Най-добрата компания за смс разплащания?

monefff

Well-Known Member
Колеги трябва ми няква компания, която да е добра като се пратят смс-и. Смисъл, коя дава най-голяма комисионна на Publisher-а?

Става въпрос за смс-и от България.. възможно е да има и от чужбина.
 
От: Най-добрата компания за смс разплащания?

Всичките са .... да не казвам :)
Аз ползвам https://www.smspay.bg/. Не казвам, че са най-добри. Сигурно има и по-изгодни, но поне каквото съм си поискал са го правили.
 
От: Най-добрата компания за смс разплащания?

Въобще не ти трябва да се занимаваш с такива, по-добре помисли за друг начин за разплащане.
От 2.40 смс. за теб остават 80 стинки, а останалото се споделя между държавата мобилния оператор и компанията предлагаща услугата. Има преференциални цени, ако си вземаш паричките с месец мисля беше по-ктсно ти пускат по 90, а примерно в мобио, мисля от година някъде парите от виваком ги изплащат с закъснение, и ако да кажем (това за всички мобилни оператори) ако човека не си плати сметката режат теб.
Въобще както ти казах търси друг начин, и аз съм се насочил да търся друг писна ми да им пълня гушите на тея.
 
От: Най-добрата компания за смс разплащания?

Напълно съм съгласен с казаното, но каква е алтернативата?
 
От: Най-добрата компания за смс разплащания?

Ами, единствения вариант е всички да спрем да ползваме тези системи, и да си плащат по банков или там някакъв друг начин за разплащане.
Обаче като знам колко сме "обединени" това няма да се случи.
Напълно съм съгласен с казаното, но каква е алтернативата?
 
От: Най-добрата компания за смс разплащания?

Изключено :) Пък и знаеш ако за една и съща услуга са ти пратили 50 смс-а по банка, ипей, пейпал и т.н. ще имаш 2-3. Просто е удобно за клиента...всеки има телефон.
 
От: Най-добрата компания за смс разплащания?

Ами тогава бойкот с премахване на услугите за два три месеца и ще клекнат. Представи си само, ако всички спрем тази услуга за толкова време какво ще се случи с фирмите. :)

А, мобио напоследък ги засичам, че и послъгват здраво и крият много от изпратените смс.
Изключено :) Пък и знаеш ако за една и съща услуга са ти пратили 50 смс-а по банка, ипей, пейпал и т.н. ще имаш 2-3. Просто е удобно за клиента...всеки има телефон.
 
От: Най-добрата компания за смс разплащания?

Аз от мобио съм изкарвал пари и са били коректни с мен.

Иначе предложи много по-голяма отстъпка при плащане с epay например или paypal, за да стимулираш потребителите ти да плащат с paypal и по този начин за теб остават повече пари въпреки по-малката цена.
 
От: Най-добрата компания за смс разплащания?

Само с mibio.bg съм работил и винаги са били коректни. За другите нищо не мога да кажа.
 
От: Най-добрата компания за смс разплащания?

Аз от мобио съм изкарвал пари и са били коректни с мен.

Иначе предложи много по-голяма отстъпка при плащане с epay например или paypal, за да стимулираш потребителите ти да плащат с paypal и по този начин за теб остават повече пари въпреки по-малката цена.

Я кажи как при цена на смс-а от 2.40 ще го постигнеш това в предвид, че и paypal имат такса?
 
От: Най-добрата компания за смс разплащания?

Аз от мобио съм изкарвал пари и са били коректни с мен.
Иначе предложи много по-голяма отстъпка при плащане с epay например или paypal, за да стимулираш потребителите ти да плащат с paypal и по този начин за теб остават повече пари въпреки по-малката цена.

Тъкмо това щях да предлагам. Напоследък няколко колеги подшушват точно това - ePay, PayPal и банков превод като варианти за разплащане с по-голяма отстъпка или по-ниска цена.
При SMS от 2.40 - печелиш минимална сума, а и клиента не получава кой-знае-какво. Сложи цена 3-4 лева през ePay примерно, но му дай двойно-тройно на това, което плаща. И ти ще си доволен, че прибираш 100% от сумата, и клиента.
За момента наистина това е най-изгодния вариант. Винаги ще има хора, които ще предпочетат SMS-а, но рано или късно ако не се оправят тарифите - ще се премине към ePay и PayPal. То преди 5 години и онлайн търговията нямаше много клиенти, а сега куриерите едвам смогват целогодишно. ;-)

Само с mibio.bg съм работил и винаги са били коректни. За другите нищо не мога да кажа.
То общо-взето избора не е особено голям:
https://mobio.bg/site/Bulgaria
http://smszona.com/tariffs
https://www.smspay.bg/services/sms_payments
http://wisdom.bg

monefff, най-добре разгледай условията им и ги сравни. Не мога да си намеря мнението, където ги сравнявах.
Но, както mvmrik, и аз препоръчвам mobio.bg.

