Wordpress CSS & JS оптимизатор - плъгин

$INeed$

Well-Known Member
Здравейте колеги,

Чудех се дали някой е ползвал: https://wordpress.org/plugins/js-css-script-optimizer/

Става дума за един плъгин, който оптимизира CSS-ите и JavaScrip-овете. Като цяло когато е един, два три, ок, но когато са много си трябва нещо което да ги оптимизира. Та се чудех, ако сте го ползвали и не е омазал, да ми дадете едно съветче и за настройки. Ако нещо друго ползвате, ще се радвам да прочета за него. Не че нещо, но човека ползва малък план за около 60 лева на година при Суперите, било му изгодно, сайтът е фирмен на WP с около 30 страници и търсен хещо да го позабързам, защото 44/100 при мобилните устройства и 66/100 при десктопа, колко и добро SEO да имаш си е направо притеснително.

Ако не докарам желатана от мен бързина или му казвам да мести при Кула или да пие една студена вода. За момента това е пречка №1 при оптимизирането на сайта, поне за мен. Другото са ала бала неща, които дори и не смятам, че ще са проблем да се фикстнат. ;)

Ще очаквам вашите коментари и включване. ;)

Месри предварително.....
 
Хм, не съм го пробвал до сега, защото постоянно тествам как се зарежда дадена тема преди да я купя, нищо, че после и викам още няколко уджета и функции на хоума, но поне в началото да имам някакъв приличен старт. Така, за оптимизация дават няколко съвета, като този плъгин бяха споменали някъде, че е идеален начин да се подредят нещата добре, ставайки дума за CSS & JS, но пък имаше и коментари, че някъде изчезва някой друг CSS код.

Виж дали случайно няма да ти свърши работа W3 Total Cache. И пак помислете да не може да се мине на нещо по-голямо като план, поне от към мемори, защото плъгините и софтуерите обикновено са до едно положение, после опираш до хардуера. :)

За жалост не мога и да дам алтернатива, освен гореспоменатата. ;) Ако има някой друг, да даде акъл и на мен ще ми е полезно да го знам.
 
Re: От: Wordpress CSS & JS оптимизатор - плъгин

Кaкто те посъветвa Blinky, пробвaй W3 Total Cache върши чудеснa рaботa. Aко се поровиш мaлко в него ще откриеш един куп чудесиики.

Мерси, ще го разуча...знам го, но не съм си правил тръда да си играя с настройките. ;) НО като цяло може хоста да се смени, защото и там нещо не е ОК. Тази икономия, не е истина... :)
 
От: Wordpress CSS & JS оптимизатор - плъгин

Не предпоръчвам използването на W3 Total Cache!

Защо не го предпоръчвам?
-Защото в последните версии има доста проблеми, при над 80% от сайтовете ползващи го. При моите клиенти, на които съм го сложил до преди излизането на версия преди около 4-5 месеца работеше чудесно, но от тогава около 90% от клиентите ползващи го бяха с куп проблеми, които им пречеха да работят правилно сайтовете.
Мнението ми е базирано на моите клиенти, които са с wordpress сайтове и съм ползвал при тях W3 Total Cache.

Предпоръчвам да се ползва WP Super Cache. Върши чудесна работа! Няма проблеми, при саитовете на които съм го сложил. Много добре се държи, затова го препоръчвам.
 
Re: От: Wordpress CSS & JS оптимизатор - плъгин

Предпоръчвам да се ползва WP Super Cache. Върши чудесна работа! Няма проблеми, при саитовете на които съм го сложил. Много добре се държи, затова го препоръчвам.

Ох, много неугледан вид има страницата му в WP:

https://wordpress.org/plugins/wp-super-cache/

Дано да работи добре, другото не ме интересува, ако може да скриншотнеш сетингс страницата му, за да видя кое как си настроил, ще е супер. ;) Идеята ми е само да пооптимизирам тези CSS-и и JS-тове, защото не само хоста може би влачи, но и познавайки какво се продава като теми, знам че нико не е помислил за това. Гледат да е на някакъв допуснитм % от към 50%, и малко отговре, но това само при дефилтния изглегледа, който почти никой няма, защото се иска повече. :)

Мерси

You must spread some Reputation around before giving it to VMiloykov again.
 
