Групово Финансиране(crowdfunding)

От: Групово Финансиране(crowdfunding)

Сайта ми харесва ,но задължителната регистрация ме накара да излезна веднага, също така не намерих по какъв начин се разплаща, може би го има след регистрацията. А и ако искам да съм анонимен и да финансирам ? ? Също така на бутона "Какво е Time4Invest?" отново иска регистрация
 
От: Групово Финансиране(crowdfunding)

Задължителната регистрация се маха в момента, проектите са вече отключени.
Направихме и демо проект с обяснения как работи системата.
 
От: Групово Финансиране(crowdfunding)

Трябва да изчистите някои бъгове, в момента ми стои като бета версия...

Адмирирам идеята и изпълението и ви желая успех ! Както знаем тук нещата стават с тройни усилия за тройно по-малка печалба.

Мен лично ме сърбят пръстите да пусна кампания в indiegogo ...
 
От: Групово Финансиране(crowdfunding)

Трябва да изчистите някои бъгове, в момента ми стои като бета версия...

Адмирирам идеята и изпълението и ви желая успех ! Както знаем тук нещата стават с тройни усилия за тройно по-малка печалба.

Мен лично ме сърбят пръстите да пусна кампания в indiegogo ...

Определено и аз бих предпочел Индито пред Кикстартър. Пък и има малка разлика в общите условия за пускане на кампании. Успех иначе ;)
 
От: Групово Финансиране(crowdfunding)

Определено и аз бих предпочел Индито пред Кикстартър. Пък и има малка разлика в общите условия за пускане на кампании. Успех иначе ;)

Аз и да искам няма как да се намърдам в Кик-а. Там искат US банкова сметка ...
 
От: Групово Финансиране(crowdfunding)

Браво за идеята. Аз също съм виждал чуждестранни аналози, но и вашият е добре. Остава да го напълните с проекти и да накарате повече хора да си помагат - УСПЕХ с това начинание в България! :)
 
От: Групово Финансиране(crowdfunding)

Разгледах платформата и ми трябваше доста четене, за да стигна до „Ако даден проект се финансира успешно, се прилага такса за събраните средства 10%.”
Приятелски съвет – направете таксата плаваща, като сложите минимум 2.5% колкото е минималната такса в международните финансови среди до 10%, която е висока.
Нека собствениците на проекти да преценят каква комисионна да ви отпуснат, и как тази комисионна ще влияе на техния проект. Защото ако проекта е за 1 000 000 лева примерно, едно е да платиш такса от 5%, друго е 10%. Просто бизнес плана отива по дяволите, ако не се види как този разход ще влияе на паричния поток.

Иначе успех и напред!
Ако ми изпадне някой малък проект, с удоволствие ще го пусна при вас.
 
От: Групово Финансиране(crowdfunding)

Идеята е добра и сайта е готин,преди време имах идея да правя нещо подобно,даже си регнах подходящ домейн,но за Европа и по-точно за ЕС,понеже най-големите и известни сайтове от този тип са американски и има доста ограничения за хората извън щатите.Мисля си,че такъв сайт,ако е за европейския съюз,ще има много големи успехи и добра печалба.В България Нане като види,че Вуте иска да прави нещо и събира пари,типично по български би му направил някакво сечено,но не и да му помогне.Успех в начинанието! :)
 
От: Групово Финансиране(crowdfunding)

Много добра идея, но тези проекти изключително трудно стартират. Още повече, че такъв опит беше вече правен. На практика в този проект единственото предимство пред indiegogo е българския език. Ще ми е интересно, ако в сайта се регистрира поне още един проект (след досегашните 5).
 
От: Групово Финансиране(crowdfunding)

Вече около 10-на дена без развитие на темата. И без развитие на проектите в разглеждания сайт. Изглежда, че вървят по пътя на сайта bgining.com - просто да не успеят да стартират. А и какво правят за да успеят? julyank не е писал по тема, след като последно е писал в тази тук...
 
От: Групово Финансиране(crowdfunding)

Преди 2-3 години имаше такива сайтаве (и фирми) през които можеше да инвестираш и в бизнеса направо. В смисъл, имаше хора с хотели където ти примерно директно инвештираш сумата xx и получаваш примерно процент от печалбата. Като след като платиш ти изпращаха по пощата някакви документи глупости и уж чиста работа. Е колко време търсих такъв сайт или услага в последните месеци и нищо такова не можах да намеря отново. Ако някой се сеща за какво говоря, може да даде малко информациика, ако знае нещо по въпроса, ако ли не по късно ще разясня още информация която си спомням относно процедурите и на някой може да му се доизясни. Но замисъла беше същия лицата n, плащат сумата x и всяка лице получава y % от печалбата.
 
