Коя е най-доходната сфера според вас?

Коя е най-доходната сфера / индустрия?


  • Общо гласове
    140

Blinky

Owner
Искам да питам и с тема тук. Според вас коя е топ сферата / индустрия, в която вярвате, че има най-много пари и най-много печалби се генерират на ден. Интересно ми е да видя и вашия отговор. Но определено ще заложа на няколко, защото аз лично смятам, че фармацията и хранителната промишленост са в топа (чудя се за хазарта, но не съвсем), но не знам кое под кое е. :)
 
Последно редактирано:
От: Коя е най-доходната сфера според вас?

Най доходоносно е фармацията - производството на лекарства - Наскоро четох че била няколко пъти по доходоносна от наркотиците - освен това имаш държавен чадър

Шерифа - Във форекса може да има много пари ама както можеш да печелиш така и да губиш - Докато при фармацията си е само лапаница
 
От: Коя е най-доходната сфера според вас?

Най-много пари има там където има зависимост, било то създадена по изкуствен начин или породена от естествени нужди.
Примери много, също така и много взаимни зависимости, примерно злоупотребата с някой храни и напитки води до употребата на лекарства:)
, което на практика води до взаимно захранване на няколко големи индустрии и т.н.т.
 
От: Коя е най-доходната сфера според вас?

Всичко което казахте до тук + горивата. Бях чел някъде, че Газпром са третата най-богата компания в света.
 
От: Коя е най-доходната сфера според вас?

Горивата също са зависимост, която се потдържа изкуствено въпреки съществуването на много алтернативни източници на енергия.
 
От: Коя е най-доходната сфера според вас?

Странно, че никой не е споменал верния отговор - политиката.
Или тук се търсят само легалните?
 
От: Коя е най-доходната сфера според вас?

От политика кинти се изкарват само като си продаваш задника също като пронституцията:) , иначе сама по себе си политиката не е бизнес, а средство за създаване на условия за изкарване на добри пари и то точно на определени кръгове.
 
От: Коя е най-доходната сфера според вас?

В реалния свят, ако гледаме компаниите по оборот - Oil and Gas, Automotive, Retail - http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_largest_companies_by_revenue

В интернет можем да съдим по това, кои са най-скъпите ключови думи, от там по пътя на логиката тези инустрии изкарват най-много пари от лийдове от нета - insurance, loans, mortgages - и една малко стара, но според мен все още актуална инфографика, която може да ви е интересна http://www.wordstream.com/articles/most-expensive-keywords
 
Re: От: Коя е най-доходната сфера според вас?

От политика кинти се изкарват само като си продаваш задника също като пронституцията:) , иначе сама по себе си политиката не е бизнес, а средство за създаване на условия за изкарване на добри пари и то точно на определени кръгове.

Без такива, нека си остане бизнес тема....... политиката е средство, не е сфера. :) Съгласен съм с @buymore. :)
 
От: Коя е най-доходната сфера според вас?

Грешно си поставил анкетата - как мерим доходността на база единица операция спрямо разхода или цялостна оперативност на бизнеса. А както виждам пишеш и обороти.

Дай от зад на пред - обороти ако ще правим не ми е никакъв проблем да завъртя стотици хиляди на финансовите пазари - както е писал колега по-горе за Валутният пазар.

Иначе ако говорим за финанси една банка създава кредита на базара на нищото - така че там може се търси + безкрайност доходност. Както може да търсим такава и от обучението, което получаваш.

Но ако не съм детайлен ето го следното:

- Финанси/Застраховане - банките имат изключително лесен бизнес свързан с лихвеният диференциал и той е функция на депозитите им основно! Правиш банка с 500 милки капитал и след време имаш 5 милиарда депозити и 5,5 милиарда в активи. Генерираш приходи от сорта на 300 милки разходи за 200 и имаш чисто 100 - 20% доходност спрямо капитала ти.
Застраховане там си е чудесен бизнеса с предварително разчетени парични потоци от премията - номера е да диверсифицираш добре риска

- Фарамция - този бизнес не се влияе от икономическия цикъл, няма големи капиталови разходи всичко е свързано с патентните - много добра доходност на единица патент

- Образованието или по точно човешки капитал - бих казал, че там е най-чистият бизнес към то доходност! Имаш 1 инвестиция в сграда/офис/център с предвидими променливи разходи! Дали един учител ще обяснява на група от 5 човека или на група от 50 човека нулева разлика.
Тук бих разширил малко воденето на семинари пак като част от човешкият капитал - няма разлика дали ще е 50 или 1к+.
В добавка бих казал онлайн обучението в момента проучвам точно това ей го и модела:
Записваш целият курс 20-30-40 часа няма значение + всички материали + 3 месечна консултация, за която ще кажа в другото изречение. След това регулярно в седмицата/деня има определен период в който всички се събират и става Q&A но в някой стрийминг сървис omnovia gotomeeting и от сорта.

