Adsense - 2 акаунта в едно жилище. Какви са безопасните начини?

D.Ivanov

Well-Known Member
Здравейте,

Ситуацията е следната: В една сграда трябва да се използват 2 различни адсенс акаунта. Акаунтите са активни и всичко по тях е ок. Единият акаунт досега се използва на това IP, а другият досега се е използвал от друго IP.

Достатъчно безопасно ли е да поискам отделно IP за новият акаунт от интернет доставчика с един отделен рутер?

С акаунтите ще се оперира от 2 различни независими компютъра.

Ако не е безопасно, какви са безопасните начини да се оперира с 2-та акаунта?

Благодаря предварително на отзовалите се.
 
От: Adsense - 2 акаунта в едно жилище. Какви са безопасните начини?

При мен ситуацията е такава:
Едно жилище един интернет 2 лаптопа и 2 адсенс акаунта. И няма проблеми вече 2ра година .
 
От: Adsense - 2 акаунта в едно жилище. Какви са безопасните начини?

И при мен е така, но с 3 акаунта, всичките на еднин ип адрес. До сега не съм имал проблеми.
 
От: Adsense - 2 акаунта в едно жилище. Какви са безопасните начини?

Нормално е да нямаш проблем. Дори и тия гадини от Google знаят, че няма уникални IP адреси за всички :D
 
От: Adsense - 2 акаунта в едно жилище. Какви са безопасните начини?

При мен ситуацията е такава:
Едно жилище един интернет 2 лаптопа и 2 адсенс акаунта. И няма проблеми вече 2ра година .

и според мен няма да има проблем
 
От: Adsense - 2 акаунта в едно жилище. Какви са безопасните начини?

И ние сме така аз и жена ми се на един лаптоп с два адсенс акаунта дори тя има ютуб канал пак с приходи
 
От: Adsense - 2 акаунта в едно жилище. Какви са безопасните начини?

Благодаря на всички отзовали се.

Като цяло не смятах, че ще мога да мина с 1 интернет и 2 лаптопа, но явно ще стане. Все пак не ми е проблем да плащам по 5 лв на месец за още едно ИП и може и така да направя.
 
От: Adsense - 2 акаунта в едно жилище. Какви са безопасните начини?

На всичките горе ще ви кажа, че години наред и при мен беше така. Миналата година обаче разбрах, че когато ти гръмне един акаунт и си се логвал с друг от същия комп, гръмва и той, защото го водят "свързан" акаунт. Точно така ми пишеше в писмото - акаунтът се прекратява, защото е установено, че е свързан с друг прекратен акаунт.
 
От: Adsense - 2 акаунта в едно жилище. Какви са безопасните начини?

На всичките горе ще ви кажа, че години наред и при мен беше така. Миналата година обаче разбрах, че когато ти гръмне един акаунт и си се логвал с друг от същия комп, гръмва и той, защото го водят "свързан" акаунт. Точно така ми пишеше в писмото - акаунтът се прекратява, защото е установено, че е свързан с друг прекратен акаунт.

Това е глупост мога да ти кажа.Примерно преди това ако го е ползвал друг човек същото IP аз пък какво ще съм виновен също така IP-тата не са уникални за всички.Има и този вариант ако в махалата интернет доставчика раздава на всички по 2-3 IP-та за 253 компа, които съответно ще използват нереални вътрешни IP-та и тези 253 компа поне 20 човека имат Adsense акаунти тогава какво правим ?
 
От: Adsense - 2 акаунта в едно жилище. Какви са безопасните начини?

Това е глупост мога да ти кажа.Примерно преди това ако го е ползвал друг човек същото IP аз пък какво ще съм виновен също така IP-тата не са уникални за всички.Има и този вариант ако в махалата интернет доставчика раздава на всички по 2-3 IP-та за 253 компа, които съответно ще използват нереални вътрешни IP-та и тези 253 компа поне 20 човека имат Adsense акаунти тогава какво правим ?
Тия неща не ми ги обяснявай на мен. Като ти заминат акаунтите, глупост, не глупост - бараш меча. Казвам ти какво ми се случи на мен, не бях особено щастлив, повярвай.
 
От: Adsense - 2 акаунта в едно жилище. Какви са безопасните начини?

Тия неща не ми ги обяснявай на мен. Като ти заминат акаунтите, глупост, не глупост - бараш меча. Казвам ти какво ми се случи на мен, не бях особено щастлив, повярвай.

Да разбирам те, но е простотия това, което са ти писали според мене причината е друга, но както и да е.
 
От: Adsense - 2 акаунта в едно жилище. Какви са безопасните начини?

Ами, за съжаление нямаше как да се свържа с тях и да ги питам :) Знаеш как е с адсенса. Та за това смятам, че страх лозе пази. Аз лично не влизам в различни акаунти от един комп, едно ип и прочее.
 
От: Adsense - 2 акаунта в едно жилище. Какви са безопасните начини?

Проблема не е в IP-тата, а в еднаквата сигнатура, която се генерира като се ползва един и същи компютър, браузър, флаш плеър(особено ако сте windows потребители флаш/кукитата се шерват между браузърите; при линукса още не е така, но скоро и този ъпдейт ще дойде).
Ако трябва да се ползват няколко акаунта на един компютър просто се ограмотете технически.
Ако са различни компютри то няма значение, че IP-тата са ви еднакви.

Ако не вярвате просто питайте Google за IPv4 и да ви каже дали има достатъчен брой за всички хора по света :D
 
От: Adsense - 2 акаунта в едно жилище. Какви са безопасните начини?

А какво става с верификацията? Нали се праща писмо до адреса, така че за двата акаунта трябва да се даде един и същ адрес. Естествено, възможно е за другия да се даде адреса на някой познат, но все пак трябва да се помисли и за това.
 
От: Adsense - 2 акаунта в едно жилище. Какви са безопасните начини?

Проблема не е в IP-тата, а в еднаквата сигнатура, която се генерира като се ползва един и същи компютър, браузър, флаш плеър(особено ако сте windows потребители флаш/кукитата се шерват между браузърите; при линукса още не е така, но скоро и този ъпдейт ще дойде).
Ако трябва да се ползват няколко акаунта на един компютър просто се ограмотете технически.
Ако са различни компютри то няма значение, че IP-тата са ви еднакви.

Ако не вярвате просто питайте Google за IPv4 и да ви каже дали има достатъчен брой за всички хора по света :D

Искаш да кажеш, че трябва да се влиза в другия акаунт с друг браузър.
Или да се използва VPN или PROXY ? ама платени
 
От: Adsense - 2 акаунта в едно жилище. Какви са безопасните начини?

Не казвам това. Казвам, че ако се сложи примерно noflash плугин на Firefox можете спокойно да гледате един акаунт с FF и друг през Chrome/Opera/etc.
 
От: Adsense - 2 акаунта в едно жилище. Какви са безопасните начини?

Май никой от вас не е чел правилата на гугъл адсенс:D
Можеш да ползваш до 4-5 акаунта от едно ип. Като гугъл счита за редно, че това може да са членове на твоето семейство.
 
От: Adsense - 2 акаунта в едно жилище. Какви са безопасните начини?

Май никой от вас не е чел правилата на гугъл адсенс:D
Можеш да ползваш до 4-5 акаунта от едно ип. Като гугъл счита за редно, че това може да са членове на твоето семейство.


То това добре, ама като гръмне единия гръмват и останалите.
 

Горе