Етическа дилема... как бихте постъпили вие ?

Re: От: Етическа дилема... как бихте постъпили вие ?

Така че сами си преценявайте има ли смисъл да се вика полиция или няма

Пълно безсмислие. До толкова ми е вече писнало от такива истории, че в момента гледам 2 IP камери и някакви други мерки. Има си вече сървър. Остава само ги взема и инсталирам. ;) А само да кажа, имам и СОТ. :) Направо такава полиция имаме, че се чудя каква техника да взимам вече.
 
От: Етическа дилема... как бихте постъпили вие ?

От цялата работа ми остана една безсънна нощ - Два загубени работни дни - И няколко счупени осветителни тела които бях купил за вилата и ми бяха в багажника по време на гонката.

Така че сами си преценявайте има ли смисъл да се вика полиция или няма
По принцип е трябвало само да ги изгониш и после да звъннеш на полицията. Чак от гонитби като в екшън филм няма смисъл. Имало е полза от цялата работа, защото тая нощ едва ли са откраднали на някого акумулатора. В моя случай като видях работната група да краде двете коли на комшията така направих. Изгоних ги и викнах полицията. Малко по-късно ги хванаха и ги заведоха в районното. Не си правя илюзии, че са осъдени, но поне е предотвратено едно престъпление.
 
От: Етическа дилема... как бихте постъпили вие ?

И за какво са ти тези камери ???

Втора случка - На мой приятел му обират кафеавтомат който е в сградата на училище - На камерата се вижда как разбиват входната врата и после кафеавтомата - На другият ден на записа учителите лесно разпознават техен бивш ученик имат му три имена адрес всичко - Моят приятел отива в полицията да подаде сигнал казва им кой е извършителят показва им записа на телефона и те му заявяват че това не е доказателство и нищо не могат да направят по случая. Даже не си правят труда и да го повикат за разпит.

Като го видиш кой е на камерите най много да ходиш да направиш някоя глупост и после да го лежиш
 
От: Етическа дилема... как бихте постъпили вие ?

По принцип е трябвало само да ги изгониш и после да звъннеш на полицията. Чак от гонитби като в екшън филм няма смисъл. Имало е полза от цялата работа, защото тая нощ едва ли са откраднали на някого акумулатора. В моя случай като видях работната група да краде двете коли на комшията така направих. Изгоних ги и викнах полицията. Малко по-късно ги хванаха и ги заведоха в районното. Не си правя илюзии, че са осъдени, но поне е предотвратено едно престъпление.

Ползата е че действително след това набезите на този паркинг спряха - А ги подгоних защото въобще не съм имал намерение да викам полиция - за мой или за техен късмет обаче ми избягаха
 
От: Етическа дилема... как бихте постъпили вие ?

Вероятно са изяли един хубав бой в участъка. В подобни случаи на полицаите им е ясно, че в съда нищо няма да стане и просто им хвърлят един бой, и ги пускат след 24 часа.
 
От: Етическа дилема... как бихте постъпили вие ?

Много е важно да прецениш ситуацията, в повечето случай викането на полиция води до по-големи проблеми за теб, лично са ме глобявали, че съм ги разкарвал без причина, така , че важно е да се прецени ситуацията.
В някой случай пък създалите ситуация търсат саморазправа с извикалия полиция, също така ако много често викате полиция е възможно вече и да не идват. Викаш полиция имаш проблеми, не викаш полиция нямаш, та за това много хора подминават не до там критични ситуации.
 
От: Етическа дилема... как бихте постъпили вие ?

Зависи къде е. Ако е в София подминаваш и толкоз. Там е 90% измет
 
От: Етическа дилема... как бихте постъпили вие ?

Не е минало ходене до Софето без да се нагледам на всякакви изроди.
Не, че тук в Казанлък няма, но в София е ужас.
Как живеят нормалните хора с тея боклуци не знам.
Е то София е збирщина от цяла България, това значи, че всички са измет, това е Ъпсурдно:)
 
Re: От: Етическа дилема... как бихте постъпили вие ?

И за какво са ти тези камери ???

