Къде в момента си заслужава да се инвестира?!?!

V.Andreev

Well-Known Member
Здравейте,

20.10.2014г е днешният ден в които реших да питам "Къде в момента си заслужава да се инвестира?"

Няма значение да ли е онлайн или офлайн...

Къде бихте посяли спестяванията/времето/надеждите в близкият месец или да кажем до края на 2014г

Моля придържайте се към темата! Не заради мен а заради името и духът на форума (Предприемач)
 
От: Къде в момента си заслужава да се инвестира?!?!

По всяко време си струва да инвестираш в себе си (самоусъвършенстване).
 
Re: От: Къде в момента си заслужава да се инвестира?!?!

По всяко време си струва да инвестираш в себе си (самоусъвършенстване).

Да, съгласен. Иначе, аз бих инвестирал в онлайн, малко по-малко пари и е определено е с добра възвращаемост. За моменти не ми идва нищо друго като офлайн. ;)
 
От: Къде в момента си заслужава да се инвестира?!?!

Бих инвестирал в нещо, което ще бъде от полза на хората. Нещо от което осъзнават, че имат нужда. Ако не са убедени, че имат нужда от продукта/услугата, трябва да се инвестират допълнителни усилия и средства в убеждаване.
 
От: Къде в момента си заслужава да се инвестира?!?!

Ако трябва да инвеситрам офлайн ще инвестирам в пицария или дюнерджийница край някое голямо училище. В София има много училища покрай които няма такива обекти. Пък децата ги обичат тези продукти.
Но аз не бих инвестирал нищо офлайн, така че бих инвестирал в нов продукт, които дори да не е иновативен, но да дава нещо пове от сегашен, т.е. да се усъвършенства. Нямам по-точно в какво бих инвеситрал, тъй като нямам идеи.
 
От: Къде в момента си заслужава да се инвестира?!?!

От над 5 г инвестирам ежедневно в Онлайн търговия. По точно от тази година започнах да инвестирам в стока. Склад - складовете владеят света. Който има стоката налична - владее пазара. Ако погледнете колко стока се движи ежесекундно - ще осъзнаете, че по дефолт всеки ден всеки един от вас контактува със стока - стоки.

Но има един сериозен проблем:

1 - 90% от "инвеститорите" искат възвращаемост на инвестицията до 6 - 12 месеца :) това не е Америка брат. Не можеш да превъртиш от България Интернет. И Емаг да си - ще омръзнеш на хората до 7 години - май само аз не съм си поръчал нещо от тоя сайт :) еми не ме кефи да си поръчам хладилник по нета за да спестя 200 лв и да пратя куриера от СПИДИ в болнични - щото трябва да качи БЕЗПЛАТНО хладилника до 8-ия етаж :)
 
От: Къде в момента си заслужава да се инвестира?!?!

От над 5 г инвестирам ежедневно в Онлайн търговия. По точно от тази година започнах да инвестирам в стока. Склад - складовете владеят света. Който има стоката налична - владее пазара. Ако погледнете колко стока се движи ежесекундно - ще осъзнаете, че по дефолт всеки ден всеки един от вас контактува със стока - стоки.

Но има един сериозен проблем:

1 - 90% от "инвеститорите" искат възвращаемост на инвестицията до 6 - 12 месеца :) това не е Америка брат. Не можеш да превъртиш от България Интернет. И Емаг да си - ще омръзнеш на хората до 7 години - май само аз не съм си поръчал нещо от тоя сайт :) еми не ме кефи да си поръчам хладилник по нета за да спестя 200 лв и да пратя куриера от СПИДИ в болнични - щото трябва да качи БЕЗПЛАТНО хладилника до 8-ия етаж :)

Да, стоката върти света. Този които притежава стока налична, както ти каза, той ще е по-добре в бъдеще.
 
От: Къде в момента си заслужава да се инвестира?!?!

Аз ще се ориентирам към оффлайн пак след нова година - ама какво ще е нямам никаква идея. Онлайна му удряме кепенците ако не се разубедя до нова година.:)
 
От: Къде в момента си заслужава да се инвестира?!?!

