Минава Penguin 18-10-2014

Re: От: Минава Penguin

Прави и съдържание. Статии с по 800-1000 думи, задълбочени, с видео и картинки и изхдящи линкове към ауторити сайтове...не моного, 3-4 стигат.

При мен скапаната Панда ме върна с по 6-7 позиции назад за 2 от важните ми сайтове, сега Пингвина ме върна обратно където трябва. Има още кво да се желае, но качествения content го бута напрад.

При уговорката, че говорим за органик. За локал промяна няма, поне аз не виждам.


Панда е контент ъпдейт, пингвина е ъпдейт за линковете... като този път са вкарали явно допълнителна тежест за бранд ... конкурента (стар брандед сайт) който изплува от нищото вчера сняма и 300 думи вътрешна страниуца - униклания контент на страницата му е 202 думи 1334 символа
 
От: Re: От: Минава Penguin

Панда е контент ъпдейт, пингвина е ъпдейт за линковете... като този път са вкарали явно допълнителна тежест за бранд ... конкурента (стар брандед сайт) който изплува от нищото вчера сняма и 300 думи вътрешна страниуца - униклания контент на страницата му е 202 думи 1334 символа

Е да де и аз това имах в предвид, това със съдържането е различна тема от наблюденията по моите сайтове :) Та пандата ме удраи заради контента, въпреки че съм далеч от thin affiliate site, но просто линк билдинга ми е по качествен и сега пингвина ме вдигна. В случая доказват, че малко е повече от много. Давам пример:
Аз - TF42/CF37 IBD76
Конкурент 1 - TF25/CF35 IBD643
Конкурент 2 - TF29/CF38 IBD897
Конкурент 3 - TF32/CF36 IBD361

Та ще ти кажа селед 3 дни как е, за момента е добре.
 
От: Минава Penguin 18-10-2014

За съжаление, май ще трябва да започвам от начало, развих сайт имам комуникация с потребителите старах се да събирам интересно съдържание, но гугъл ми резна главата. Сайт който няма навигация, страницата за контакт има една форма с 3 полета и има 5 страници продължава да се покачва, странно на всички приказки на Мат Кътс. Единствено домейна му включва ключовите думи от нишата, и е клас .net Остава ми утехата, че имам по 60 посещения от редовни потребители, но те са само трохи.
 
От: Минава Penguin 18-10-2014

Май още вършее из БГ варианта на търсачката. По две от важните за мен думи в момента на 1-ва страница е МАЗАЛО. Нито един сайт който преди това беше там сега не е там. Резултатите са трагични, тоест нищо общо с търсенето, което ме кара да мисля, че все още ъпдейта върви.
 
От: Минава Penguin 18-10-2014

За първи път ме удря това животно. Обаче наказаният сайт може да се каже, че е горе-долу в изолирана среда и може и да мога да го възстановя (имам контрол над повечето линкове). Ще е интересно.
 
От: Минава Penguin 18-10-2014

И се радвам и ми е кофти, по важна ключова фраза от 3-4 място, 20 позиции назад, а по други, които не съм се стремяла да изкарам напред днес ми се хилят на първа страница.

От два дни забелязвам невероятна активност в G+ страниците. Обикновено статии или албуми със снимки на артикул, се добавяха до 4,5 плюсчета/+1/
Албум пуснат на 18 вече е с +21, а от вчера +25.
Кара ме да се замисля, какво се случва?
 
От: Re: От: Минава Penguin

Панда е контент ъпдейт, пингвина е ъпдейт за линковете... като този път са вкарали явно допълнителна тежест за бранд ... конкурента (стар брандед сайт) който изплува от нищото вчера сняма и 300 думи вътрешна страниуца - униклания контент на страницата му е 202 думи 1334 символа

Бранда тежи все повече.
Но бия стари и тежки брандове при този ъпдейт с качество на страниците - там, където съм ги направил както трябва. Та не знам доколко пингвински е ъпдейта - аз не линквам много.
 
Re: От: Минава Penguin 18-10-2014

За първи път ме удря това животно. Обаче наказаният сайт може да се каже, че е горе-долу в изолирана среда и може и да мога да го възстановя (имам контрол над повечето линкове). Ще е интересно.

Да, винаги е било интересно.... :)

Аз бих почнал с тези линкове, които изглеждат най-нетурални. ;) Нещо от рода на сайдуайд, футър от нерелантни сайтове и със силно изразен анкор. :)
 
От: Минава Penguin 18-10-2014

Нека някой сподели каква линк-билдинг стратегия използва. Да видим кое е по устойчиво, гост блогинк, сателитки или социални мрежи.
 