Втора случка - На мой приятел му обират кафеавтомат който е в сградата на училище - На камерата се вижда как разбиват входната врата и после кафеавтомата - На другият ден на записа учителите лесно разпознават техен бивш ученик имат му три имена адрес всичко - Моят приятел отива в полицията да подаде сигнал казва им кой е извършителят показва им записа на телефона и те му заявяват че това не е доказателство и нищо не могат да направят по случая. Даже не си правят труда и да го повикат за разпит.

Като го видиш кой е на камерите най много да ходиш да направиш някоя глупост и после да го лежиш

Има смисъл, защото последно време гледам не само във фейса, но и по други социални медии как ги изтипосват хората. Превантивна мярка, за останалите, защото все още смятам, че сме едно общество, което трябва да се подкрепяме по един или друг начин. :) А и все мисля, че при табелки "Обектът е под видео наблюдение" до някъде ще успеят да разубедят крадците или злонамерените хора, които са тръгнели да вършеят. А за полицията, там е ясно дори и да им докараш престъпника, нищо. Аз имам една случка с приятел, който буквално са го изнесли...той е бил в друг град....и през тези два дни са си избрали наглите крадци един от тях и са му оставили само 2-3 щипки и едни чорапи.....и нали се сещате дали нещо после се е случило освен дълго писане в някое РПУ. Да изнесеш цял апартамент и да нямаш идея какво се случва, кой може да е и т.н. си е направо смешно. ;)

@uphero, навсякъде е пълно с изроди, но сякаш в София шанса да видиш някакви такива сцени и олигофреннии е по-голяма. :) Не съм се возил в градския, но кача ли се задължително има някаква идиотщина и от то ниво на някакви примитивни хора. На едната и пречи чантата на друг и вместо учтиво да помоли, тя се обръща и само където не я изяжда. Пълен абсурд.
 
От: Етическа дилема... как бихте постъпили вие ?

Зависи къде е. Ако е в София подминаваш и толкоз. Там е 90% измет

Теб очевидно не са те били на улицата, но навсякъде има луди, така че недей да лежиш на това коленце. Трябва да си ужасен пъзльо, за да подминаваш подобни инциденти.

При положение, че съм жена и съм по-малко от 60 кг. веднага бих се намесила и съм се месила с риск да си изям боя от непознати. Само от пияни и въоръжени ме е страх малко, но пак бих опитала да се намеся, отколкото да пребият или убият някого пред очите ми.


Като цяло е можело в конкретната ситуация, да се разбере повече по случая като поговориш с нападателя/агресор и му обясниш, че дори да има съмнения, че е неговото яке има си други начини да си го вземе, а не като набие преносителя (защото той пък може да си го е взел на далавера от самия крадец, и какво?). Така и аз мога да реша, че носи моята шапка и да му шибна изненадващо един в топките и да си я взема ...
Тушира се агресията и после се действа по законоустановения ред със сигналите и обажданията.
 
От: От: Етическа дилема... как бихте постъпили вие ?

Тая още ли е туК???? Уни прибери си стадото
Теб очевидно не са те били на улицата, но навсякъде има луди, така че недей да лежиш на това коленце. Трябва да си ужасен пъзльо, за да подминаваш подобни инциденти.

При положение, че съм жена и съм по-малко от 60 кг. веднага бих се намесила и съм се месила с риск да си изям боя от непознати. Само от пияни и въоръжени ме е страх малко, но пак бих опитала да се намеся, отколкото да пребият или убият някого пред очите ми.


Като цяло е можело в конкретната ситуация, да се разбере повече по случая като поговориш с нападателя/агресор и му обясниш, че дори да има съмнения, че е неговото яке има си други начини да си го вземе, а не като набие преносителя (защото той пък може да си го е взел на далавера от самия крадец, и какво?). Така и аз мога да реша, че носи моята шапка и да му шибна изненадващо един в топките и да си я взема ...
Тушира се агресията и после се действа по законоустановения ред със сигналите и обажданията.
 
От: От: Етическа дилема... как бихте постъпили вие ?

Теб очевидно не са те били на улицата, но навсякъде има луди, така че недей да лежиш на това коленце. Трябва да си ужасен пъзльо, за да подминаваш подобни инциденти.

При положение, че съм жена и съм по-малко от 60 кг. веднага бих се намесила и съм се месила с риск да си изям боя от непознати. Само от пияни и въоръжени ме е страх малко, но пак бих опитала да се намеся, отколкото да пребият или убият някого пред очите ми.


