Кое определя PageRank-a

tuger

Well-Known Member
Бихте ли споделили опита си относно факторите, които влияят благотворно върху покачването на pagerank-a. Никога не съм бил голям фен на тая величина и спрях да обръщам внимание от 1-2 години, но сега ми трябва за един сайт. Чисто формално искам да се увеличи.

Не следя последните промени в алгоритъма на Г, тъй като се насочих основно върху съдържанието и вирусното споделяне на съдържанието.
 
От: Кое определя PageRank-a

Закъснял си. PageRank-a повече никога няма да се променя. Гугъл са го изоставили. От което и следва, че всички оферти в пазара за линкове от сайтове с PageRank са измама.
 
От: Кое определя PageRank-a

Не е казано официално, че няма да се ъпдейтва, но не е водещ фактор. Иначе основно влияние имат силните линкове към сайта ти и малкото изходящи от сайта ти.
 
От: Кое определя PageRank-a

Не е казано официално, че няма да се ъпдейтва, но не е водещ фактор.

Напротив: seroundtable.com/google-toolbar-pagerank-dead-19256.html
 
От: Кое определя PageRank-a

Всеки може да напише каквото си иска. Докато тулбара връща резултат, пр не е умрял. Но както казах, не е вече важен и едва ли нкога ще бъде.
 
От: Кое определя PageRank-a

Докато тулбара връща резултат
То и КТБ ще връща някакви пари, ама...

tuger, окъснял си.
 
От: Кое определя PageRank-a

То на мен не ми трябва. Въпросът е, че клиентите им вдъхва повече доверие ...

Винаги ми е била интересна тази част - когато клиентите "разбират" повече от човека, който са наели на работа. В такъв случай такива клиенти не пречат ли на работата и не е ли по-добре да се отсфирят?
 
От: Кое определя PageRank-a

Ако ще платят за вдигането на ранка, защо да не го стори. Друг е въпроса кога ще е ъпдейта. Но ако може да направи действия с които да го вдигне, няма лошо да опита. Иначе си прав. Много кофти се работи с такива клиенти.
 
От: Кое определя PageRank-a

PR може да е умрял за пред хората, но дали в действителност е така? Немалко сайтове чрез ПР-а си показваха, че не са дребни риби. Говорим за например университети, държавни институции, НПО и т.н., а не за изкуствено напомпан ПР. Според мен макар официално да спира ъпдейта на ПР, то за Гугъл все ще си значи нещо, защото все пак този ПР не се е вдигнал от нищото, а от споделяне, линкване, позоваване и т.н. Но релевантността и силно авторитетните сайтове действително си влияят много повече, отколкото изкуствено "високите" ПР-и.
 
От: Кое определя PageRank-a

То на мен не ми трябва. Въпросът е, че клиентите им вдъхва повече доверие ...

Агресивен сайт, с по една и повече статии на ден, актуален, четен, споделян, на повече от половин година, си седи без PageRank. И едва ли ще се сдобие.
Не знам как да се справиш с тези клиенти. И със 100 линка в сайтове със 7-ци, 8-ци, ако щеш и 10-ки - резултата все ще един.

Дано не си поел ангажимент да им докараш висок ранк.
 
От: Кое определя PageRank-a

Не става дума за оптимизиране на чужди сайтове и прочие. Клиентите решават дали да публикуват материал или не на моя сайт.
 
От: Кое определя PageRank-a

Има разни гест блогинг платформи и подобни, които приемат сайтове само с примерно пр 1 или 2+.
 
От: Кое определя PageRank-a

...ПР не се е вдигнал от нищото, а от споделяне, линкване, позоваване и т.н....

PageRank се определя само от качеството и количеството на линковете, а не от "позоваване".
 
От: Кое определя PageRank-a

PageRank се определя само от качеството и количеството на линковете, а не от "позоваване".

Под позоваване това имам предвид - даваш някаква информация и слагаш линк към източника. И тук вече нещата, за които ти говориш - количество и качество.
 
От: Кое определя PageRank-a

Гошо отдавна скри реалния пейдж ранк на сайтовете. Това което се вижда в момента като цифра далеч не е реалния пейдж ранк. Тоест, линк от авторитетен сайт с уникално съдържание , който е поддържан последната година с такова и видим ПР0 може да тежи в пъти повече от забравен от година сайт с ПР3 или 4. Тоест купуването на линкове в момента е хазарт, по добре наливайте съдържание в сайта.
 
От: Кое определя PageRank-a

Тоест купуването на линкове в момента е хазарт, по добре наливайте съдържание в сайта.

Това е основната грешка на почти целия бг-пазар - свързва купуването на линкове с PR вместо със SERP. А дори и да разбере, че линковете влияят най-вече върху серпа (пейджранка и без това е умрел от година и половина поне), то се шашкат от панди и пингвини.
 
От: Кое определя PageRank-a

Аз затова и питах. За да стане дискусия и някои да прочетат, че няма такова значение, колкото все още някои хора му предават ...
 
От: Кое определя PageRank-a

Правилно си се ориентирал, не слушай какво ти плещат, PR винаги е бил, и ще бъде един основен фактор за класирането на сайт, а сумарно се покачва с маса контент или маса линкове, или и двете в едно.

Не знам как ги пукате тези глупости ПР нямало значение, а после пускате теми в пазаря на тезгяха продавам линкове в сайт с пр2 или там колкото е, стига сте циклили глупости, че ставате смешни.
 
От: Кое определя PageRank-a

Напротив: seroundtable.com/google-toolbar-pagerank-dead-19256.html

Не е съвсем официално, но Дж.Мюлер казва, че за напред вероятно няма да се ъпдейтва page rank toolbar-a, което дори и да стане, вероятно те ще си имат вътрешна информация за актуалния PR на дадена страница, която няма да е видима за обикновения webmaster :)
 

Горе