Проблем с .bg домейн и търговска марка

От: Re: От: Проблем с .bg домейн и търговска марка

Не съм специалист но при това положение: домейна е регнат години преди търговската марка да е запазена, мисля, че приключва спора. Те да го духат. Нещо не виждам логика някой да регне обща дума след като аз имам домейн с нея и да ми каже, че вече не мога да ползвам домейна/сайта.
Къде е казано, че думата е обща. Тои може да е регнал apple.bg и да продава ипфони.
Остави ти бг законите, ние сме европа, има и международни арбитражи...
 
От: Проблем с .bg домейн и търговска марка

Домейнът, дори и да няма основание, ако е на повече от 5 години, автоматично става защитен. Отделно те са регистрирали търговската марка след домейна/доколкото разбрах/, тъй че той пак е защитен, по общите условия на Регистър.БГ.
Могат да го вземат, единствено, ако са имали търговската марка преди ти да купиш домейна.
----
А вече дали могат да те съдят относно нарушаване на някакви права и разваляне на имиджа им, тук , наистина адвокат трябва да каже.
 
От: Проблем с .bg домейн и търговска марка

А всъщност кой е домейна за който претендират и кое е името, което са запазили като запазена марка?
 
От: Проблем с .bg домейн и търговска марка

Идеята не е лоша, но искат аз да им дам 100 000лв., да излежа 5 годинки и да им дам домейна, да не използвам пощата, а и вероятно да не се занимавам повече с тази дейност.
Днес имам няколко мнения от хора в темата, утре ще имам повече информация. За съжаление не мога да спомена името на домейна и марката по много причини.
Благодаря ви за помощта и предложенията!
 
От: Проблем с .bg домейн и търговска марка

Завист българска да ти кажа. Ама въобще не им се впрягай. Хващай адвоката и си свиркай!
 
От: Проблем с .bg домейн и търговска марка

Завист българска да ти кажа. Ама въобще не им се впрягай. Хващай адвоката и си свиркай!
В тоя форум всеки иска да го съдят за 100 000 и да влезе в затвора [emoji2]
Наистина докато не я посочен определен домейн/марка може просто да се правят само общи предположения.
Много зависи и какво точно правиш/продаваш с този домейн. Но примерно това което печелиш на месес, умножено по 12 е добра начална сума. Като вдигнеш още малко, за да може да стне пазарлъка и си готов. Вече ако печелиш от домейна по 100 боне годишно се струва да се бориш...
Но както казах не е изключено домеина да си стои твои, но да не можеш да го ползваш.
От друга страна, ако не продаваш конкретна марка е домеина е просто някаква дума, нищо не ти пречи да да регистрираш нещо близко и пак да си действаш...
 
От: Проблем с .bg домейн и търговска марка

няма за какво да се притесняваш. Това е нормално практика да изпращат заплашителни писма. Не им давай домейна, и не отговаря нищо. Драсни ми на имейла и ще ти дам повече съвети. Единствено махни сайта ако имаш нещо на домейна
 
От: Проблем с .bg домейн и търговска марка

Завист българска да ти кажа. Ама въобще не им се впрягай. Хващай адвоката и си свиркай!

относно хващане на адвоката. Няма какво да си трошите парите по адвокати. Много малко са които разбират ама наистина да разбират и да са минали през арбитражи и дела и.т.н - почти няма.
 
От: Re: От: Проблем с .bg домейн и търговска марка

Къде е казано, че думата е обща. Тои може да е регнал apple.bg и да продава ипфони.
Остави ти бг законите, ние сме европа, има и международни арбитражи...

Това е меко казано най-скъпо струващото упражнение което някой може да направи. Да си регистрира домейн на търговска марка и да продава техните продукти там. КЗК по ЗЗК . Има доста примери в сайта на КЗК
 
От: Проблем с .bg домейн и търговска марка

alexer - тия дето са ти писали са се опитали да те сплашат както някой колега вече спомена. Не им давай домейна. Регистрирал си домейна доста преди те да са нещо. Край ..точка..Ти печелиш и домейна си остава при теб.
 

Горе