така или иначе "Viral Marketing" са точно две думи от заглавието - които дори не ги използвам в самия текст, има ли толкова голямо значение дали ги има или не?

Отново бих искал да благодаря на хората за коментарите, съветите и критиките, със сигурност всички ми бяха полезни!
 
От: Viral Marketing: Как чисто нов сайт получи 5,192 посещения за няколко часа

Ето и картинка реално показваща силата на отделните социални мрежи за това дадено съдържание да стане вирусно.

image.png


Не е от мой сайт, но онагледява доста добре нещата. Аз лично бих добавил и редит бутона. За съжаление, фейсбук няма алтернатива.
 
Последно редактирано:
От: Viral Marketing: Как чисто нов сайт получи 5,192 посещения за няколко часа

Супер статия, много ми хареса! повечко такива теми да има тук. ето какво прави една брилиантна идея :)
 
От: Viral Marketing: Как чисто нов сайт получи 5,192 посещения за няколко часа

...ето какво прави една брилиантна идея :)

Също така ще е "брилиантно" да се научиш да пишеш брилянтно!
 

Горе