Как се става Youtube partner

От: Как се става Youtube partner

...уфф нещо се обърках.

Как може да се обърквате от толкова елементарни неща... . По дефолт все още опцията не е активирана за България. Но въпреки това Youtube може да праща индивидуални покани на когото прецени, каквито случаи има вече. Другата опция е да се регисртира акаунт в чужда държава. Но тогава трябва да се внимава, защото Гугъл си следят всичко и ако поискат може да се заядат, че профила се управлява от България и парите се вземат от тук. Кое му е сложното?
 
От: Как се става Youtube partner

Как може да се обърквате от толкова елементарни неща... . По дефолт все още опцията не е активирана за България. Но въпреки това Youtube може да праща индивидуални покани на когото прецени, каквито случаи има вече. Другата опция е да се регисртира акаунт в чужда държава. Но тогава трябва да се внимава, защото Гугъл си следят всичко и ако поискат може да се заядат, че профила се управлява от България и парите се вземат от тук. Кое му е сложното?

Ами не са елементарни това е голяма плетеница.
Тези покани по емайл ли идват ?
Аз вече свързах адсенс акаунта с канала ми в youtube и не виждам проблем да има.
 
От: Как се става Youtube partner

Някой с идея как стои въпроса с авторско право за компилации?
youtube.com/watch?v=tntOCGkgt98
Над 20 мил. гледания! В най-лошия вариант са си $ 20К за половин час работа да сглобиш една 14 мин компилация. Не вярвам всички клипове да авторски.
 
От: От: Как се става Youtube partner

Някой с идея как стои въпроса с авторско право за компилации?
youtube.com/watch?v=tntOCGkgt98
Над 20 мил. гледания! В най-лошия вариант са си $ 20К за половин час работа да сглобиш една 14 мин компилация. Не вярвам всички клипове да авторски.

Така като гледам, какво пишат по чуждите форуми май няма да стане. Освен ако нямаш разрешение от създателите на клиповете, които ще присъстват в компилацията. Гледай сега какъв парадокс. Ти не можеш да монетизираш клипове върху, които нямаш права. Обаче ако качиш клип взет от някъде си техните реклами веднага почват да изкачат. Те монетизират клипове, на които не се знае кой им държи правата. Не се знае и дали собственика е съгласен те да печелят пари от неговите клипове, но когато стане въпрос за теб ти не можеш. Един вид сами си нарушават правилата.
 
От: Как се става Youtube partner

Мисля, че приходите от рекламите отиват при издателя който е собственик на клипа :) Няма значение кой го е качил ако се повтаря и адсенс го засече ще ти изпрати съобщение и ще те пита дали да премахнеш клипа или да го оставиш с пуснати реклами на другия собственик нещо такова беше.
 
От: От: От: Как се става Youtube partner

Така като гледам, какво пишат по чуждите форуми май няма да стане. Освен ако нямаш разрешение от създателите на клиповете, които ще присъстват в компилацията. Гледай сега какъв парадокс. Ти не можеш да монетизираш клипове върху, които нямаш права. Обаче ако качиш клип взет от някъде си техните реклами веднага почват да изкачат. Те монетизират клипове, на които не се знае кой им държи правата. Не се знае и дали собственика е съгласен те да печелят пари от неговите клипове, но когато стане въпрос за теб ти не можеш. Един вид сами си нарушават правилата.

По мое наблюдение ако примерно става въпрос за аудио и ти изпише че е с авторско право на звукозаписна компания "X" и ти потвърдиш че е така почва да ти показва реклами във видеото, но от тези реклами не печели youtube а автоматично печели звукозаписна компания X :-o
 
От: От: От: Как се става Youtube partner

По мое наблюдение ако примерно става въпрос за аудио и ти изпише че е с авторско право на звукозаписна компания "X" и ти потвърдиш че е така почва да ти показва реклами във видеото, но от тези реклами не печели youtube а автоматично печели звукозаписна компания X :-o

Да и аз така мисля.
 
От: Как се става Youtube partner

Кaкво се случи при мен. Имaм кaнaл и кaчвaм трейлъри. Дaже незнaех, че сa се нaтрупaли нaд 200 клипa. Всички до един свaлени от ютуб и кaчени нaново. Окaзa се че зa месец време общо сa прегледaни нaд 11 000 пъти. Профилa ми е бългaрски и съответно не бях ютуб пaртньор. Днес получих имейл от няквa си компaния. Стaвaм техен пaртньор и печеля 70% от печaлбaтa. Съответно приех офертaтa и сегa уж печеля от реклaми. Тaкa и не рaзбрaх къде дa гледaм кaкво съм изкaрaл.
 
От: Как се става Youtube partner

lipcho - коя е тази компания, как се е свързала с теб?
 
От: Как се става Youtube partner

Така става, когато вместо глава имаш въпросителна. :lol:
 
От: Как се става Youtube partner

До колкото съм запознат се печели от AdSense реклами. Следователно къде трябва да си гледаш печалбите? :)
 

Горе