За Uber

От: За Uber

нали тук има предприемачи.. защо не направят бизнес като Убер?
всеки работещ бизнес модел се копира навсякъде по света... убер НЕ е копиран никъде.
:lol:

Пълно е с реплики на Uber, само че не и в БГ - тук бакшиш мафията е сериозна пречка!
 
От: За Uber

Ще ти дам 3 за начало, че лесно ще можеш ги провериш - Lyft, Sidecar и Curb и това само за Хамерика, както има и още супронайсет стартъпи по тази линия пак там.
В Китай ще ти спомена само за DK-GL.

Имаш глава на раменете може да стигнеш и до 101 ако почнеш страна по страна да търсиш, кое как е!
 
От: За Uber

Ще ти дам 3 за начало, че лесно ще можеш ги провериш - Lyft, Sidecar и Curb и това само за Хамерика, както има и още супронайсет стартъпи по тази линия пак там.

"Мотор с кош", "Бордюр" - това ли е конкуренцията? :lol:

Пуснали са петиция: линк.

Много са нагли. Използват хората за да "узаконят" незаконната си дейност :shock:

Поне прочете ли ситния текст?
Въвеждайки информацията за връзка с вас и щракайки върху "Подписване на петицията", вие се съгласявате, че Uber може да използва тази информация за различни цели, свързани с тази петиция, включително добавяне на вашето име, имейл адрес, телефонен номер и/или пощенски код към електронна петиция, показване на вашето име в печатни материали, както и изпращане на писмо или имейл от ваше име до местните власти, в които може да са включени вашето пълно име, град и/или пощенски код. Вие също така се съгласявате, че Uber може да се свързва с вас чрез имейл, телефон или SMS (включително чрез автоматизирана система за телефонно набиране) на имейл адреса или телефонния номер, които сте дали, за целите на тази петиция

по-ситен е и от този на операторите :cry:
 
От: От: За Uber

"Мотор с кош", "Бордюр" - това ли е конкуренцията? :lol:

Смятай, ако ти бях дал неща, които трудно ще ги намериш - ти топ топ конкуренти така ги проучи ...
 
От: От: За Uber

Смятай, ако ти бях дал неща, които трудно ще ги намериш - ти топ топ конкуренти така ги проучи ...

Смятай щом топ конкурентите не може да се намерят в гугъл, другите колко са конкуренти :lol:

и за какво ги финансират с милиарди? за да си купуват закони в страните където налазват?
реклама няма, лицензи не плащат, заплати не плащат, коли нямат.... :oops:
 
От: От: От: За Uber

Смятай щом топ конкурентите не може да се намерят в гугъл, другите колко са конкуренти :lol:

и за какво ги финансират с милиарди? за да си купуват закони в страните където налазват?
реклама няма, лицензи не плащат, заплати не плащат, коли нямат.... :oops:

Да разбирам ли, че ти е трудно да намериш тези сайтове:

https://gocurb.com/
https://www.lyft.com/
https://www.side.cr/

Да не забравиш, че това са аппове и всичко минава през телефона, а не браузъра!
 
Има и апове за споделено пътуване. Има си алтернативи, но въпроса е кой ще ги пусне тук. Аз не с м много по юридическите въпроси, консултирам се като трябва, но не проучвят ли законово как седят нещата преди да влезнат в някоя държава. Че тук са корумпета, корумпета са. Но можеха да минат с някой друг рекет, както се е случвало и преди. :)
 
От: За Uber

Тотална смрад идва то КЗК. Тея рак да хванат - малко ще им е.
За да могат да гарантират профит марджина на банда феодали - ще съсипят тази така полезна иновация.
 
От: За Uber

Интересна статия поне за софето:
http://www.clubz.bg/28753-strah_trese_golemite_taksi_kompanii_sysipvat_ni

Кво излиза че бакшишите само дават автомобили под аренда и ефир и всичко, а за всичко друго ги боли фара - данъци, осигуровки, а у ... в хазната май нищо не влиза.
Излиза, че тези го цъкат лизингова фирма + ефирна фирма - каква е разликата между бакшитете и Uber?
Излиза че има нулев контрол и в добавка нулеви приходи за хазната, за разлика от Uber където е всичко ясно и точно ...