Конкретни неща, биха ме зарадвали повече.

Примерно това за дюнерите и джобовете около училищата беше близо...

Някой правил ли е хранителен магазин, колко капитал трябва и какви разходи изникват.

Примерно е ясно, че трябва да се предвиди тока, местополужението и т.н - - Гледам някои отварят малки магазинчета, за алкохол и цигари + бързи стоки, дъвки, сокчета...бутат две мадами да се въртят с 400лв заплата... и давай
 
От: Къде в момента си заслужава да се инвестира?!?!

Конкретни неща, биха ме зарадвали повече.

Примерно това за дюнерите и джобовете около училищата беше близо...

Някой правил ли е хранителен магазин, колко капитал трябва и какви разходи изникват.

Примерно е ясно, че трябва да се предвиди тока, местополужението и т.н - - Гледам някои отварят малки магазинчета, за алкохол и цигари + бързи стоки, дъвки, сокчета...бутат две мадами да се въртят с 400лв заплата... и давай
Вървят сезонните магазинчета например по морето където голямата верига не е инвестирала, а и тогава хората с в почивка не им се мърда, отскачат за алкохол и мезе без да се замислят че плащат 20-30 % отгоре ...
 
От: Къде в момента си заслужава да се инвестира?!?!

Конкретни неща, биха ме зарадвали повече.

Примерно това за дюнерите и джобовете около училищата беше близо...

Някой правил ли е хранителен магазин, колко капитал трябва и какви разходи изникват.

Примерно е ясно, че трябва да се предвиди тока, местополужението и т.н - - Гледам някои отварят малки магазинчета, за алкохол и цигари + бързи стоки, дъвки, сокчета...бутат две мадами да се въртят с 400лв заплата... и давай

Това не го пробвай, освен ако нямаш много пари за да има и от пиле мляко в магазина ти - имам наблюдения от близо и смея да твърдя, че е 95% затварят до 6-я месец.....
 
От: Къде в момента си заслужава да се инвестира?!?!

Примерно е ясно, че трябва да се предвиди тока, местополужението и т.н - - Гледам някои отварят малки магазинчета, за алкохол и цигари + бързи стоки, дъвки, сокчета...бутат две мадами да се въртят с 400лв заплата... и давай

Става само ако няма вериги на километър околовръст. Иначе дори шефа на Загорка да ти е шурей не можеш пусна 2л Ариана на 1,77 лв, както правят в една верига. Друг вариант е плод зеленчук, с рег като земеделски, да плащаш такса на общината. Спестяваш патент, счет, касов апарат и половината осигуровка. Никой не може те хвана колко домат е твой и колко от борсата.
 
От: Къде в момента си заслужава да се инвестира?!?!

Иначе дори шефа на Загорка да ти е шурей не можеш пусна 2л Ариана на 1,77 лв, както правят в една верига.

Не бъркайте бизнеса с бизнеса и страх от цените му.

цената като фактор ви вкарва в яки кошмари - ама ако имате пари да рекламирате по Нова ТВ ще сипете там излишни 2-3 000 лв. Еми аз не правя така - нарочно намалявам с 50% 2 - 4 вървежни продукта всяка седмица в сайта и ги продавам на загуба - контролирана загуба. Сумата от загубата ми е сумата за РЕКЛАМА в нова ТВ - но докарва АДСКИ трафик и интерес - хората не спират да влизат от едно и също айпи в сайта и да дебнат тези моменти.

Контролирайте ниските си цени до степен на РЕКЛАМА - загубите ви са монетизиран трафик. Ако въртите правилните продукти - ще разберете, че 30% повече трафик - 10% повече шервания към тези продукти. 5% повече линкове по форумите - са по ЦЕННИ относно РЕКЛАМА с твърди цифри по НОВА ТВ.

Линка е вечен :) почти.
 
От: Къде в момента си заслужава да се инвестира?!?!

Някой правил ли е хранителен магазин, колко капитал трябва и какви разходи изникват.

Капитал - разходи. Това са нетрайни колбаси. Защо ги коментирате - като навлизате в една ниша - недейте да гледате ГОЛЕМИТЕ. Гледайте вие какво разбирате от БИЗНЕС.

