Как да си намеря фотограф?

alabalist

New Member
Дайте идеи как да си намеря фотограф за мои проекти по сайтове. Идеята той да снима хора, сгради, машини, продукти или каквото е нужно, сваля снимките от RAW в не много смачкан JPEG (15-18 мегапиксела) и аз после ги обработвам.

Опитах с един и той се справи добре, но нямаше опит и осветление за вътрешни снимки на големи сгради. Дръпнах малко градивна критика, но като повечето артистични души той я прие тежко :) Сега не смея да му звънна.

Цената, която гоня е около 2 лв. на необработен кадър, поръчват се минимум 100 кадъра, пътни и др. извън София се заплащат отделно.
 
От: Как да си намеря фотограф?

Питай в някой от фото форумите. Във Фото Форум не препоръчвам, че са "малко лоши".

Иначе, защо не ги обработваш в RAW?!?! На JPEG губиш всичко. Макар, че за сайтове не е страшно.
 
Re: От: Как да си намеря фотограф?

Писах ви на лично
Имам студио за модна фотография , ще се радвам да помогна , било даже и само със съвет :)

Ако случайно нямаш оферта в пазара, няма да е зле да пуснеш, че това се търси доста, с цени и някакво портфолио. ;)
 
От: Как да си намеря фотограф?

Здравейте,
занимаваме се с фотография от над 20 години, специализирани сме в сватбената фотография, но имаме опит и в продуктова фотография, имаме осветление, HD камери и професионални фото апарати стативи и много друга техника и мисля че можем да Ви бъдем полезни.

Единственият проблем е, че целият ни екип е от Варна, а доколкото разбрах вие сте от софия.

Ако имате интерес, моля да ни пишете на лично да Ви дадем актуално портфолио и да обсъдим подробности.
 
От: Как да си намеря фотограф?

Здравейте,
занимаваме се с фотография от над 20 години, специализирани сме в сватбената фотография, но имаме опит и в продуктова фотография, имаме осветление, HD камери и професионални фото апарати стативи и много друга техника и мисля че можем да Ви бъдем полезни.

Единственият проблем е, че целият ни екип е от Варна, а доколкото разбрах вие сте от софия.

Ако имате интерес, моля да ни пишете на лично да Ви дадем актуално портфолио и да обсъдим подробности.

Много ме "кефи", когато някой е скромен.
Ползвала съм услугите на колегата и единственото, което мога да кажа е Професионализъм и качество, коректно отношение и всичко това в едно. Съобразиха се със всяко едно "мое" желание, а аз не съм от неизискващите.
 
От: Как да си намеря фотограф?

Ама и вие сте големи професионалисти... Имам чувството, че сте хванати от гората... Да ви имам професионализма на вас!

Слепи ли сте да видите, че човека е от София, и му е нужен фотограф за София. Не му трябват фотографи от Русе, Варна или от на майната си!

Преди да пишете четете, за да не ставате за смях.
 
От: Как да си намеря фотограф?

Явно има слепци ... Гледах, четох - къде пише, че се търси фотограф от и за София, а не от майната си?
 
От: Как да си намеря фотограф?

Явно има слепци ... Гледах, четох - къде пише, че се търси фотограф от и за София, а не от майната си?

Пише го в последното изречение, толкова ли не можеш да го прочетеш?
 
От: Как да си намеря фотограф?

То си пише и, че човека си плаща горивото и разходите ама кой да прочете?
2 лева за необработена снимка в студио си е добра цена, по друг начин стоят нещата със снимане на обекти отвън и примерно вътрешен дизайн или, да речем примерно снимки за продажба на недвижим имот, тогава е по сложно трябва да се мъкне обурудване стативи осветление и още много неща, та за така обрисуваната версия 2 лева наистина са малко. Има и трети вариант за два лева идва един "пишман" фотограф със скъп апарат примерно Canon EOS 5D MK III и няколко скъпи обектива за 6-7 хил. лева, които той дори не знае в какви ситуации пространства осветеност и още хиляди неща може да използва, та въпросният "фотограф" слага примерно 85мм твърд обектив и влиза да снима интериор в стая 5х5 метра... И хоп на бял свят се пръква перфектно снимани няколко облегалки на канапе или още по зле чудесен бллизък план на вазата в ъгъла на стаята, но не и да се види цялата стая с обзавеждането както примерно би било ако бе сложил обекйтив 30мм твърд и по надолу че защо не и варио обектив с долна граница поне 24мм.
 
От: Как да си намеря фотограф?

То си пише и, че човека си плаща горивото и разходите ама кой да прочете?

Е, така си е, пише, че му са нужни хора от София, и че ако е наложи снимки извън града им поема разходите, ама не четат, само пишат.
 
От: Как да си намеря фотограф?

Здравейте,
занимаваме се с фотография от над 20 години, специализирани сме в сватбената фотография, но имаме опит и в продуктова фотография, имаме осветление, HD камери и професионални фото апарати стативи и много друга техника и мисля че можем да Ви бъдем полезни.

Единственият проблем е, че целият ни екип е от Варна, а доколкото разбрах вие сте от софия.

Ако имате интерес, моля да ни пишете на лично да Ви дадем актуално портфолио и да обсъдим подробности.

Здравейте, нещата при вас звучат професионално, едва ли ще се вместите в 2 лв. на кадър. Аз търся фотограф на повикване за бюджетните сайтове, имам на кой да разчитам за по 25 лв. на кадър.
 
От: Как да си намеря фотограф?

Е, така си е, пише, че му са нужни хора от София, и че ако е наложи снимки извън града им поема разходите, ама не четат, само пишат.

Благодаря за страстната подкрепа, но без грубости моля :) Да, предпочитам фотограф от София, защото за 50-100 необработени снимки 2лв. на кадър биха си стрували само ако човека е на 20 мин. от обекта и загуби час-два максимум с пътя. Не очаквам чудеса за тази цена, но както казах вече имам нужда от снимки и за този сегмент сайтове.

За съжаление почти нямам добри проекти за сайтове извън София, но в редките случаи когато се появяват ще поема пътните на фотографа и загубеното време за път.
 

Горе