Избор на подходящ SSL

LuboUzunov

Member
Здравейте,

Искам да сложа SSL сертификат на онлайн магазина ми. Четох тук и там по въпроса и спрямо прочетеното и бюджета ми се спрях тези двата:
GeoTrust Rapid SSL и Comodo ESSENTIAL SSL. Както виждате хостинга и домейните са ми в ICN.bg.

Тъй като не съм много наясно с тези SSL сертификати, бихте ли ми помогнали при избора?
Единствената разлика, която забелязвам е това, че Comodo сертификата работи и при мобилните браузъри, но все пак много бих се радвал да чуя и по-компетентно мнение по въпроса :)
 
Последно редактирано:
От: Избор на подходящ SSL

А кой ти каза, че тези на GeoTrust не работят под мобилни браузъри ?!? :-/
 
От: Избор на подходящ SSL

А кой ти каза, че тези на GeoTrust не работят под мобилни браузъри ?!? :-/
Прочетох някъде из ICN нещо от сорта, че Comodo сертификатите добре се разбирали с мобилните браузъри. Може и да е глупост или да съм разбрал погрешно, не знам...

Защо ти е SSL ?
Малко сигурност и доверие от страна на клиента не е излишно, а и Гугъл гледа с добро око :)


Нали за това се обръщам към вас хора? :)
 
От: Избор на подходящ SSL

Аз сложих RapidSSL на моя сайт след като някои от потребителите ми го искаха. И аз не знам до колко има смисъл от това, винаги ми е изглеждало като начин някои фирми да изкарват пари. На практика SSL с всичките му там защити може да се постигне напълно безплатно, но браузъра ще изписка само щото сертификата не е издаден от някой упълномощен. Иначе през телефона си отварям сайта, никакви проблеми.
 
От: Избор на подходящ SSL

Прочетох някъде из ICN нещо от сорта, че Comodo сертификатите добре се разбирали с мобилните браузъри. Може и да е глупост или да съм разбрал погрешно, не знам...


Малко сигурност и доверие от страна на клиента не е излишно, а и Гугъл гледа с добро око :)


Нали за това се обръщам към вас хора? :)

По-вероятно е да не си разбрал правилно. Не вярвам някой било то ICN или друг хостинг доставчик в БГ да напише подобна глупост. Относно това, дали Google гледа с добро око - спорен въпрос. Ако е за ел. магазин определено има полза, но за друг тип сайт си е изгъзица. В БГ e-commerce клиента е мързелив и необразован, така че много малко хора ще обърнат внимание на SSL-а.
 
От: Избор на подходящ SSL

Ако е само за доверието на клиентите не ти трябва.
То аз дето ги инсталирам като пазарувам не гледам. :)
Със същия успех можеш да сложиш един по-засукан банер, че пазаруването е много защитено и сигурно и по ще има ефект.
Виж за Гугъл не знам, има такава идея в пространството, че всички едва ли не трябва да имат, но не ми се вярва да мине номера.
 
От: Избор на подходящ SSL

Теорията е, че някой злонамерен хакер ще седне в някое кафене с лаптопа си и ще почне да събира пакети от летящите във въздуха WiFi данни с идеята да прочете името и паролата на някой потребител. Примерно, вместо да ходиш на работа можеш да си седиш в кафето и да събираш PayPal профили, а вечерта да черпиш всичките си приятели. На практика обаче шепа фирми (VeriSign, GeoTrust, Comodo) трупат милиони за да изпращат миниатюрни парчета текст срещу десетки, а понякога и хиляди долари на парче.

30-на лв за година не са чак толкова много въпреки това, би свършило работа. Другите опции са си чиста тесла. Ако допълнителна екстра струва повече от хостинга, значи нещо не е наред в решенията.
 
От: Избор на подходящ SSL

Теорията е, че някой злонамерен хакер ще седне в някое кафене с лаптопа си и ще почне да събира пакети от летящите във въздуха WiFi данни с идеята да прочете името и паролата на някой потребител. Примерно, вместо да ходиш на работа можеш да си седиш в кафето и да събираш PayPal профили, а вечерта да черпиш всичките си приятели. На практика обаче шепа фирми (VeriSign, GeoTrust, Comodo) трупат милиони за да изпращат миниатюрни парчета текст срещу десетки, а понякога и хиляди долари на парче.

30-на лв за година не са чак толкова много въпреки това, би свършило работа. Другите опции са си чиста тесла. Ако допълнителна екстра струва повече от хостинга, значи нещо не е наред в решенията.

