Проблем с Micro SD карта 2 GB

opelastra16

New Member
Здравейте приятели,


Имам много голям проблем с моята Mircro SD карта 2 GB.

Картата си работеше перфектно на телефона до събота 22.11.14 г., когато бях поканен на рожден ден.
Там искахме да слушаме музика от моята карта. Сложихме картата в една майка и я пъхнахме в компютъра. Слушахме музика и в следващия момент, когато извадих картата и сложих в телефона - всички файлове които бяха в папки , не се отварят от телефона. Папките се появяват по следния начин, на пример: My music.exe

Имал ли е някой подобни случай и как се е справял с тях. Моля да сподели тук.
Ще му бъда много благодарен, защото имам много важно инфо в тази карта.
 
От: Проблем с Micro SD карта 2 GB

Честито, хванал си вирусче от тия дето скриват папките и на тяхно място слагат боклуци, които само приличат на папки. Имал съм подобен случай поне два пъти. Шанса е папките да не са изтрити и файловете още да са си там, обаче ще са скрити. Ако не знаеш как се виждат скрити (hidden) неща, питай Google. По-досадния проблем при мене винаги е бил, че после не мога да направя папките видими, та трябва да създавам нови.. да местя съдържанието в новите и да трия старите дето вече са празни.
 
От: Проблем с Micro SD карта 2 GB

Здравей,

Значи, папките са в картата със завършек exe. След като сложа картата в компютъра чрез т.нар. майка, мога да видя папките, както и файловете.
Опитах да копирам файловете, да създам друга папка и да сложа файловете в нея, но в момента в който създавам папката, автоматично излиза exe.
Така че на практика съм леко безпомощен. Дали има някаква програмка, която изчиства подобни вируси от Мико ЕС ДИ карти?
 
От: Проблем с Micro SD карта 2 GB

Компа ти се е заразил и е за прочистване, после картата. На практика много лесно можеш да прочистиш картата през някой Linux, ама после като я мушнеш под заразения Windows - същия резултат :)
 
От: Проблем с Micro SD карта 2 GB

Ясна е работата.

Въпросът, е дали ако включа телефона заедно с картата в някой комп, който е със вирусна програма ще изчистя тоя гаден вирус?
 

Горе