Масово изтриване на бг политически и социални страници

идея

Active Member
През изминалата седмица ФБ премахна няколко бг страници които основна тема е политика и социални проблеми.
Това са някои от тях :
"Национален протест срещу безобразията в България"
"Купувайте повече български стоки",
" Да се върнем заедно на село"
"Съюз на българите в чужбина"
Ако някой знае и други да спомене.

Предполага се че има и други защото много колеги са получили известия предупреждения от ФБ
В известието не се казва нищо повече освен че ФБ е получил оплаквания срещу страниците.

Атакуваните страници са политически много пиперливи. Това навежда на мисълта че причините може да са политически.

Един от админите казва,
че срещу "Национален протест срещу безобразията в България" в продължение на над половин година са пуснати над 50000 сигнала до ФБ

Над 30000 от тях са от IP-та в Турция, а други - от турските райони в България. Има и от Израел.

Премахването е станало в момент, когато админа е пуснал петицията на Бърбутев и сие за закриване на ДПС на стената на "Национален протест срещу безобразията"
Същата петиция е пусната и в "Съюз на Българите в чужбина"

Но на другите страници не е пускана петицията.

Някой има ли повече инфо по въпроса ?

И какво може да се направи в такъв случай ?
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Масово изтриване на бг политически и социални страници

Нищо не може да се направи. Фейсбук е американска компания, която може да прави каквото си поиска, не се подчинява на българските закони и не се отчита за действията си пред никого, освен пред акционерите си. Хората трябва да спрат да се заблуждават, че Фейсбук е някакво представително място, където гражданското общество координира действията си срещу изедниците. Фейсбук не е нищо повече от машина за пари, която работи за американския евреин Зукърбърг. За сериозни инициативи се следва традиционният ред, който включва правене на сайт, популяризиране в Google и т.н.

Фейсбук страниците са мимолетни като пръдня в асансьора. В момента, в който ги пуснеш спират да са твои, а после ненадейно изчезват без следа.
 
От: Масово изтриване на бг политически и социални страници

"Купувайте повече български стоки" публикуваха доста вредни за българите неща, обикновено с елементи, замесващи Турция. Преди година им посочих няколко такива момента. Вместо да разберат за какво иде реч, първосигнално ми сложиха бан. Някакви палячовци ръководеха нещата. Дори не търсеха трафик - на сайтовете им нямаше реклами.
" Да се върнем заедно на село" бе прилична, дори идилична. Но явно и там са се взели насериозно - напоследък не съм ги отварял.
Основна грешка - много хора на чуждо място си мислят, че са си в къщи.

На чужд сайт си на гости!
 
От: Масово изтриване на бг политически и социални страници

Вискяре, кое е вредно и кое полезно за българите не решаваш ти. Факт е, че страницата подкрепяше българските производители и ги рекламираше без пари. Като смяташ, че не си паляк и можеш да направиш нещо по-смислено, действай. От същите тия палячовци тръгна идеята за ИТ село и т.н., и т.н.

За другото съм съгласен.
 
От: Масово изтриване на бг политически и социални страници

Е да, разбира се че си на чуждо място. Но въпроса е че, тези страници играеха по правилата на мястото.
Но изглежда , че причините са политически. И най вероятно самия ФБ незнае, за проблема.
Ако са генерирани изкуствено няколко десетки хиляди оплаквания, ФБ е длъжен да изтрие страницата по неговите правила.
 
От: Масово изтриване на бг политически и социални страници

Вискяре, кое е вредно и кое полезно за българите не решаваш ти. Факт е, че страницата подкрепяше българските производители и ги рекламираше без пари. Като смяташ, че не си паляк и можеш да направиш нещо по-смислено, действай. От същите тия палячовци тръгна идеята за ИТ село и т.н., и т.н.

Да ти вадя ли първия ни спор, дето нанесоха вреда и щета на всички български зеленчукопроизводители?!
Никой не може да знае всичко. Затова се наемат консултанти във всеки нормален проект. Само с "Ура! По пет на нож!" никой нормален човек не работи.
За хубавата кауза много хора щяха да им станат консултанти безплатно - на добра воля. В това число и аз.
Но вместо да се замислят, и да направят правилен ход, продължиха с по "Пет на нож!".
 
От: Масово изтриване на бг политически и социални страници

Нормално, гербаджиите идват на власт, то отдалече се усеща.
 
От: Масово изтриване на бг политически и социални страници

Един от админите казва,
че срещу "Национален протест срещу безобразията в България" в продължение на над половин година са пуснати над 50000 сигнала до ФБ

Над 30000 от тях са от IP-та в Турция, а други - от турските райони в България. Има и от Израел.