От: Re: От: Wordpress CSS & JS оптимизатор - плъгин

Ох, много неугледан вид има страницата му в WP:

https://wordpress.org/plugins/wp-super-cache/

Дано да работи добре, другото не ме интересува, ако може да скриншотнеш сетингс страницата му, за да видя кое как си настроил, ще е супер. ;) Идеята ми е само да пооптимизирам тези CSS-и и JS-тове, защото не само хоста може би влачи, но и познавайки какво се продава като теми, знам че нико не е помислил за това. Гледат да е на някакъв допуснитм % от към 50%, и малко отговре, но това само при дефилтния изглегледа, който почти никой няма, защото се иска повече. :)

Мерси

Страницата му може да не е добра, но пък той върши много добра работа. Аз го ползвам вече 3-4 месеца, след гафовете на W3 кеширащия плъгин.
За това, трябва да му пуснеш CDN функцията. Ето какви настройки бих предпоръчал за нея:
На Include directories слагаш wp-content,wp-includes
Exclude if substring слагаш .php

Но няма да има ефекта, които искаш ти... Ще вдигне резултата малко, но няма да е много. Ще помисля как може да се направи и ще драсна.

Я дай повече инфо за втория плъгин, който спомена....някакви по-специфични настройки или синхронизация с хоста или системата? Само съм го мяркал, но ми се струваше по-слаба ракия от w3-то

Преди беше по-слаба ракия, но вече е по-силна. Нищо специфично, при кула на хибрида си работи супер. Синхорнизации не трябват. Предпоръчвма да се ползва "mod_rewrite"
метод на кеширане, той е най-бърз. Кеша най-добре да се чисти на 1800 секунди.
 
От: Wordpress CSS & JS оптимизатор - плъгин

Колега VMiloykov, в какво се състои проблема с W3, че напоследък сайта ми wordpress сякъш започна да зарежда по-бавно? Та са замислям дали да не си направя опит този, който препоръчваш... :?
 
От: Wordpress CSS & JS оптимизатор - плъгин

Колега VMiloykov, в какво се състои проблема с W3, че напоследък сайта ми wordpress сякъш започна да зарежда по-бавно? Та са замислям дали да не си направя опит този, който препоръчваш... :?


Сайтовете бяха доста бавни, даваха доста често бяла страница поради неправилно кеширане и подобни. Нищо няма да ти коства да си направиш тест, изчисти кеша, изключи W3 плъгина, изтрий го, качи WP Super Cache, настрой си го, както вземи впредвит това, което казах по-горе и виж как ще е.
 
От: Wordpress CSS & JS оптимизатор - плъгин

Ще трябва да пробвам, че последните 3-4 седмици имам чувството, че сайта ми пълзи като костенурка... :) Благодаря!

Пробвай и пиши с резултата или при проблем, за да помагаме :)
 
От: Wordpress CSS & JS оптимизатор - плъгин

А при положение, че влизам бааавноооо и в админ панела, това не означавали проблем с хостинга?:?

Може и хостинга да е, нищо чудно. Към коя фирма си? Ако желаеш може да ми пишеш на ЛС да проверим от къде идва проблема.
 
Re: От: Wordpress CSS & JS оптимизатор - плъгин

Може и хостинга да е, нищо чудно. Към коя фирма си? Ако желаеш може да ми пишеш на ЛС да проверим от къде идва проблема.

Хм, може би съм в същата ситуация и аз. Ще се радвам за второ мнение от теб за един сайт, на познат, дали му е време да сменя хоста или да качва плана, защото всичко си му изглежда добре направено и оптимизирано, но точно заради този плъгин или хоста, нещо не е на скоростта, на която го искам аз лично. На собственика на сайта не му правило проблем. ;) Ама не е така.
 
От: Re: От: Wordpress CSS & JS оптимизатор - плъгин

Хм, може би съм в същата ситуация и аз. Ще се радвам за второ мнение от теб за един сайт, на познат, дали му е време да сменя хоста или да качва плана, защото всичко си му изглежда добре направено и оптимизирано, но точно заради този плъгин или хоста, нещо не е на скоростта, на която го искам аз лично. На собственика на сайта не му правило проблем. ;) Ама не е така.

Ми хайде тогава утре да се чуем да го видя. Драсни ми на скайпа, като влезеш сутринта за да го видим. :)
 
Re: От: Re: От: Wordpress CSS & JS оптимизатор - плъгин

Ми хайде тогава утре да се чуем да го видя. Драсни ми на скайпа, като влезеш сутринта за да го видим. :)

Ок, ще гледам да се свържа с теб по скайп. ;)

Няма проблем. Мерси много. ;)
 
От: Wordpress CSS & JS оптимизатор - плъгин

Верно ако админ панела зарежда бавно в хоста ли да търся проблема?
 

Горе