Книжните блогове

nortrant

Well-Known Member
както знаете, има доста блогове в които хора пишат рецензии на книги
(за българки говоря)

какво съм забелязал - (почти) всички са за тъпи романи, прози, и всякакви такива бълвочи
няма блог за научни книги..за по-специализиран (бизнес и т.н.) да не говорим

:shock:

ако все пак има, дайте насам
 
От: Книжните блогове

Повечето блогове не се пишат, за да са полезни някому. Дори на автора не са полезни - за отделеното време е можел да свърши по-полезна работа.
Хората на науката нямат много време да пишат блогове. То и сайтовете с резултати от научни изследвания се намират трудно.
 
От: Книжните блогове

Повечето блогове не се пишат, за да са полезни някому. Дори на автора не са полезни - за отделеното време е можел да свърши по-полезна работа.
Хората на науката нямат много време да пишат блогове. То и сайтовете с резултати от научни изследвания се намират трудно.

За жалост, си много прав... 99% от блоговете са пълен провал. Пък за блог за качествена рецензия за бизнес книги и т.н., не съм чувал(за Български).
 
От: Книжните блогове

За жалост, си много прав... 99% от блоговете са пълен провал. Пък за блог за качествена рецензия за бизнес книги и т.н., не съм чувал(за Български).

Ето, онлайн магазин е, но има качествени рецензии - http://www.novavizia.net/.
 
От: Книжните блогове

Че те останаха ли хора на науката.Кой се интересува от наука в днешно време.Малко хора се интересуват и от предприемачество и бизнес.Гледам някакви готини клипчета в нета направени от българи, а са гледани супер малко пъти.Но мисля ,че има повече информация и интерес от преди няколко години.
 
От: Книжните блогове

Повечето блогове не се пишат, за да са полезни някому. Дори на автора не са полезни - за отделеното време е можел да свърши по-полезна работа.
Хората на науката нямат много време да пишат блогове. То и сайтовете с резултати от научни изследвания се намират трудно.

нямах предвид блогове на професори, доценти, доктори
просто някакъв който да споделя какво е прочел - какво му е харесало, какво не и т.н.
има много хора които са със задълбочени интереси в някаква сфера на науката (дори като хоби)..интересно защо не се намират в интернет

Че те останаха ли хора на науката.Кой се интересува от наука в днешно време.Малко хора се интересуват и от предприемачество и бизнес.Гледам някакви готини клипчета в нета направени от българи, а са гледани супер малко пъти.Но мисля ,че има повече информация и интерес от преди няколко години.

Мисля, че не си прав! Увеличава се говоренето за предприемачество със всеки изминал ден.
не е лесно 45 год. да тъпчеш на едно място и после изведнъж да започнеш да мислиш, че има и други варианти за реализация.

Според мен тези 20-25 години от началото на промените не са загубени и едва ли можеха да се случат по-бързо, защото младите (а и не толкова младите) хора по това време (говоря за повечето) са били изгубена кауза
трябвало да се роди поне едно чисто ново поколение за да потръгнат нещата (и то вече се е родило преди 20-25 год. и продължава да се ражда)
 
От: Книжните блогове

...Мисля, че не си прав! Увеличава се говоренето за предприемачество със всеки изминал ден...
Защо да не съм прав?И аз това казвам.Виж пак какво съм написал:
"Но мисля ,че има повече информация и интерес от преди няколко години."
 
От: Книжните блогове

Увеличава се говоренето за предприемачество със всеки изминал ден.
не е лесно 45 год. да тъпчеш на едно място и после изведнъж да започнеш да мислиш, че има и други варианти за реализация.

Според мен тези 20-25 години от началото на промените не са загубени и едва ли можеха да се случат по-бързо, защото младите (а и не толкова младите) хора по това време (говоря за повечето) са били изгубена кауза
трябвало да се роди поне едно чисто ново поколение за да потръгнат нещата (и то вече се е родило преди 20-25 год. и продължава да се ражда)

Това не съм очаквал. Някой площаден лумпен да го напише - да. Но...
Да твърдиш, че предприемачеството зависи от политическия строй?!

1. В момента, и последните 15-ина години, условията за предприемачество са много по-лоши от преди 35 години. Само два фактора са достатъчни: образованието и законодателството.
2. 1982 година - мой познат, състудент, от провинцията, притежаваше 3 цеха с над 30 работника, чиито заплати зависеха от него. Пласираше в цяла България.

Съвременното "ново и чисто поколение" е по-малко предприемаческо.

По темата:
Познавам много хора, които в хобито си могат да съперничат по знания дори на доценти.
Познавателя по същество е четец, не писател. Затова трудно се намират сайтове, каквито търсиш.

По-късно ще потърся един сайт и ще ти го дам.
 
От: Книжните блогове

Защо да не съм прав?И аз това казвам.Виж пак какво съм написал:
"Но мисля ,че има повече информация и интерес от преди няколко години."

Не съм допрочел, извинявам се :mrgreen:

Да твърдиш, че предприемачеството зависи от политическия строй?!

Ще взема да преселя в Северна Корея... че тук ми е тясно :lol:
 
От: Книжните блогове

Ще взема да преселя в Северна Корея... че тук ми е тясно :lol:

Не бегай по тъча! :p
 
От: Книжните блогове

@happyslacker, мерси! Има добри постове :)

Виж и в тая група във фб - https://www.facebook.com/groups/663250447089389/
Пишеш само да ти предложат книга от даден жанр и веднага поне 10 включвания :)

Не, че нещо..но 90% от членовете са жени..и не смятам, че може да ми препоръчат кой знае какво.
 
От: Книжните блогове

Не разбирам защо те тормози факта че няма ...
Или искаш да хейтваш в научна среда?

Недостатъчни са ти останалите там :бълвочи:


както знаете, има доста блогове в които хора пишат рецензии на книги
(за българки говоря)

какво съм забелязал - (почти) всички са за тъпи романи, прози, и всякакви такива бълвочи
няма блог за научни книги..за по-специализиран (бизнес и т.н.) да не говорим

:shock:

ако все пак има, дайте насам
 
От: Книжните блогове

Не разбирам защо те тормози факта че няма ...
Или искаш да хейтваш в научна среда?

Недостатъчни са ти останалите там :бълвочи:

чети си романчетата и не се занимавай с мен :p може да ме блокираш, за да не прочетеш случайно някои от "бълвочите" ми
 

Горе