Google ще наблегне на сайтове за мобилни устройства и ще ги рангва по-високо

От: Google ще наблегне на сайтове за мобилни устройства и ще ги рангва по-високо

От около две години вече 99.99% от проектите, които вземам в описанието им присъства "сайта да изглежда подобаващо при мобилни устройства". Заглавията и текстовете при всички breakpoints са в em-ове и размера им варира според съответния breakpoint, така че остават достатъчно големи и лесно четими.
Едно голямо браво на Google, че започват да поощряват модерните и гъвкави сайтове.
 
От: Google ще наблегне на сайтове за мобилни устройства и ще ги рангва по-високо

Да наблегнат на техните боклуци първо
7889227h.png
 
От: Google ще наблегне на сайтове за мобилни устройства и ще ги рангва по-високо

Ако показвате по различен начин страницата за различните устройства (примерно отделна с мобилна версия но без пренасочване към m.domain или дори Риспонсив) не е лошо да се укаже това като към header Vary добавите и User-Agent (че показвате различно по визия или съдържание за различните устройства/агенти). Даже бе препоръчително в Гугъл да се направи:
https://developers.google.com/webma...bile-seo/configurations/dynamic-serving?hl=bg

Аз лично съм го добавил, но не знам доколко е полезно и нямам наблюдения, но определено няма да навреди. Към стандартния хедър:
Vary: Accept-Encoding
съм добавил и става:
Vary: User-Agent,Accept,Accept-Encoding
 
От: Google ще наблегне на сайтове за мобилни устройства и ще ги рангва по-високо

Да, наистина гугъл аналитикса изглежда отвратително на таблет. Дизайна му се чупи отвсякъде
 
От: Google ще наблегне на сайтове за мобилни устройства и ще ги рангва по-високо

Google Analytics имат app за смартфони и таблети - там си се държи без проблеми. Също с Хром нито пък под Сафари нямам проблеми при ползването му.
 
От: Google ще наблегне на сайтове за мобилни устройства и ще ги рангва по-високо

Преди един месец преработих един стар магазин базиран на таблици в респонсив базиран на BOOTSTRAP . Някакво осезаемо движение нагоре в ключовите думи не видях . А и не се надявах, де :)
Но трафика от мобилни устройства и таблети се увеличи . Как става така не мога да си обясня :)
 
От: Google ще наблегне на сайтове за мобилни устройства и ще ги рангва по-високо

Респонсив дизайна има значение само, когато се търси от мобилни устройства и затова имаш и увеличение само на трафика от мобилни устройства, а всичко друго е постарому.
 

Горе