И тоя админ откъде я има тази информация? Попитал е любезно фейсбук и те са му казали броя на сигналите и от кои държави е гласувано ли?
 
Re: От: Масово изтриване на бг политически и социални страници

Нормално, гербаджиите идват на власт, то отдалече се усеща.

Абе, я дойдат, я не. ;)

Но поръчкови репорти си има. Дори и не само на такива читави страници, но за всички. Иначе добре, че махната онези против Бг, нещастията. ;)

Явно са по-организирани.
 
От: Масово изтриване на бг политически и социални страници

И тоя админ откъде я има тази информация? Попитал е любезно фейсбук и те са му казали броя на сигналите и от кои държави е гласувано ли?
От МОСАД :lol:
 
От: Масово изтриване на бг политически и социални страници

Най-вероятно става въпрос за съобщения от фалшив профил "facebook page verifier", който иска да си дадете паролата за да ви "верифицира" (открадне) страниците.

Интересни резултати.

И не си въвеждайте данните на адрес https://apps.facebook.com/нещоси/, защото всеки може да хоства app на този субдомейн.

Пример за phishing с Facebook apps:

facebook-Phishing.png
 
"Национален протест срещу безобразията в България"
"Купувайте повече български стоки",
" Да се върнем заедно на село"
"Съюз на българите в чужбина"

Тези не знам защо, но нещо от рода на Смърт на Станишев, Мразя Станишев, Да горят в ада ГЕРБ и подобни - ДА.

Мен пък ме кефят некви смешници дето идеята му да натрупа лайкове се върти около това да нахейти нещо. Супер яки страници,дори и аз ако мога репортвам. И то яко. Но говворя за прекалените, които си личи омразата и злобата. ;)
 
От: Масово изтриване на бг политически и социални страници

Какъв станишев какво мразене, какви пет лева.
redrum вече спомена по горе че "Купувайте повече български стоки" рекламираше български производители безплатно.
Не всичко в този живот е лайкове и пари. Има хора с по-висше мислене.
Бързам да кажа, че аз не съм от тях , но се радвам, че познавам такива и че те не са малко.
Такива хора обикаляха на собствени разноски да помагат в наводнените райони на България.
Без заплащане и БЕЗ "лайкове" Колкото и да ти е странно в България има хора, които харчат пари за да отидат до някъде, където да работят 10 часа на ден тежка, мръсна и вредна работа БЕЗ никаква материална полза освен морално удоволствие, че са помогнали на човек в беда.
Невярваш нали ?
Ето:
Доброволците на Мизия

Тези хора долу на снимките. Вижте ги внимателно.
Те са съседи, приятели, колеги, роднини - щастливи млади хора (и деца на 9, 11, 13, 14).

Ставане в 6-7-8 часа - кой когато може.
Събиране в Кризисния щаб, разпределяне на адресите на разрухата.

Първи адрес: мазе с гниещ под в къщата на фотографа на Мизия. Риене с лопати до жълтозем, или както го наричат местните, изнасяне на 20 чувала воняща гнилоч. Четирима сме. Фотографът е инвалид и ни окуражава от двора.

Втори адрес: мазе, потопено изцяло (водата на етажа отгоре е стигала над коленете). Буркани сливи, праскови, ягоди, бутилки истински доматен сок, които никога няма да бъдат изядени, защото са отровни. Както всичко поникнало на тази земя в следващите 5 години. Зловонна тиня, целите сме в кал, вадим едно след друго всичко отвътре: зимнина, подгизнали дюшеци с зашеметяваща миризма, 5 кални до неузнаваемост велосипеда всякакъв размер (и Балканче от ранните), обувки, столчета, столове...
Шестима сме. Децата искат да помагат и хващат леки неща за пренасяне извън портата, сортират.

Трети адрес: мазе. Същата смрад, лепкава кал и хлъзгави, гадни на пипане вещи - нови и стари спомени, складирани надежди. Скатана сигурност. Бабата и дядото са били спасени, когато водата на двора е стигала гърдите. Дядото го държат далеч от гледката, за да оцелее.
Попадаме на друга група доброволци, дошли с личния си автомобил. Общо 8 сме с дъщерята на стопаните и 13-годишната ни дъщеря (иска и участва наравно с нас).
Жената ни кани да вечеряме с тях, да се изкъпем в дома им.
"След всичко, което видях, и аз ще помагам в беда, ставам доброволец". Така каза Маруся.

