Търся човек да оправи няколко дребни проблема по сайт

От: Търся човек да оправи няколко дребни проблема по сайт

Това онлайн магазин ли е?
 
От: Търся човек да оправи няколко дребни проблема по сайт

Не знам какъв ти е сайта но можеш:
Да го създадеш минимизирана версия на style.css (демек да няма празни редове)
Всички джаваскриптове да сложиш във футър(преди затварящия таг на </body> + да ги минимизираш по-подобие на стилове.
Ако имаш инлайн стилове във хтмл, премахни ги, и сложи във style.css. никога не слагай инлайн стилове.
Снимките да ги направиш във .png формат
Това са просто съвети, които може би 5-10% ще ти помогнат, обикновенно минимизирането на стилове подобрява скороста на стилове от около 25-35%
Успех от мен.
 
От: Търся човек да оправи няколко дребни проблема по сайт

Драснете ми лично с вашите контактни данни (скайп - препоръчително), ще обсъдим. :)
 
От: Търся човек да оправи няколко дребни проблема по сайт

Включването на gzip компресията на сървъра (обикновено става от контролния панел на сайта, просто с цъкване на една опция) практически елиминира нуждата от сбиване на празните редове в CSS-а... Фактор по-скоро може да бъде зареждането на голям брой файлове - CSS & .js, които се извикват, вместо само един файл с нужния стил. По принцип това важи за всички видове файлове, всъщност. PNG има по-добра компресия само при тип графика. За снимков материал е в пъти по-голям от JPEG, защото е без загуба на качеството.
Ако искаш, пиши ми ЛС с повече подробности, и аз или човек от екипа ми ще свърши необходимото.
 
От: Търся човек да оправи няколко дребни проблема по сайт

Ако са снимки на продукти - JPEG. Компресията при фотографии там е по-ефективна.
Ако са чертежи, диаграми, схеми и подобни - PNG.

Преди 12 години писах материал по темата, все още присъства онлайн - http://pchelp.cablebg.net/Tutorials/Site_creation/PNG/PNG.htm. Можеш да го прочетеш, има и 4 примерни изображения с данни колко "тежат" файловете им в различни формати. Дано да ти е от полза.

http://pchelp.cablebg.net/Tutorials/Graph_editing/Graphics.htm - и друг материал, още по-стар, по спомен го писах 2000 г. Обяснява и сравнява трите формата - JPG, GIF, PNG
 
От: Търся човек да оправи няколко дребни проблема по сайт

Добра свършена работа, подобрих доста неща, качих до от 31 до 68 за Мобилни и от 42 до 78 за Десктоп машини(При премахването на Фейсбук бокс, стават 83), колегата (автора) е коректен.
 
От: Търся човек да оправи няколко дребни проблема по сайт

Странното е, че големите сайтове дето се правят на много компетентни откъм бързина и оптимизация, са си даже доста тромави. Само за проба сейвнах началната страница на Google със Save As и ми излезе 915kb. Google бавно ми зарежда на телефона - полето за търсене винаги е неактивно за няколко секунди докато се зареди, а уж изглежда много елементарна страница. Facebook пък е 4.39MB като сейвнат на харда, и то след като изтрих картинките.
 
От: Търся човек да оправи няколко дребни проблема по сайт

Тези характеристики дето ти ги пише ГГ може да ги хвърлиш през терасата, нищо няма да се промени дори и да си на 1000% От качване на продукти има смисъл но това е загуба на време.
 

Горе