До колкото Uber изисква от шофьорите си ред неща, както и всеки шофьор е ясен, кой е и НАП за нула време може да разбере всичко да не говорим, че всичко е и по банков път - както казах ясно и точно, а при софето фирмите им е през оно за шофьорите си.

Какво излиза по-рано нещата, които ги писах се материализират - по рисково е да се возиш в софийски бакшиш от колкото при Uber, а да не говорим за хазната!

Някак си голям кеф качваш се в някъв бакшиш дето и фирмата му не знае къв е що е и какво има или няма, а има и още по красив пример качваш са на някакво менте без да знаеш ... а като стане ПТП и в двата случая, какво правим ......
Ама каква държава с какви мощни институции си имаме ...важното е, че UBER лош!!!
 
Последно редактирано:
От: Re: За Uber

Поздрави за данъчните от бакшишите:

https://www.facebook.com/photo.php?...90796482650.2030093.1010504279&type=3&theater

Ето на това ни обречи нашата мира държава ... превозвачите с лиценз....да им се насладят закрилниците им. :)

Важното е че Uber им "крадат хляба" и сега им оставиха хляба, ама за жалост и мизериите им ...
 
От: Re: За Uber

Поздрави за данъчните от бакшишите:

12074600_10206394406751582_5749660053092767261_n.jpg

Еееее, а за КАТ и МВР няма ли по-здрав?!
Недей така - толкова хрантутници за пенсия има там, ще се натъжат и обидят, "че няма за тях".
 
Да, добре са. Супер кофти услуги от супер кофти хора. Винаги съм бил на мнение, че бакшишите са хора с много ниска култура, възпитание и доста мързеливи, за това и работя такава работа. В САЩ нали знаете кои го работят това - индийци, пакистанци, араби, и всякаква такава послойка. Смятайте в държава от третия свят какви работят това. ;) По принцип няма кофти професия, но примерно не мога да се изкажа така "ласкаво" за боклуджийте, на които работата е още по мръсна и неблагодарна. И к'во? Прецакаха Uber и уж законните останах, но пак може да се повозиш от летището до Плиска за 50 евро. :) Смешковци.
 
От: Re: За Uber

Да, добре са. Супер кофти услуги от супер кофти хора. Винаги съм бил на мнение, че бакшишите са хора с много ниска култура, възпитание и доста мързеливи, за това и работя такава работа. В САЩ нали знаете кои го работят това - индийци, пакистанци, араби, и всякаква такава послойка. Смятайте в държава от третия свят какви работят това. ;) По принцип няма кофти професия, но примерно не мога да се изкажа така "ласкаво" за боклуджийте, на които работата е още по мръсна и неблагодарна. И к'во? Прецакаха Uber и уж законните останах, но пак може да се повозиш от летището до Плиска за 50 евро. :) Смешковци.

A защо от юбер не спазят законите, какво ще им коства?
 
Re: От: Re: За Uber

A защо от юбер не спазят законите, какво ще им коства?

Не знам какво точно незаконно видя държавата. Да, не са сертифициран превозвач, но като ги гледам какви сертифицирани ме возят в жълтите кочини, направо да се метна от някъде. Заради бакшиши като тия на снимката днес бях с градския. На който не съм се качвал от години. ;)
 
От: Re: За Uber

Да, добре са. Супер кофти услуги от супер кофти хора. Винаги съм бил на мнение, че бакшишите са хора с много ниска култура, възпитание и доста мързеливи, за това и работя такава работа. В САЩ нали знаете кои го работят това - индийци, пакистанци, араби, и всякаква такава послойка. Смятайте в държава от третия свят какви работят това. ;) По принцип няма кофти професия, но примерно не мога да се изкажа така "ласкаво" за боклуджийте, на които работата е още по мръсна и неблагодарна. И к'во? Прецакаха Uber и уж законните останах, но пак може да се повозиш от летището до Плиска за 50 евро. :) Смешковци.

След трансформирането на ВИС и СИК в "сериозни бизнесмени", ненужния отпадък от тези организации станаха таксиметрови шофьори. Предполагам, че още са там.
 

Горе