Jivota.info - нуждая се от препоръки

От: Jivota.info - нуждая се от препоръки

Здравей,

разгледах сайта, прочетох няколко статии, изгледах с удоволствие клипа от първата страница. Определено ме зареди с усмивка, положително настроение и материал за размисъл...
Като функционалност, сайта ми допадна. Рядко се случва, но нямам "критики". Единствено не видях форма за обратна връзка. Съвременния потребител е "мързелив" и се е научил да ползва такава на сайтовете. Примерно с Contact form 7, можете да я създадете, да има и опция прикачи файл. Не забравяйте и cacpha, за да няма спамове.

УСПЕХ с проекта!
И ето нещо, което може да ви провокира за статия
[video=youtube_share;F8bm2llxxjU]http://youtu.be/F8bm2llxxjU[/video]
 
От: Jivota.info - нуждая се от препоръки

Съдържанието в сайта е добро, това е най - важната част! Добра работа, продължавайте!
 
От: Jivota.info - нуждая се от препоръки

Цветовата схема.
Ако сайта е за неприятния живот в България - върви. Но ако е за нещо свежо, тонизиращо, положително - не.
Цветовата схема е тъжна.
 
От: Jivota.info - нуждая се от препоръки

Здравейте! :)

Поздравления и от мен!
Когато имам време, ще обърна повече време на самото съдържание. Чисто визуално ми допада. Може би черният цвят на Home страницата е съвсем малко в повече. На останалите страници балансът е добър, а и виждам, че е вложен интересен замисъл в това. :)

Една препоръка: Бихте могли да направите при скролване меню-то да е фикснато най-отгоре на страничката - доста по-удобно е навигацията да е постоянно достъпна за потребителите. :)

Успех! :)
 
От: От: Jivota.info - нуждая се от препоръки

Благодарим за положителното мнение и още повече за препоръката за поставяне на контактна форма. Вземайки в предвид аргументацията ти и стремежа ни да улесним потребителите, колкото се може повече, решихме да се осъществим тази идея.

Радвам се, че съм ви подсетила за нещо полезно. Бързо действате и видя пусната вече форма за контакт.
:D

Активирайте или добавете cacpha, за да нямате ядове със спам ботовете.
 
От: Jivota.info - нуждая се от препоръки

Здравей, Вискяр Бг.

Искахме да преобладават и тъмни, и светли цветове и сме се опитали да ги балансираме с помощта на Forceful Lite.
...
Обликът играе изключително важна роля, но в случая, статиите са ни приоритет.
Всеки има различен вкус.
Но няма как да ми харесват тези модерни траурни футери, заемащи една трета при нормална резолюция (а при вас това е дублирано на най-важното място), с добавка на студено синьо, дето се навъдиха напоследък като падащи листа в есенна гора. Потребителя не се вълнува от софтуери.
За някои официални фирмени сайтове, тип визитка, може и да изглеждат приемливо.
Убеден съм, че ще спечелите много повече с топли цветове.
 
От: Jivota.info - нуждая се от препоръки

Съгласен съм с Вискяр Бг, накратко - сайта не ми харесва, не е хубав. Ако желаеш по-дълъг анализ, ще трябва да се свържеш с мен и да си платиш! :)
 
От: Jivota.info - нуждая се от препоръки

С удоволствие прочетох няколко от статиите. Много приятно впечатление оставят любопитните факти, които съдържат. За някои съм чувал, за други смятам обаче, че са митове например, че Майкъл Джордан е бил изгонен от училищния баскетболен отбор. :)
 
От: Jivota.info - нуждая се от препоръки

Здравей, hope_ful.

Благодарим за пожеланието и препоръката. Прав си за това, че е по-удобно, когато навигацията е постоянно достъпна, независимо в коя част на страницата се намира потребителят. Открих няколко плъгина, които биха свършили работа, но не мисля, че си струва да се активират подобни модификации, за сметка на които сайтът ще се товари повече и ще зарежда по-бавно.

И все пак ще помисля за някаква алтернатива и ще пиша в темата, когато се осъществи.

Поздрави, екипът на Jivota.info

Благодаря и аз за отговора!

Наистина няма нужда сайтът да се товари излишно с плъгини. Като цяло за направата на подобно нещо нямате нужда от плъгин, лесно се постига с няколко реда css. Занимавам се точно с front-end и бих могла(да, колежка съм, а не колега :D) да помогна, ако имате нужда(поиграх си малко в конзолата и стана супер за нула време :) ). :)
 
От: Jivota.info - нуждая се от препоръки

Здравей, stoineff.

Колкото и странно да изглежда, няма човек на тази планета, който е успял, без да му се е наложило да преодолее труден момент. Препоръчвам ти следната статия, която съдържа любопитни факти: "Въображението е по-важно от знанието"

Първо с нея започнах. :) В следващата статия може да цитираш една моя мисъл: "За да се научиш да ставаш, трябва първо да паднеш" ... Искам да кажа, че не ми е странно... а пък Томас Едисон ( за който си писал), казва че не се е провалял, а просто е открил 10 000 начина, които не работят... (преди да изобрети ел. крушката) ... И да съгласен съм, че трябва да си много луд за да станеш милиардер ... Когато си много богат обаче, не можеш да се оплакваш, че парите са виновни за нещастието ти.
 
От: Jivota.info - нуждая се от препоръки

Поздрави за хубавия сайт!
И аз се зачетох в някои статии. Определено има какво интересно да се прочете и научи.
Ако трябва да дам конструктивна критика, бих наблегнал на задълбочеността на статиите. Примерно статията "Образователната ни система е прецакана" е твърде повърхностна. Исках да прочета наистина смислен анализ, защо е прецакана, коя я е прецакал, как може да стане по-читава... Някой друг аргумент, който да направи статията по-тежка. Има и други подобни статии.

Моята жена си пада по такива сайтове. Редовно чете в "Момичетата от града". Много важно е да се постави акцент върху таргета на сайта. Ако целта е да се привлекат, като потребители, млади и интелигентни хора, тогава ще е добре да се добави малко арт, да се пораздвижи дизайна. "Момичетата от града" е супер от към дизайн. Само мога да го препоръчам за пример, ако искате да черпите идеи.

Оценката ми като цяло е силно положителна. Продължавайте в същия дух и ставайте все по-добри. Успехите няма да закъснеят!
 
От: Jivota.info - нуждая се от препоръки

Темата на сайта е супер.

Ето моите предложения:

- прогнозата за време е излишна
- банера в хедъра е ненужен (не поставяй никакви реклами докато сайта не се развие)
- според мен може да се намери по-добър темплейт - по-лек, по-изчистен, по-свеж, подреден и без ненужни елементи (в твоя има иконка за feed - няма нужда от нея..може да има опция и да я споменеш на друго място и който иска - ще я намери. )
- логото не е нищо особено...а и домейна.
- шрифта - при дълги статии е добре да бъде по-голям. Също така е хубаво да се използва някой по-уникален. Поставянето на картинки в дългите статии помага за следене на текста. Защото при много дълъг текст, ако спреш за малко - ще има да търсиш един част до къде си стигнал. А с картинките разделяш текста на части и има време за почивка. Освен това прекалено дългия текст може да откаже някой да чете.
 

Горе