Било срамно да имаш лоялни клиенти 12 000 пенсионери да купуват хляб по 0.87 лв

Било срамно да даваш купон за отстъпка на многодетни семейства

Било нерентабилно да имаш лоялни клиенти на ниво новородени и подрастващи деца с родителите им.

Баба ми обожава да сравнява цени.

Било престъпно в голям магазин да имаш вересия и да даваш на вересия.

Било Било Било.............. колкото сте по еднотипен като всички останали дето ходят по БОРСАТА и препродават - толкова по-няма да имате бъдеще в тази бизнес ниша в която искате да се намърдате.

Това да направите сайт на Хранителен магазин с Е-магазин е невероятна магия с жертви. Глупости за 350 лв може да имате сайт - дайте по 3 лв на разнос на един от хората ви и да поеме поръчките.

Направете си договор и за детска кухня и за още типове кухни - :) храната - храненето е бизнес.

Намерете си под-изпълнител за кетъринг :) вземете му по 10%................

Мечтайте.
 
От: Къде в момента си заслужава да се инвестира?!?!

Конкретни неща, биха ме зарадвали повече.

Примерно това за дюнерите и джобовете около училищата беше близо...

Някой правил ли е хранителен магазин, колко капитал трябва и какви разходи изникват.

Примерно е ясно, че трябва да се предвиди тока, местополужението и т.н - - Гледам някои отварят малки магазинчета, за алкохол и цигари + бързи стоки, дъвки, сокчета...бутат две мадами да се въртят с 400лв заплата... и давай

Едно време започнах с малко магазинче за храни, нарочно го направих до голям супер маркет, и го фалирах за 2 години. Беше много смешно, как със 30 квадрата площ може да фалираш магазин с над 1000 квадрата площ. После го продадох, защото вече не ми беше интересно.
Но технологията я имам и ако на някой му се занимава, мога да я обясня.
Иначе за инвестицията мисля че тогава набих около 20 000 евро, което е пренебрежително малко, но на шестия месец опашката беше като при социализма, виеше се извън магазина, а аз продавах с пъти повече от големият магазин.
Сега не знам дали ще стане, защото тогава бях намерил точния производител, на който му изкупувах продукцията и нямаше как другите да продават същите нещо, но технологията все още може да проработи.
 
От: Къде в момента си заслужава да се инвестира?!?!

Едно време започнах с малко магазинче за храни, нарочно го направих до голям супер маркет, и го фалирах за 2 години. Беше много смешно, как със 30 квадрата площ може да фалираш магазин с над 1000 квадрата площ. После го продадох, защото вече не ми беше интересно.
Но технологията я имам и ако на някой му се занимава, мога да я обясня.
Иначе за инвестицията мисля че тогава набих около 20 000 евро, което е пренебрежително малко, но на шестия месец опашката беше като при социализма, виеше се извън магазина, а аз продавах с пъти повече от големият магазин.
Сега не знам дали ще стане, защото тогава бях намерил точния производител, на който му изкупувах продукцията и нямаше как другите да продават същите нещо, но технологията все още може да проработи.

На мен би ми било интересно, да прочета...
 
От: Къде в момента си заслужава да се инвестира?!?!

На мен би ми било интересно, да прочета...

Ок, само хора, които имат възможности и са сериозни, на лично...
 
От: Къде в момента си заслужава да се инвестира?!?!

Ще е интересно да се разбере повече как си го постигнал.

Иначе също ми е интересно да ли някой инвестира в злато/сребро - акции - земя
 
От: Къде в момента си заслужава да се инвестира?!?!

Ще е интересно да се разбере повече как си го постигнал.

Иначе също ми е интересно да ли някой инвестира в злато/сребро - акции - земя

В акции да инвестираш е много опасно. За земя, трябва да имаш много търпение :)
 
От: Къде в момента си заслужава да се инвестира?!?!

И да караш кола е опасно, даже доста. Но ако внимаваш и си взел книжката а не са ти я подарили, стават нещата...
 

Горе