Ден втори.
Първи адрес: мазе. Водата е потопила горния етаж до средата. Атмосферата е като в предните мазета. Спуква се бидон с ракия и тези, дето сме вътре, малко се замайваме от миризмата. Изнасяме всичко, остават само празни гнили рафтове. Децата участват във веригата извън мазето. Пълним кофите по-малко, изнасяме ги по-начесто, щадим кръстовете си. Веригата е прекрасно творение. Всички дружно правим всичко. Усмихваме се без някой да снима.

Втори адрес: обор. Бил е във вода до тавана. Пълен с непотребна покъщнина, грижливо и напразно събирана от старите стопани. Отново верига - дълга 15 души и красива.
Трошим, което се поддава на трошене с подръчни средства, защото иначе е тежко, много тежко. Големите цели каси стара дограма, барабар с крилата и стъклата, се нуждаят от групи от по двама-трима мъже. Слънцето вече пече неприятно, комарите неуморно хапят - по всяко време на деня, особено на сянка.
Домакините ни черпят с кайсиева ракия и водка за дезинфекция, вафли, сладки, както на останалите места.

Трети адрес: извън мазетата. Изкореняваме отровени чушки, домати, храсти, гонели вредителите по естествен път. Растяли са чисти чушки, домати, грозде, лук, царевица - без Монсанто, Байер, Синджента, Дюпон пестициди, инсектициди и друг род циди (виж доказаните заподозрени тук http://agronet.bg/agro-news/pazar-novini/503-pesticidi-proizvoditeli.html ). Сега цялата градина е жълтокафява. Като погледнеш фасадата на къщата ти става страшно - градината, лозето, оградата, всичко е било напълно под водата. Хората са чакали на втория етаж водата да стигне до прозореца, за да дойде лодка да ги прибере. Имало е много лодки в този ден, и следващите. След бедствието непосредствените действия са правилни и навременни. След. Няколко дни по-късно отново изчезва адекватността. Спира грижата. Няма помощ. Жители на Мизия, оправяйте се, както можете. (После се чудим откъде идват озлоблението, мизерията в душите, непукизмът, примирението.)

Някой писа, че било тежко поради липса на достатъчно доброволци. (Май вестник Труд.)
Наистина?
Аз пиша: има шепи надежда поради наличието на доброволците. Поради нищо друго.

Тези хора долу на снимките. Вижте ги внимателно.
Те са братовчеди, приятели, колеги, съседи, познати. Едни от всички.
Просто днес те са там. Утре... Вие ще сте някъде другаде, където някой има нужда.

П.П. Важно: бялото ежедневие. В почивките и между тях царят закачките. Завързват се приятелства. Вечерите пращят от свободно говорене и непонятно разбирателство между напълно непознати. Лекота на общуването. (Ядосах се на няколко окъснели неуморни доброволци, че в 3 часа още разпалено анализираха живота току пред входа на детската градина (ОДЗ "Детелина"), в която спяхме. С лекота го направих. )
Ако задълбаем в говоренето, е твърде възможно да изплуват различията - един е син, друг - червен, трети кой знае за кой отбор е. Повечето са безцветни и много шарени. Не задълбаваме твърде много. Няма нужда. Тук сме да градим. Не да унищожаваме.

към това имаше 62 снимки
Админа на "Национален протест срещу безобразията в България" беше един от най-активните доброволци в наводненията. На собствени разноски и без лайкове.
 
Последно редактирано:
Re: От: Масово изтриване на бг политически и социални страници

Какъв станишев какво мразене, какви пет лева.

Ей такива човек: facebook.com/AzMrazaSergejStanisev - петнадесет лева. :)

Ти ми кажи, такива страници трябва ли да има, или такива като тази. Недей сега така на изус. ;)
 
От: Re: От: Масово изтриване на бг политически и социални страници

ФБ е пълен с такива страници и никой не прави нищо за закриването им.
Напротив, партии и политици имат интерес от такива страници и вероятно те сами пускат голяма част от тях.
Политическите манипулатори имат интерес хората да се мразят. Да се карат и да спорят за глупости. Така трудно могат да се обединят и да се замислят за действителните проблеми в държавата.
Така се избягват стачки и протести.

Няма нищо по-добро за политиците от мразещи се взаимно и мразещи себе си електорални групи. Така им се отвлича вниманието от истинските проблеми и виновници в страната.

Всеки ден повтарят на народа че сам си е виновен за положението, в което се намира.
Всеки ден повтарят че българите са завистливи, злобни и прости докато медиите и самите хора сами започнат да си го повтарят.
Така хората си мислят, че вината е в етноса и народопсихологията, а не в управляващите.
Народа търси вината в себе си, което е прекрасно за управляващите защото има много по-малко бунтуващи се.