Като цяло е можело в конкретната ситуация, да се разбере повече по случая като поговориш с нападателя/агресор и му обясниш, че дори да има съмнения, че е неговото яке има си други начини да си го вземе, а не като набие преносителя (защото той пък може да си го е взел на далавера от самия крадец, и какво?). Така и аз мога да реша, че носи моята шапка и да му шибна изненадващо един в топките и да си я взема ...
Тушира се агресията и после се действа по законоустановения ред със сигналите и обажданията.

Еми то това се получи г/д. Но да ти кажа трудно се убеждава и спира (само с думи) човек в момента на агресията си.

От тук произлизат още два въпроса: Какво бихте направили, ако сте на мястото на този който се съмнява, че това е неговото яке?
Какво бихте направили, ако сте на мястото на потърпевшия? (в влучай, че якето е наистина негово).


Относно темата за полицията: Днеска пак си цъках в двора на даскалото и пак на 50тина метра до ограда гледам 3ма полица бяха закопчали някакъв. Седяха поне половин час, а ония с ръце зад гърба и глава към стената. От там насетне какво е станало вече не знам.
 
От: Етическа дилема... как бихте постъпили вие ?

Викаш куките приятел. Ако някой от тях беше изкарал нож?
 
От: От: Етическа дилема... как бихте постъпили вие ?

Относно темата за полицията: Днеска пак си цъках в двора на даскалото и пак на 50тина метра до ограда гледам 3ма полица бяха закопчали някакъв. Седяха поне половин час, а ония с ръце зад гърба и глава към стената. От там насетне какво е станало вече не знам.
Какво е това даскало през ден въргали. Да не си объркал двора на училището с този на варненския затвор:)
 
Re: От: От: Етическа дилема... как бихте постъпили вие ?

Какво е това даскало през ден въргали. Да не си объркал двора на училището с този на варненския затвор:)

Ама то това почти нявсякъде бе бате. Едно време да си спомняш някой твои съученик да наръга някой, заради пари или някакъв спор за момиче? Сега са тотално изперкали, защото и родителите са някакви изкуфели на повечето. Както казваше Реджеб - агресивен с комплекси. :) Много е паднало нивото и възпитанието. И това се отразява. ;)
 
От: Re: От: От: Етическа дилема... как бихте постъпили вие ?

Ама то това почти нявсякъде бе бате. Едно време да си спомняш някой твои съученик да наръга някой, заради пари или някакъв спор за момиче? Сега са тотално изперкали, защото и родителите са някакви изкуфели на повечето. Както казваше Реджеб - агресивен с комплекси. :) Много е паднало нивото и възпитанието. И това се отразява. ;)

То сега момичета бият момиче щото си писала с някакъв в СуратТефтера - сметай, па може и наръгани да има знам ли не следа черните хроники(БГ новините). :)
 
Представете си какво бъдеще чака идното поколени, не смея и да си помислям...

Еми каквото е сега в някакъв зародиш - простите ще управляват, защото имат повече връзки и са по-нагли и комплексирани, а умните и надарени хора ще им теглят една майна, и ще забегнат на някъде, а тези, които останат ще намират всеки ден смисъл да остават, докато не се загуби и той, и след това следва процеса с заминаването някъде. :)

Вижте как вървят големите БГ фирми, и може да прецените какви хора са по управленските нива. Колко струват и по каква линия са там. Това е тенденцията като цяло. Лоша или не, реалност е и нещата ще стават и по-зле. И така до самоунищожението и изчезването ни като обособена единица. И това е за всички:

- Вижте колко ходят да гласуват
- Наблюдавайте как комуникират хората
- Забележете каква е компетенцията на шефовете ви
- Успейте да разберете финансовата култура на хората...успех успех тук... :)
- Проверете колко държат на думата си, готови ли са да поемат отговорност, да взимат решения
- Колко са единни, сплотени
- Имат ли достатъчно мозък да вземат радикално решение на база морални норми, закони, правила
- Имат навика да помагат без да търсят нещо в замяна

И куп други такива, които подсказва цялостната деградация. Новото поколение е просто резултат, който след време ще доведе още по-лош резултат и както казах това не е уравнение с безкрайност, а крайния отговор е един - самоунищожение. Въпрос на време е - константата във всяко едно такова уравнение.
 

Горе