Я кажи как при цена на смс-а от 2.40 ще го постигнеш това в предвид, че и paypal имат такса?
PayPal нямат такса от PP към PP.
 
От: Най-добрата компания за смс разплащания?

Здравейте!Имам няколко въпроса.Аз също реших да използвам Мобио в моят сайт,понеже навсякъде четох,че са най-коректни,а и имат най-голям брой предлагани услуги за плащане чрез СМС от чужбина,което реално на мен ми е необходимо.Изникна обаче доста голям проблем.Сайтът ми е направен на Wordpress.Те имат 2 модула - стар и нов - при старият всичко е ок и си работи,но той е само за 1 услуга.При новият модул,той реално не заключва текста,който искаш да заключиш със СМС-а и потребителите го виждат без да са платили.Старият не ми върши работа,понеже само за България ми трябва да предлагам 2 услуги,а отделно че искам да сложа и 4-5 други страни.

Другият момент за който искам да попитам.До момента не съм отворил фирма и се чудя дали въобще да го правя.Ако евентуално успея да се оправя с Мобио,доколкото знам те правят всички удръжки за физическите лица и накрая на годината се подава само данъчна декларация.Ако реша да въвежда плащане чрез Paypal и Еpay се чудя също дали има смисъл от фирма.Смятам че ще мина само с 10% данък печалба в края на годината.Но ако някой има опит и в тази сфера,нека да даде отговор.Благодаря предварително!
 
От: Най-добрата компания за смс разплащания?

Здравейте!Имам няколко въпроса.Аз също реших да използвам Мобио в моят сайт,понеже навсякъде четох,че са най-коректни,а и имат най-голям брой предлагани услуги за плащане чрез СМС от чужбина,което реално на мен ми е необходимо.Изникна обаче доста голям проблем.Сайтът ми е направен на Wordpress.Те имат 2 модула - стар и нов - при старият всичко е ок и си работи,но той е само за 1 услуга.При новият модул,той реално не заключва текста,който искаш да заключиш със СМС-а и потребителите го виждат без да са платили.Старият не ми върши работа,понеже само за България ми трябва да предлагам 2 услуги,а отделно че искам да сложа и 4-5 други страни.

Другият момент за който искам да попитам.До момента не съм отворил фирма и се чудя дали въобще да го правя.Ако евентуално успея да се оправя с Мобио,доколкото знам те правят всички удръжки за физическите лица и накрая на годината се подава само данъчна декларация.Ако реша да въвежда плащане чрез Paypal и Еpay се чудя също дали има смисъл от фирма.Смятам че ще мина само с 10% данък печалба в края на годината.Но ако някой има опит и в тази сфера,нека да даде отговор.Благодаря предварително!

Можеш да си сложиш "стария" N на брой пъти с различни конфигурации.
С Мобио ще се оправиш без фирма, с пейпал също. За ипей без да си фирма можеш единствено да си създаваш линкове с конкретна стойност (цена). Както си описал услугата си вероятно ще ти свърши работа. За магазин да кажем не става защото там имаш много различни цени, но ако услугите ти са да кажем от 2,4,8 лв. просто правиш съответните линкове. Незнам до колко ме разбра, ако имаш нужда свиркай ;) Говоря от чисто техническата страна без да намесвам юридическата за това да си без фирма.
 
От: От: Най-добрата компания за смс разплащания?

Здравей!Можеш ли да ми дадеш малко повече разяснения от техническа гледна точка как могат да станат нещата :) .
 
От: Най-добрата компания за смс разплащания?

Как трябва да се направят различните конфиигурации - предполагам,че трябва да се смени версията на модула във файла и то ще стане на практика друг модул,който да се инсталира.Така ли ?
 
От: Най-добрата компания за смс разплащания?

Да, версия, име, да го види уордпреса като друг модул
 
От: Най-добрата компания за смс разплащания?

Само недей да ползваш smspay преди година някъде имах за изплащане около 1, 5 к и все още седят в статут: Предстои изплащане :mad: Даже по някога се чудя, нямат ли чуство за срам тези хора :confused:
 
От: От: Най-добрата компания за смс разплащания?

Да,чух доста негативни мнения за тях.Ако някой подаде сигнал,най-вероятно от мобилните оператори ще им отнемат лиценза,който са им дали.
Другият въпрос ми е относно Adsense и Afilate програмите.Тъй като смятам да използвам такива на моя сайт,поради големия трафик,който очаквам.За Adsense,доколкото четох мисля,че също може да се справя без фирма,докато при Afilate програмите разбрах,че се изисква да си юридическо лице.Ще се радвам,ако някой има опит в тази сфера.
Надявам се Мобио да са коректни.
 

Горе