Минава Penguin 18-10-2014

Re: Минава Penguin

Да и аз четох още следобеда но не видях раздвижване при мен, нито в известните източници нито в диджитал поинт тула за флуктоции затова реших че може да е фалшива тревога
 
От: Минава Penguin

И при мен засега няма нищо, но от Cemper и LRT преди малко пратиха мейли че е вярно, мисля че постепенно навлиза и ще отнеме няколко дни докато се пусне навсякъде
 
Re: От: Минава Penguin

И при мен засега няма нищо, но от Cemper и LRT преди малко пратиха мейли че е вярно, мисля че постепенно навлиза и ще отнеме няколко дни докато се пусне навсякъде
Да, минава. И аз на едно 80% съм сигурен и четох насам-натам, но за сега от видяното и прочетеното има движения в Google.com / Google.co.uk и другите по-големи локал. И при нас ще се осети. Та това, което се случва според очевидци - в конкурентните нищи са излетели тези по първите страници (изключвайки топ брандовете) и са се настанили сайтове с качествено съдържание. Сега видях и при мои познат - доста покачване има при него. Но си е нормално, там бе само он пейдж и малко рилейтед линкове. ;) Ако след последния Пингвин ъпдейт сте наблегнали повече на контент, колкто до купуване на линкове - това е било добра стратегия. Защо. Защото гледам, че Пингвина е малко-по агресивен от Пандата, която беше преди известно време, наскоро даже.

И нещо по темата:

7671503K.jpg
 
От: Минава Penguin

Потвърдено е, че са пуснали Пингвина още на 18-ти. - http://searchengineland.com/google-releases-first-penguin-update-year-206169
При мен на пръв поглед един от сайтовете е започнал да си възвръща посещенията :) А сега ще огледам и другите, дано е само в положителна посока тоя Пингвин :)
 
Re: От: Минава Penguin

Потвърдено е, че са пуснали Пингвина още на 18-ти. - http://searchengineland.com/google-releases-first-penguin-update-year-206169
При мен на пръв поглед един от сайтовете е започнал да си възвръща посещенията :) А сега ще огледам и другите, дано е само в положителна посока тоя Пингвин :)

Да, ето едно скриншотче от приятел:

7673677I.png


За момента още тънцува....поне през уикенда бе малко танц, за това очаквам да се спре към средата на седмица най-късно. Ако вие имате някакви наблюдения. Искам да кажа, че социалните сайтове са им дадени доста голямо предимство - сайтове с добре развит Google+:

7673684Q.png


Но няма как, все пак всеки си толерира продуктите. ;)

Ресурси: Facebook
 
От: Минава Penguin

На този етап аз нямам оплаквания от това животно, дано и след танцуването нещата си останат така :) Дори за сега съм доволна от него.
@Blinky то се очакваше, че ще започнат да и предават все по-голяма тежест още повече, че G+ си е тяхно.. а и още един начин да накарат хората да започнат да използват G+ :)
 
От: Минава Penguin

Няма движение в моите ниши. Аз мърдам само със обичайните разлики. За сега съм доволен. Поне, че не ме забатачи. Искам ПР ъпдейт, обаче.
 
От: Минава Penguin

В моята ниша се наблюдават два сайта с ниско съдържание и много реклами, имат по 5 статии който са на 3 и 4 позиция. Как да разбера дали някой не ми налива линкове?
 
От: Минава Penguin

GWT?? Предполагам че тези сайтове с рекламите ще паднат. Все още не бива да се предприема каквото и да било, докато не се поуспокои СЕРП-а
 
От: Минава Penguin

В моята ниша се наблюдават два сайта с ниско съдържание и много реклами, имат по 5 статии който са на 3 и 4 позиция. Как да разбера дали някой не ми налива линкове?

Провери си сайта за повишаване на линковете от тук
https://ahrefs.com/
А за класирането за момента не прави никакви промени по сайтовете, най-удачното е да изчакаш да премине бурята и чак тогава да се гледа, какво имаме за оправяне, за да не влошиш нещата допълнително :)
 
От: Минава Penguin

Развивам само фейс и гугъл + на сайта нищо друго няма да правя
 
Re: От: Минава Penguin

@Blinky то се очакваше, че ще започнат да и предават все по-голяма тежест още повече, че G+ си е тяхно.. а и още един начин да накарат хората да започнат да използват G+ :)

Да, и има логика, защото брандиш през техните продукти - Google+, YouTube, AdWords си му дава доста сигнали. Казвам го брандинг, защото видях, че на доста бранд имена им е дал допълнителен пуш, нищо, че са еднакво или по-зле оптимизирани (технически и не само) от по-слабите (като бранд познаваемост) конкуренти. ;) Поне с такова впечатление съм останал. Нищо, че говорим за Pingvin update. ;)

@ sparc, това, което си видял е точно каквото подозирам. Тези с рекламата и малко повече наливане за брандинг и популяризация по други канали, нищо, че са с оскъдно съдържание, просто говорят нещо на Google. ;)
 
От: Минава Penguin

Развивам само фейс и гугъл + на сайта нищо друго няма да правя

Прави и съдържание. Статии с по 800-1000 думи, задълбочени, с видео и картинки и изхдящи линкове към ауторити сайтове...не моного, 3-4 стигат.

При мен скапаната Панда ме върна с по 6-7 позиции назад за 2 от важните ми сайтове, сега Пингвина ме върна обратно където трябва. Има още кво да се желае, но качествения content го бута напрад.

При уговорката, че говорим за органик. За локал промяна няма, поне аз не виждам.
 
От: Минава Penguin

На този етап аз нямам оплаквания от това животно, дано и след танцуването нещата си останат така :) Дори за сега съм доволна от него.
@Blinky то се очакваше, че ще започнат да и предават все по-голяма тежест още повече, че G+ си е тяхно.. а и още един начин да накарат хората да започнат да използват G+ :)
Не бих препоръчал много да се обръща внимание на Г+ все пак си уволниха повечето мениджъри там и не мисля че ще има голямо бъдеще там - което се потвърждава и от премахването на ауторшипа.

Колкото до ранкването - основния ми сайт меко казано гръмна в търсенията - и да уточня аз гоня глобални и UK.... но предполагам да дадем 3-4 дни преди да почнем с анализите.
Искам да помоля всички които са били ударени да си споделят сайтовете за да можем да направим анализи и да преценим как да се работи в бъдеще, какво мислите по въпроса?
 
От: Минава Penguin

Не бих препоръчал много да се обръща внимание на Г+ все пак си уволниха повечето мениджъри там и не мисля че ще има голямо бъдеще там - което се потвърждава и от премахването на ауторшипа.

Колкото до ранкването - основния ми сайт меко казано гръмна в търсенията - и да уточня аз гоня глобални и UK.... но предполагам да дадем 3-4 дни преди да почнем с анализите.
Искам да помоля всички които са били ударени да си споделят сайтовете за да можем да направим анализи и да преценим как да се работи в бъдеще, какво мислите по въпроса?
Не съм за публично споделяне, защото може и да се намери някой не доброжелател. Сега ще пробвам с малко социалки, интересното е, че не съм наливал никакви линкове 3 месеца и изведнъж ме удари пингвина.
 
От: Минава Penguin 18-10-2014

Дай на лично сайта ако нямаш нищо против да го погледна, и това че 3 месеца не си наливал линкове няма общо, пингвина си дере наред
 

Горе