За пример: най-мръсния безочлив и безкрупулен политик-бандит е с най-много медии и фб-страници.
В неговите вестници 99% от новините са отрицателни - убийства, грабежи, изнасилвания, природни бедствия, катастрофи, нещастни случаи.
Забележи, ако се случи да няма такива новини в България те вадят такива от други държави, като в заглавието елегантно е избегнато, че не е в БГ. "МАЙКА ПРЕБИ ДО СМЪРТ ТРИТЕ СИ ДЕЦА" , където чак в средата на статията разбираш че става въпрос за Минесота без да се споменава САЩ. (скритата идея, че някой пък може и да си помисли, че е в БГ)
ЦЕЛТА Е да се държи народа в страх и несигурност. Уплашените са послушни.

Отделно ги заливат с чалга музука, клюки, турски сериали и много реклами. Това измества мисленето към героите от телевизията и го отдалечава от реалността. Така по-малко се замислят за реалния живот и по-малко ще излизат да протестират.

Допълнително създават условия за висока престъпност. Гражданите трябва да са винаги заети как да опазят себе си, имуществото си или земеделската си продукция и да нямат време да мислят за истинските проблеми в държавата.

Всичко изброено по-горе включително и твоята страница за Станишев се прави с една цел - Създаване на обстановка за безпрепятствено ОТКЛОНЯВАНЕ НА ОБЩЕСТВЕНОТО МИСЛЕНЕ ОТ ПОРАЗИИТЕ НА НАЙ-ГОЛЕМИТЕ БАНДИТИ В ДЪРЖАВАТА.

РАБОТАТА Е ТАМ, че споменатите 4 фб страници, за които е темата се изплъзват на политическите манипулатори. Будят народа, Бунтуват го, просвещават го.
Което ги прави неудобни и нежелани за управниците. Вероятно някой от тях се е раздразнил малко повече И резултата е налице.
 
Последно редактирано:
От: Масово изтриване на бг политически и социални страници

Една ФБ страница за северозапада - Пустиняци.бг е изтрита също. Наскоро имаше много коментари за наводненията в Мизия и как държавата лъжеше, че няма скъсани диги, а хората качваха снимки от скъсани диги... Преди дни пък четох много хубав коментар на приятел на загинал при взрива в Миджур.
 
От: Re: От: Масово изтриване на бг политически и социални страници

Ти ми кажи, такива страници трябва ли да има, или такива като тази.

Що пък да няма? Всеки може да си мрази, който си иска и да го обяви публично.

https://www.facebook.com/I.Hate.JustinBieber1
https://www.facebook.com/ihateobamacareunited

и т.н.

Иначе и на мен ми е интересно админа от къде я има тази информация, колко и от къде са репортите.
 
От: Re: Масово изтриване на бг политически и социални страници

Май нищо не може да се направи.
Ако имате някакви полезни неща анти ДПС ги давайте и аз имам една странича подобно с 5000 човека
 
От: Масово изтриване на бг политически и социални страници

Ето ти нещо което разлюти ДПС почитателите.
Мнението на една туркиня за ДПС. Жената изказва искреното си възмущение от действията на партията и обвинява ръководството ѝ в насаждане на омраза между българи и турци. Ето какво казва тя:

Гласувайки за ДПС българските турци изгубиха надеждата да живеят спокойно в България. С вашия електорат , драги ми ДПС, насадихте изкуствена омраза между българи и турци. Лошо ли ни беше, когато българите толерираха езика ни и ни разрешиха да го изучаваме като свободно избираем ? Но не, вие искате той да е задължителен. Лошо ли ни беше, когато ни отвориха джамиите и си изповядвахме религията ? Но, не, вие сложихте мегафоните и ги надухте до максимум децибели да дразните християните. Лошо ли ни беше когато България призна пенсиите на двойните граждани в Турция ? Какво ви пречи , драги ми ДПС, в този рахатлък ? За какво използвате на митинги турския език ? Защо събуждате заспалия звяр на българина ? Кой ви дава право да говорите от мое име, от името на туркиня която е против вашата въшлива политика ? Кой ви даде право ? Циганите които ги купихте за 20-50 лв. или автобусите от Турция ? Говорете от името на циганите и от името на турците живеещи в Турция. Не използвайте моята вяра и етнос за вашите кирливи дела !!! Аз съм Български Гражданин с турско потекло и вяра мюсюлманска, а не продажна сган от ДПС. Престанете да насаждате омраза между българи и турци !! Вършете си работата за която ви плащаме с нашите данъци и с нашия труд. Оставете българските турци да живеят в мир със своите съседи и приятели ! Оставете ни на мира !!!“

Fatosh Kambesheva https://www.facebook.com/fkambesheva
 

Горе