Задължително методи за плащане в ел. магазин

Задължителни методи за плащане в ел. магазините?


  • Общо гласове
    20

VMiloykov

Well-Known Member
Здравейте,

Какви са методите на плащане в ел. магазините, които трябва да присъстват сред начините на плщане, т.е. кои най-често са използвани и присъствието им не е само плащане на още една такса? Като изключим наложения платеж, които просто без него няма смисъл да се отваря магазин. :)
 
От: Задължително методи за плащане в ел. магазин

Може би единствено Easypay започна да се ползва масово от българина и то покрай сайтовете за групово пазаруване.
 
От: Задължително методи за плащане в ел. магазин

Може би единствено Easypay започна да се ползва масово от българина и то покрай сайтовете за групово пазаруване.

Според мен също Easypay стана един от масовите начини за плащане. Но пък наложеният платеж няма кои да го измести.
 
От: Задължително методи за плащане в ел. магазин

За България Easypay + банков превод + epay.bg
За Чужбина: paypal

От доста време забелязвам че Grabo.bg, са забранили paypal... няма смисъл да им пълнят гушата като клиентите им са от България. Всички други методи са достатъчно удобни и достъпни за потребителите и ще стават все по-достъпни.
 
От: Задължително методи за плащане в ел. магазин

Наложен платеж и нищо повече не ти трябва в БГ - Само си тровиш живота с допълнителни разправии - Може и да има някой желание да ползва дебтна карта или изи мизи пай но ако го нямаш едва ли ще се откаже и ще си плати кеш - Ако продаваш на фирми които искат да плащат по банков път напиши да си пишат данните в полето за забележки за да им изпратиш проформа

За УК вероятно и останалите страни от старата ЕС без Карти няма смисъл да отваряш магазин - Ползава се и пайпал - Наложен платеж не съм виждал да предлага някоя фирма за доставки - може и да има но не е въобще популярно
 
От: Задължително методи за плащане в ел. магазин

Ако е за чужбина - PayPal и Skrill. Второто явно го предпочитат от гледна точна на това, че в магазина ти се показва иконата на Visa например и те си мислят, че директно си търкат картата при теб, а не се занимават с регистрации в ПейПал.

Не знам как седи въпроса с виртуалните ПОС на български банки - дали таксите за обработване на чужди карти са съпоставими с тези на ПейПал и Скрилл, но дори да са трябва да правиш големи обеми, за да се набуташ толкова на дълбоко в тези проблеми, сертификати, PCI compliance, а-у....

За България - Наложен и тези двата пеймънт процесора. Още чакам за 2 години някой да си плати от България с карта.
 
От: Задължително методи за плащане в ел. магазин

За БГ само наложен платеж и банков превода ако продаваш на фирми.

За чужбина карта и PP са повече от достатъчни.Аз лично бих се ограничил само до едно от двете.
 
От: Задължително методи за плащане в ел. магазин

А ако клиента трябва да плати 50% предварително кой метод е удачен?
 
От: Задължително методи за плащане в ел. магазин

Зависи от нишата, като всяко нещо...
В сайтовете за потъчк на буктеи онлайн слагам всички горепосочени шлюзове.

Но масовата практика е плащане при доставка и банка, сега по често и pp.
 
От: Задължително методи за плащане в ел. магазин

А ако клиента трябва да плати 50% предварително кой метод е удачен?

Аз бих заложил на нещо онлайн. ePay и Paypal бих заложил. Но пак, зависи от нишата.
 
От: Задължително методи за плащане в ел. магазин

Paypal за чужденците и наложен платеж за българите. Всичко друго е напълно излишно.
 
От: Задължително методи за плащане в ел. магазин

Paypal за чужденците и наложен платеж за българите. Всичко друго е напълно излишно.

Аз не смятам точно така. Все повече сънародници започват да плащат с карти или по ePay/PayPal.
 
От: Задължително методи за плащане в ел. магазин

Ами пробвай. При личен експеримент с методи за плащане банка и ПП + безплатна доставка за 10 дни 0 продажби. При средно 4-5 дневно с наложен платеж и доставка за тяхна сметка
 
Гласувах за почти всички. ;) Да си кажа честно, всички ми се виждат доста популярни вече. Само се колебах за банковия превод, но го включих, защото доста магазини, където съм правил - определено си го искат. Но най-често (с изключение на наложения платеж) искат също PayPal, ePay, EasyPay. За Skrill, Kредитни карти Transcard, Карти VISA/Mastercard не съм много сигурен. :)
 
От: Задължително методи за плащане в ел. магазин

Skrill според мен ще набере скорост, успешно превлича недоволните от pp a те са адски много и се увеличават с страшна сила и непрекъсната прдължителност.
 
Re: От: Задължително методи за плащане в ел. магазин

Skrill според мен ще набере скорост, успешно превлича недоволните от pp a те са адски много и се увеличават с страшна сила и непрекъсната прдължителност.

Тук си много прав, само където повечето девелопъри, занимаващи се с направата на магазини на готови и не само платформи за Бг дори не са се сблъсквали с това чудо Skrill, така де Moneybookers, в практиката си. Най-много да са го виждали като внедрен модул в някой платформи.
 
От: Задължително методи за плащане в ел. магазин

Ама това недоволните от pp са много ценни защтото това са активни потребители имат култура на ползване, научени са да пазарят онлайн и тнт...
И трябва да се има в предвид че докато pp беше затворен за източна Европа Moneybookers поведоха с няколко обики в Русия.
 
Re: От: Задължително методи за плащане в ел. магазин

Ама това недоволните от pp са много ценни защтото това са активни потребители имат култура на ползване, научени са да пазарят онлайн и тнт...
И трябва да се има в предвид че докато pp беше затворен за източна Европа Moneybookers поведоха с няколко обики в Русия.

Ще ме прощават от Skril, но не успяха добре да влязат тук. Щом едни ePay успяха да им изядат пазарния дял, докато PayPal още беше мираж, говори и колко ще настъпят и сега, след като PayPal стъпи стабилно. Ще ме извиняват, но заспала работа. :) И личното ми мнение е, че не заслужават този пазар, но и като гледам не се и стремят към него. :)
 
От: Задължително методи за плащане в ел. магазин

Едва ли са ни проспали просто сме малък пазар и не сме интересни първо около 1 000 000 евентуални потребители , не много е 1 мил. и второ най-ниските заплати а трето 97,8 % предпочитат наложения платеж 4 около 40% от поръчките стават по телефона за "по-сигурно" и може би около 20 % искат все пак да дойдат на място да видят стоката и да я пипнат :)

Което адски изприщтва много колеги включая и доста уважавани от нас потребители на този форум :)

Та за какво изобщо да се напъват ....
 
Скоро ще ми се наложи да внедрявам банков и easypay в един WooCommerce, та реално за това и гласуваш. Изключил съм наложения платеж. ;)
 

Горе