От: Групово Финансиране(crowdfunding)

Съгласен съм с pingvin4o0, че не сте първия сайта за краудфъндинг у нас, но това няма значение, ако сте първият УСПЯЛ сайт за краудфъндинг. Не смятам, че и големината на страната има някакво значение (визирам Firefly). Но абсолютно прав е xyz1, че това не е сайт за финансиране, а за дарения. Никъде не пише срещу колко пари какво получаваш (сайтовете за групово финансиране правят точно това). В този смисъл нямате ясна концепция и бизнес-план, а и проблемите с начините на финансиране, обяснени в първата част на изложеното от apokalipto са от огромно значение за участващите. Прав е и Business abacus относно комисионните. Но за мен основният проблем остава правилният избор на проектите, което ще определи ще го бъде ли този краудфъндинг, или ще последва съдбата на другите. Ненавиждам футбола, но ако например проектът беше свързан по някакъв начин с получаване на акции от Левски или талони за участие в тъпата Национална лотария, считам че успехът щеше да е сигурен. Затова търсете ПРОЕКТА и после всичко останало, за което ви съветват корифеите тук!
 
От: Групово Финансиране(crowdfunding)

Преди 2-3 години имаше такива сайтаве (и фирми) през които можеше да инвестираш и в бизнеса направо. В смисъл, имаше хора с хотели където ти примерно директно инвештираш сумата xx и получаваш примерно процент от печалбата. Като след като платиш ти изпращаха по пощата някакви документи глупости и уж чиста работа. Е колко време търсих такъв сайт или услага в последните месеци и нищо такова не можах да намеря отново. Ако някой се сеща за какво говоря, може да даде малко информациика, ако знае нещо по въпроса, ако ли не по късно ще разясня още информация която си спомням относно процедурите и на някой може да му се доизясни. Но замисъла беше същия лицата n, плащат сумата x и всяка лице получава y % от печалбата.

Търси в Гугъл "equity crowdfunding".
 
От: Групово Финансиране(crowdfunding)

Малко старичка тема, но за да не пускат такава наново, то пиша в тази.
Открих още един български сайт на такава тема:
http://tramplin.bg
Този сайт го открих от платена реклама на Google. Още едно интересно за този сайт е тази тяхна инициатива:
tramplin.bg/стани-създател-и-вземи-100лв.html
Дават до 100 лева за всеки успешно финансиран проект.

Всъщност всичко останало изглежда почти същото като time4invest - като че правени по шаблон са сайтовете!

И така не разбирам, защо има хора, които се вързват да правят подобни сайтове. Някакви евро средства ли оползотворяват или живеят със свои измислени (очевидно нереалистични) очаквания...
 
От: Групово Финансиране(crowdfunding)

Тая идея я имах преди поне 5 години, ама това в българия не може да стане бизнес - просто никой не дава пари ей така. За това откраднах по-добрата идея, а имено групоноподобна простотия и добре, че не сбърках с клонинг на кикстартер, макар, че и двете бяха еднакво неизвестни проектчета и се чудих много, дори накрая на домейна за първия продавах скрипт за групово пазаруване със супер неподходящия домейн :D Ех спомениии
 
От: Групово Финансиране(crowdfunding)

Здравейте,
Има един проект в Tramplin.bg, който много ми допадна и искам да се включа. Но от прочетеното тук разбирам, че повечето хора нямат доверие на подобен тип кампании.
Според вас каква е причината?
Много бих искала да помогна за реализирането на въпросния проект.... :)
 
За бг "ангелите" ои говорим тук? В чужбина сякаш са по- отворени за такива неща. :)

Иначе проекчето как си го представяш? Като онлайн магазин за трамплини ли? Ако ме питаш мен голям е шанса за инвестиции в него, ако е представен добре написан бизнес план и ясни условия за участие. Но пак не съм на 100% сигурен, тъй каго нямам опит с това, имам наблюдения за на вън най-вече.
 
От: Групово Финансиране(crowdfunding)

Дано тези цифри след една две години да им се прибавят поне по още една нула отзад:

2015_04_29_140439.jpg


Голяма мъка е в България да развиваш подобен вид дейност.
 
Re: От: Групово Финансиране(crowdfunding)

Дано тези цифри след една две години да им се прибавят поне по още една нула отзад:

2015_04_29_140439.jpg


Голяма мъка е в България да развиваш подобен вид дейност.

Бате, не че нещо, но те и банките са това ниво. :) Не дават кой знае какво финансиране за добри онлайн проекти.
 
От: Групово Финансиране(crowdfunding)

Здравейте,
Има един проект в Tramplin.bg, който много ми допадна и искам да се включа. Но от прочетеното тук разбирам, че повечето хора нямат доверие на подобен тип кампании.
Според вас каква е причината?
Много бих искала да помогна за реализирането на въпросния проект.... :)

Типът проекти от вид със социално значение са подходящи за богати общества. Когато имаш пари в излишък, тогава мислиш къде да помагаш. И тук клиенти не могат да са мутренски забогателите, защото последните са алчни същества (не всички, но голяма част от богатите в България са точно такива). Затова сайтове като Tramplin.bg са обречени на неуспех, защото предимно такива проекти пускат... Как не се появи поне един проект в който да се прави някаква електроника например...
 

Горе