Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондове

Green Bars

Well-Known Member
Ха така,

както изглежда бате ви бойко иска да прилапа частните пенсионни фондове.
Няма такава нагла комунистическа дружинка като ГЕРБ.
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

Предложението е на оня тиквеник от синдикатите. Не е прието.
Щяло да важи само за нови и неинформирани шарани, т.е. младежи които за пръв път почват работа и по желание.
Нямало да барат вече събраните.

И последно - комунистите го обраха държавния фонд няколко пъти, така че нищо ново.
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

Идва да покаже какви комунисти са тези прокажени синдикати ...
 
От: От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни ф

Идва да покаже какви комунисти са тези прокажени синдикати ...

Синдикатите работят само и единствено за държавата, колкото и да е абсурдно при положение, че държавата е най-големия работодател.
 
От: От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни ф

Може ли малко повече информация за тези частни фондове и какво правят с парите.
 
От: От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни ф

Може ли малко повече информация за тези частни фондове и какво правят с парите.

Най-общо казано, удържат ти от заплатата някаква сума, която отива в тия фондове и на теория я инвестират за да се увеличава.
След като се пенсионираш, събраната сума може да ти се начисли като втора към пенсия или да си я вземеш накуп.
Фондовете са няколко да не кажа 2-3. Сменят се при желание 1 път годишно.
 
От: От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни ф

Може ли малко повече информация за тези частни фондове и какво правят с парите.

Правят парите ти да стават повече общо взето! Най-брутално регулираните с най-лимитиран обсег от фин. инструменти за инвестиране - с нисък риск!
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

Браво ще им кажа, когато пенсионното осигуряване стане изцяло персонално - колкото си спестил, толкоз си ползваш.
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

Дам, и аз съм за изцяло частни партиди. Стига с това солидарно подпомагане. Куче влачи рейс!
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

Не може да стане изцяло персонално, винаги трябва да има някаква солидарна част, но основната трябва да е личната.
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

Браво ще им кажа, когато пенсионното осигуряване стане изцяло персонално - колкото си спестил, толкоз си ползваш.

И това ще стане всеки с индивидуална партида в капиталово покривната система, НОИ в този си вид само 1-2 години може да издържи над 50% се финансира от бюджета, това до кога ще трае ами съвсем малко.
Стандарт за това, което писах по-горе е Чили!
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

При нас такова нещо като частен пенсионен фонд няма как да работи. Поне не и в този си вид. Парите там са на индивидуални партиди и не са гарантирани от държавата. Представете си, че преди хиперинфлацията на Жан Виденов имахме добре развити и работещи частни пенсионни фондове, на които се разчиташе основно за пенсиите. Идва хиперинфлацията и парите губят своята стойност. Какво става с милионите пенсионери?

Има два варианта: 1. Умират от глад. 2. Държавата поема цялата грижа за тях.

Нека приемем, че на повечето хора от форума им остават 30-40 години до пенсия. Какви според вас са шансовете през следващите 30-40 години да има поне още една хиперинфлация, която да ликвидира шансовете ви за прилична пенсия? Аз мисля че са прекалено големи, за да се рискува. Още повече, че накрая пешкирът така или иначе го опира държавният бюджет. Проблемът на сегашните частни пенсионни фондове е, че участието в тях е задължително, но гаранции няма никакви. Нещо като парното. Отърваваш се от него само като умреш или избягаш в гората. Щом работиш и получаваш заплата си задължен да внасяш процент от доходите си в частен пенсионен фонд. Имаш избор само в кой от фондовете да внасяш, а не дали да участваш, а това е ненормално.
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

@Test, говориш като човек имал бегла фантазия за бизнеса на фондовете.

Позволи ми да ти кажа, че фондовете нямат кеш, а активи(реални или финансови) с много добър мениджмънт. В света Има фондове минали през какво ли не и не само, че ги има още ами са увеличи стойността си в пъти. А тези фондовете са най-брутално регулираните дори повече от банките - така, че не знам какво може те притесни. Аз не съм чул за фалирал фонд, виж за банки много съм чувал - говоря за голям фонд!

Да не приемеш, че нещо се дърпам с теб, обяснявам ти как са нещата от вътре. Риска е в пъти по-малък от колкото държавният еквивалент. А при една хиперинфлация държавата по дефиниция само печата няма реални активи, фонда е точно обратното.
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

Хах,ГЕРБ, ПФ и ДПС снощи са гласували за безумната реформа на пенсионната система.Блеки,тезата ти за изкарване на ДПС от властта се скапа нешо май?!..
БОСТАН-а,освен че е на лице,стана и патриотичен нещо...Не могат да се понасят пред камерите,ама извън светлините на прожектора са си дружки...
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

Ще кажеш ли къде съм защитавал такава теза?

Не ме плаши бе човек още няма гласуване:
http://dnes.dir.bg/news/pensionna-reforma-izbori2013-18060324?nt=4
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

Нали целта на ГЕРБ беше да изхвърлят ДПС от властта,как точно го направиха?Тази теза лично ти си я повтарял поне 10 пъти в много теми.Виждаш ли как лъжат.Баце още целува ръка на Сокола,вече съм 200% сигурен.
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

Нали целта на ГЕРБ беше да изхвърлят ДПС от властта,как точно го направиха?Тази теза лично ти си я повтарял поне 10 пъти в много теми.Виждаш ли как лъжат.Баце още целува ръка на Сокола,вече съм 200% сигурен.

Владко, аз ако доброволно се съглася с това мнение, това ще значи ли че целуваме едни и същи ръце?
Схващаш ли картинката?
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

Владко, аз ако доброволно се съглася с това мнение, това ще значи ли че целуваме едни и същи ръце?
Схващаш ли картинката?
Картинката е,че лъжат.И едните и другите.Гласуваш за Кюстендилската слива-получаваш ДПС,гласуваш за Псведопатриотите-пак получаваш ДПС,гласуваш за Гоце-получаваш ДПС,гласуваш за Дудука-получаваш ДПС,гласуваш за Пръмова-получаваш ДПС,гласуваш за Гроб-пак получаваш ДПС.Затова не гласувах и се радвам,че не съм гласувал за тази крадлива пасмина,наричаща себе си политически елит!
Пропуснах бялата Златка-и тя е в кюпа!
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

Нали целта на ГЕРБ беше да изхвърлят ДПС от властта,как точно го направиха?Тази теза лично ти си я повтарял поне 10 пъти в много теми.Виждаш ли как лъжат.Баце още целува ръка на Сокола,вече съм 200% сигурен.

Хайде само 1 път ме цитирай къде съм казал целта е ГЕРБ да изхвърлят ДПС?
 

Горе