От: Минава Penguin 18-10-2014

По супер трудна ключова дума, ме изпраска на първа страница :lol: .. конкурирам вече големи таблоиди за клюки :D
 
Re: От: Минава Penguin 18-10-2014

Нека някой сподели каква линк-билдинг стратегия използва. Да видим кое е по устойчиво, гост блогинк, сателитки или социални мрежи.

Абе една...натуралната. Колкото по-натурална е, толкова по-добре. ;) В смисъл някой да пише за теб на други блогове. И едно е много важно, поне него съм забелязал често (изключвам изцяло технически да изглеждат идеални нещата), но малко хора мислят за брандинга. За това и повечето фирмички, които дават по 200-300 лева за SEO, а от там им се купуват линкове и някакво шити съдържание не стигат далеч. Явно Google вече гледа доста на бранда и бизнеса зад него. Все по-рядко нещо по-малко силно в това ще може да бутне такъв конкурент. За това, когато някой иска SEO И резултати за няколко месеца, това е редно да му се обясни.

А сега за линк билдинга - блогове / сайтове и соц. мрежи. Но колкото по-натурално изглеждат, толкова са по-трудно детеквани. Не говоря да са уж "натурално" написани от собственика на мрежата блогове и плесне там различни блогове. Тук много се залага на споделянето - едно е да намериш 2-3 линка за сайта си от други сайтове, друго си е много добре написана и направена добре статия да обиколи соц. мрежи и да бъде споделена на десетки сайтове. Но сядаш и за тази статия отделяш един ден. Тук ни Пингвин, ни Панда ще те клъвне. Мисля, че има пазар за такъв тип сайтове, но определено за над 20-30 лева една (за над 1000 думи). :)
 
Re: От: Минава Penguin 18-10-2014

По супер трудна ключова дума, ме изпраска на първа страница :lol: .. конкурирам вече големи таблоиди за клюки :D

Мисля, че трябва да почерпиш по случая. :) Хахаха. Успехи и честито. ;)
 
От: Re: От: Минава Penguin 18-10-2014

Мисля, че има пазар за такъв тип сайтове, но определено за над 20-30 лева една (за над 1000 думи). :)
Искаш да кажеш "статия" май...
От две години се каня да пусна такава оферта, ама като гледам пазара - как играе на жълти стотинки, ми се губи желанието.
 
Re: От: Re: От: Минава Penguin 18-10-2014

Искаш да кажеш "статия" май...
От две години се каня да пусна такава оферта, ама като гледам пазара - как играе на жълти стотинки, ми се губи желанието.

Ох, да статия...малко почва да ми се влачи мисълта. ;)

Еми те жълтите стотинки реално нали се сещаш, че треперят на ъпдейтите. :) Имам един приятел, който си цака по 20 лева на статия и дори не разбира, че има ъпдейт. Не го казвам това, за да звуча като някакво олиго, просто си му се получават така нещата. Отделно вече е и как си ги е преценил нещата - все пак му трябват и някакви приходи. Всеки ден статия не вади, но като извади, усеща се. ;)
 
От: Re: От: Re: От: Минава Penguin 18-10-2014

Еми те жълтите стотинки реално нали се сещаш, че треперят на ъпдейтите. :) Имам един приятел, който си цака по 20 лева на статия и дори не разбира, че има ъпдейт. Не го казвам това, за да звуча като някакво олиго, просто си му се получават така нещата. Отделно вече е и как си ги е преценил нещата - все пак му трябват и някакви приходи. Всеки ден статия не вади, но като извади, усеща се. ;)

От две години сайт с една страница е в топ 4 по ключовата дума. Мисля, че статията в него струва 20-30 лв. :beer:
 
От: Re: От: Re: От: Минава Penguin 18-10-2014

Ох, да статия...малко почва да ми се влачи мисълта. ;)

Еми те жълтите стотинки реално нали се сещаш, че треперят на ъпдейтите. :) Имам един приятел, който си цака по 20 лева на статия и дори не разбира, че има ъпдейт. Не го казвам това, за да звуча като някакво олиго, просто си му се получават така нещата. Отделно вече е и как си ги е преценил нещата - все пак му трябват и някакви приходи. Всеки ден статия не вади, но като извади, усеща се. ;)

От къде купува статиите, и на какъв език са?
 
От: Re: От: Минава Penguin

Бранда тежи все повече.
Но бия стари и тежки брандове при този ъпдейт с качество на страниците - там, където съм ги направил както трябва. Та не знам доколко пингвински е ъпдейта - аз не линквам много.

След като погледнах сайта на колегата sparc и аз не знам до колко го е ударил пингвин. Там нещата са по-комплексни IMHO, по-скоро вътрешните фактори са проблема, не линк профила.
 

Горе