Въпрос относно монетизиране на видео трафик от тубето

Stefan Nasev

New Member
Здравейте,

не успях да намеря инфо на какъв принцип точно става генерирането на някаква печалба от гледане на ютуб клипчета през личен сайт.
Намерих доста сайтове от рода на bikiniscrazyТОЧКАcom, които просто тематично събират клипчета
Ще съм благодарен ако се намери някой да обясни както на мен, така и на всички които се интересуват

Поздрави,
Че
 
От: Въпрос относно монетизиране на видео трафик от тубето

В смисъл искаш да ти дават пари от това, че някой гледа чужди клипове от твоя сайт ли? Не мисля, че работи така. Мисля, че трябва клиповете да са качени от теб, за да можеш да ги монетизираш.
 
От: Въпрос относно монетизиране на видео трафик от тубето

Предполагам има скрити adsense, но не мога да разбера ако искам аз да го направя как точно трябва да стане. Отделно примерно линковете на клипчета, които са в youtube, но с препратка в 9gag са с реферал накрая. Има някакъв начин за печелене, който не знам как точно работи и именно за това имам нужда от вашата помощ.
Мерси предварително :)
 
От: Въпрос относно монетизиране на видео трафик от тубето

По-скоро печелят от трафика към сайта си, отколкото от самите клипове. Поне аз не знам за друг начин, освен клиповете ти да са авторски, за да можеш да ги монетизираш. Някой с повече практика може да каже дали е така.
 
От: Въпрос относно монетизиране на видео трафик от тубето

Май ще е някаква голяма тайна щом никой нищо не казва по въпроса :)
 

Горе