Ей сега е момента да им дръпнеш една лекция на тема симетрично и асиметрично криптиране и какво е това частен ключ и публичен ключ.
 
От: Избор на подходящ SSL

Наясно съм с това какви са потребителите в България. Дори аз не гледам особено на това сайта защитен ли е или не.

Колкото и спорен да е този факт, че Гугъл гледа с добро с око на SSL, при наличието на нов онлайн магазин с нов домейн започващ от 0, мисля че си струва да опитам. Ще прежаля 30 лева за GeoTrust и ще изчакам една година и тогава ще реша заслужава ли си или не да продължавам. Ще лепна един горд надпис за защитата, пък да видим какво ще се получи и държи ли някой въобще на това :)
 
От: Избор на подходящ SSL

Здравейте,

Искам да сложа SSL сертификат на онлайн магазина ми. Четох тук и там по въпроса и спрямо прочетеното и бюджета ми се спрях тези двата:
GeoTrust Rapid SSL и Comodo ESSENTIAL SSL. Както виждате хостинга и домейните са ми в ICN.bg.

Тъй като не съм много наясно с тези SSL сертификати, бихте ли ми помогнали при избора?
Единствената разлика, която забелязвам е това, че Comodo сертификата работи и при мобилните браузъри, но все пак много бих се радвал да чуя и по-компетентно мнение по въпроса :)

аз ползвам на Comodo и съм доволен , но да знаеш трябва ти собствено ИП
 
От: От: Избор на подходящ SSL

аз ползвам на Comodo и съм доволен , но да знаеш трябва ти собствено ИП

Включил съм го в сметките и него. Мерси за отговора :)

Докато сме още на темата, да ви питам... След инсталирането на сертификата, нещо друго в Opencart необходимо ли е да правя освен отметката в настройки за ssl и в config.php файловете да проверя дали са наред връзките към ssl?
 
От: Избор на подходящ SSL

След инсталирането и активирането се поогледай дали нещо не дава insecure content, особено ако имаш много екстеншъни добавени.
Всички снимки, js, css скриптове трябва да са с релативни урл.
 
От: Избор на подходящ SSL

честно да ти кажа и аз не виждам смисъл от SSL за България, моя магазин е за Германия и за това сложих SSL и е на Magento , но щом си решил пробвай :|
 
От: Избор на подходящ SSL

Наясно съм с това какви са потребителите в България. Дори аз не гледам особено на това сайта защитен ли е или не.

Колкото и спорен да е този факт, че Гугъл гледа с добро с око на SSL, при наличието на нов онлайн магазин с нов домейн започващ от 0, мисля че си струва да опитам. Ще прежаля 30 лева за GeoTrust и ще изчакам една година и тогава ще реша заслужава ли си или не да продължавам. Ще лепна един горд надпис за защитата, пък да видим какво ще се получи и държи ли някой въобще на това :)

Аз не се и питам дали Google харесва SSL, ето как изглеждат статистиките на моя сайт преди и след като му сложих SSL: http://prntscr.com/4zb9mi За мен няма никаква осезаема разлика, върви както си е вървяло и преди. По-важно ми е дали посетителите го харесват
 
От: Избор на подходящ SSL

Аз не се и питам дали Google харесва SSL, ето как изглеждат статистиките на моя сайт преди и след като му сложих SSL: http://prntscr.com/4zb9mi За мен няма никаква осезаема разлика, върви както си е вървяло и преди. По-важно ми е дали посетителите го харесват


Същото е и при мен.
 
От: Избор на подходящ SSL

Ако нагъзина ти е за чужбина слагай най-евтиния дори без дзелена лента. Модерните браузери сами си оцветяват https частта в зелено и това качва тръста, ако го види някой. Сложи и банерче, че си с SSL, в прайвъсито също.

Иначе аз съм със сертификат от тук https://www.ssls.com/domain-only.html?cid=2 (мисля, че 8 долара беше за година, като вземеш за една година). По-евтино от това на къде.

Иначе за бг ориентиран магазин - ако ще взимаш нормален от icn или суперхостинг - няма нужда, ако ще взимаш такъв евтин - вземи, няма да ти навреди, ще обеди някой по-интелигентен, а на теб такива клиенти ти трябват. Тъпаци смятам на никой не му трябват. Иначе няма смисъл, бг клиента не гледа, защото е свикнал да пазарува от магазини тип "днес съм тук, утре ме няма". Чужденците гледат с друго око, защото превеждат първо пари и гледат да не ги скамват източноевропейци и пакистанци.
 

Горе