Chivas: $1 000 000 за идеи

Blinky

Owner
Здравейте, приятели. Знам, че тук има адски много хора с идея и силно бизнес мислене, реших да споделя нещо, което няма да е лошо поне да погледнете:

Става дума за това, че Chivas ще награди най-добрата идея, която е социално ориентират. Или казано с две думи - нещо, което да е в полза на хората, нещо което да им носи стойност, нещо, което да е максимално ползвано. ;) И като технически хора, смятам знаете на къде бия, на къде да се помисли. Дори и за проба дали идеята ви е добра, пробвайте. :) Аз мисля да пусна и да пробвам. Какво ще ми струва - един кратък (от около 1-2 часа) брейнсторминг и попълване на една бланка. Това е. :)

Ако някой има коментари и идея, нека сподели. А това е адреса: https://www.theventure.com/bg/en/
Промяната тръгва от смелите и готови да й дадат тласък.
The Venture - Win the right way е инициатива на Chivas, която дава възможност на млади, пълни с идеи предприемачи да осъществят бизнес, който създава значима социална промяна.

От 160-те пазара на Chivas са избрани 14 държави, които ще излъчат по един екип финалисти. Пред тях ще се разкрие уникалната възможност да прекарат една седмица в Силициевата долина, за да минат през обучение за управление на бизнес и да представят идеите си пред световни бизнес лидери.

В края на престоя им в Долината на успелите ще бъдат разпределени $1.000.000 между тях, като едни екип ще спечели голямата награда, а именно усвояване на $750.000.

Chivas подкрепа задаващата се вълна от предприемачи и социалната промяна, която те могат да донесат на света.

Кампанията ще се провежда всяка година и ще има отделен процес за избиране на финалисти във всяка държава. Ето как ще се случи това в България:

- От 15 октомври 2014 до 09 януари 2015 - Можете да кандидатствате на www.theventure.com
- От 10 януари 2015 до 23 януари 2015 - Определяне на полуфиналистите
- На 12-ти февруари - Изпращане на локалния финалист към глобалния екип
- На 1-ви март - Официално обявяване на всички финалисти от 14-те държави
- Юни/Юли - Глобален финал и представяне на проектите в Силициевата долина

Успех на всички щедри бизнесмени.
Win the right way
Chivas

Ресурс: https://www.facebook.com/events/659454000837573/

Успехи на всички. ;)Chivas дава 1 милион долара за идеи

Прочети повече на: http://profit.bg/news/Chivas-dava-1-milion-dolara-za-idei/nid-130079.html#
 
От: Chivas: $1 000 000 за идеи

Ееееее юни месец правя 25 и няма да мога да участвам. Направих си труда да прочета общите условия. Трябва да си минимум на 25 години за да можеш да вземеш участие. :(
 
Ееееее юни месец правя 25 и няма да мога да участвам. Направих си труда да прочета общите условия. Трябва да си минимум на 25 години за да можеш да вземеш участие. :(

Мисля, че мога да направят компромис с това, но все пак. Ставаш на 25 години както се вика да точно на финала. :)

И аз ще се пробвам, дори от понеделник един брейнсторминг ще се удари....нищо не се губи. Може само да се спечели. А и си е опит. Както се вика, може да се пише и е CV-то, че си участвал в някакъв конкурс и си стигнал до някакъв финал. Ако съобщят и финалистите. ;)
 
Re: От: Chivas: $1 000 000 за идеи

Супер, благодаря за информацията.
Здравей и добре дошла при нас. Гледай да даваш малко по-пълни коментари и предложения, за да не ти дадат набързо червена репутация, заради така бързо натрупване на постове тук. Успехи и до нови срещи, приятен престой във форума. ;)
 
От: Chivas: $1 000 000 за идеи

Казва се :

.... жури от успели български предприемачи ще избере полуфиналистите в надпреварата.


Мисля че този момент е много съществен.
Кой и как ще реши кои са успели български предприемачи?
 
Re: От: Chivas: $1 000 000 за идеи

Мисля че този момент е много съществен.
Кой и как ще реши кои са успели български предприемачи?

Може би тези с проекти, които са им се сторили интересни и перспективни. :) Абе важното е участието, пък ако наистина е нещо обществено полезно и би донесло ползи, защо да не си от финалистите. Ще разгледа условията и ще пусна нещо, но това с клипа не ми харесва, щеше да е добре да е на някой следващ кръг. ;) Знам едни приятелчета, който също са ги накарали да снимат клип за това, което развиват като проект, но това им се случи в последния кръг - отпускането на средствата. ;) Поне такива спомени имам. ;)

Няма лошо някой да налее в теб и идеята едно $700К, особено ако наистина искаш да си видиш идеята осъществена и работеща. Евалата им правя, че реално знаят цената (може и по-малко, може и повече), с която може да се направи нещо наистина добро. ;) Не е като да ти дадат 20К лв. и да ходиш да си чупиш главата. :)
 
От: Chivas: $1 000 000 за идеи

Казват:
да осъществят бизнес, който създава значима социална промяна

Добре. мисля че трябва да се формулира какво е "значима социална промяна"



ти как го разбираш ?
 
Нещо, което да носи ползи на хората - влиза положително в живота им. Колкото по-голям кръг от хора обхваща, толкова по-добре. Linkedin е такова, но е за определен кръг от хора, докато Facebook е същото, но за по-голям кръг от хора. :)

Поне така си мисля аз. Виж каква социална промяна вкарва Apple в живота на хората. Като се види онагледи с пример, става по-ясно какво са имали предвид. ;)
 
От: Chivas: $1 000 000 за идеи

Истина е, че както казва Blinky, тук има адски много хора с идея и силно бизнес мислене. Това което винаги ме е изумявало за българите, че го няма колективното начало. Защо не отворите една тема за колективно участие, която с толкова много мозък, тук може да пребори онзи виц за ада, че само около българския казан, нямало дяволи да пазят някой да не изкочи.
 
От: Chivas: $1 000 000 за идеи

Ех и аз бих се включил, жалко, че има ограничения за годините. :rolleyes: Успех на всички, които ще участват!
 

Горе