Да приемем че курса + инфото за теб костват 50к, а курс ти е 5к, а воденето на тези консултации са така или иначе в рамките на Х време дали ще имаш 100 въпроса от 1000 души или от 10 същата работа. Но след 10 клиент ти си на +.
Знам точно такива пичове, който правят лимитиран достъп в година и за нула време пълнят в рамките на 2-3 дни местата от 1к бяха заети.

Както казах, а това което получаваш е с безкрайна доходност.

Бизнеси има бол, но примерно на базата застрахователен бизнес се правят империи за милиарди дори и за стотици милиарди долари - Berkshire Hataway е един пример!
 
От: Коя е най-доходната сфера според вас?

фармация - ако там влизат наркотиците
 
Re: От: Коя е най-доходната сфера според вас?

фармация - ако там влизат наркотиците

Влизат, по подразбиране, поне живея близо до една градинка - в която уж лекуват такива с метадон. Направо си е в тази графа. :)

@blackout8, става дума за доход, не за обороти. Мисля, че съм споменавал обороти, като съм имал и предвид и печалби, ако може да са до някъде равнопоставени - коригирам. Да го кажа на още по-разбираме език тогава - кой отрасъл (бизнес в него, сумарно) генерират най-голяма печалба за собствениците си (акционери), според вас.
 
От: Коя е най-доходната сфера според вас?

Банко, аз в тази градинка бутам количка с бебока. Виждам ги всеки ден. Ама и на идея си нямаш колко брутния вътрешен продукт на Люлин и разни други квартали от тази дейност :D
 
Re: От: Коя е най-доходната сфера според вас?

Банко, аз в тази градинка бутам количка с бебока. Виждам ги всеки ден. Ама и на идея си нямаш колко брутния вътрешен продукт на Люлин и разни други квартали от тази дейност :D

Ха, ние сме съседе ли? Супер. :) Но ще се съгласиш, че са си в единия край, който не е много популярен, защото и църквата е малко крипи. :)

Ох, ще се отклони от темата, давайте в същия дух. :) Винаги съм мислил, че фармацията е водещ отрасъл, ставайки дума за генериране на печалби.
 
От: Re: От: Коя е най-доходната сфера според вас?

Влизат, по подразбиране, поне живея близо до една градинка - в която уж лекуват такива с метадон. Направо си е в тази графа. :)

@blackout8, става дума за доход, не за обороти. Мисля, че съм споменавал обороти, като съм имал и предвид и печалби, ако може да са до някъде равнопоставени - коригирам. Да го кажа на още по-разбираме език тогава - кой отрасъл (бизнес в него, сумарно) генерират най-голяма печалба за собствениците си (акционери), според вас.

Щом така задаваш въпрос за финансовият сектор е хегемон номер 1 в развитият свят с около 30% от всички печалби:
Това е за Хамерика

BEA_Corporate_Profits_Finance_and_Manufacturing_Formatted-thumb-615x421-115012.png

Thirty years ago, the financial sector claimed around a tenth of U.S. corporate profits. Today, it's almost 30 percent.
Wall Street's haul peaked in the early 2000s at around 40 percent of all corporate profits.

http://www.theatlantic.com/business...all-street-devoured-corporate-america/273732/

Няма как иначе да не е там, това е най-голямото срастване държава-сектор, а и след 2007 големите банки се спасяват с нови - модела е чист държавен-корпоративизъм.
 
Финансите генерират най-много печалби? Хм, мислех, че сферата на залозите и хазарта, фармацията и най-вече хранително-вкусовата са топ. Все пак финансовите институции печелят от това, че другите сектори вървят добре. А и на колко хора им трябва застраховка, и на колко храна или лекарства, а хазарта и комара реално може да е както ентъртеймънт, хоби, така и болест. :)
 
От: Коя е най-доходната сфера според вас?

В Хамерика най-платени бяха хирурзите с 140 000 долара средна годишна заплата, а здравните услуги гълтат на хамериканската икономика 17.9% от БВП или над 9000 долара на глава от населението, за сравнение в България 500-550 долара. Но там здравеопазването е прекалено раздуто откъм администрация, щото пари за образование може да не даде, но за медицински услуги няма как.
 
От: Коя е най-доходната сфера според вас?

Фармация = легални медикаменти + нелегални субстанции = $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
 

Горе