Проблем с индексирането

Здравейте искам да запитам защо гугъл не показва еди от сайтовете ми нормално имам в предвид.

Влизам в търсачката и пиша да речем:
site:predpriemach.com излизат url-и на х на брой (при моя сайт също излизат).

Хващам обаче и пиша predpriemach.com където разбира се домеина е на първа позиция най - отгоре (при мен сайта не излиза никъде другаде излизат множество врързки към него от други сайтове но не и този).

Харесвам си url от сайта пускам търси и пак нищо... ПИша името на url-a и пак нищо...

Някаква идея защо така иначе сайта си работи успешно влизат хора от гугъл и просто искам да разбера къде му е проблема... Не е блокиран или нещо подобно гугъл го индексира но просто дори и да напиша в кавички контент от него не излиза.


Някаква идея защо ?
 
От: Проблем с индексирането

Аз не разбрах, как така не ти излиза сайта а в същото време има трафик от Гугъл?
 
От: Проблем с индексирането

Добре виж. Влизаш в сайт data.bg там излиза линк да речем : url-a на дадена статия

когато копнеш урл-а в google.com излиза на първа позиция съответната страница...

Когато напишеш site:data.bg виждаш дали има индексирани url-i...

Проблема ми е : гугъл индексира всичко над 50 000 урл-а но не излизат като резултат когато копна тайтъла никъде на първите 20 страници и в същото време не излизат дори когато напиша самия урл ...

Но напиша ли site:mysite.com излизат колко са индексирани... и в брояча ми излиа че си имам трафик оттам...


Това ми се случва за първи път и съм като в небрано лозе.
 
От: Проблем с индексирането

Здравейте искам да запитам защо гугъл не показва еди от сайтовете ми нормално имам в предвид.

Влизам в търсачката и пиша да речем:
site:predpriemach.com излизат url-и на х на брой (при моя сайт също излизат).

Хващам обаче и пиша predpriemach.com където разбира се домеина е на първа позиция най - отгоре (при мен сайта не излиза никъде другаде излизат множество врързки към него от други сайтове но не и този).

Харесвам си url от сайта пускам търси и пак нищо... ПИша името на url-a и пак нищо...

Някаква идея защо така иначе сайта си работи успешно влизат хора от гугъл и просто искам да разбера къде му е проблема... Не е блокиран или нещо подобно гугъл го индексира но просто дори и да напиша в кавички контент от него не излиза.


Някаква идея защо ?

Значи, доколкото разбирам, имаш 3 ситуации:

1. Пишеш в google:

site:mojatsait.com - > при което се появяват всички страници на сайта;

2. Пишеш в google:

mojatsait.com - > при което се появява само основния урл - mojatsait.com, а останалите резултати са с урл-та от други сайтове.

3. Пишеш в google:

http://www.mojatsait.com/nekva-statia - > в google не се показва твоето url - а някакво друго.

----------------------------------

Това може да означава, че страниците не са индексирани или ако са индексирани, тези урл-та, които са в "топ 10" са по-авторитетни от твоите.

Тоест, ако си със копиран текст, недостатъчно съдържание на страницата, оспамена страница или просто в сравнение с останалите, твоята не изглежда чак толкова авторитетна, това са няколко възможни причини, за да се получава този резултат.

Говоря за вариант 3-ти при изписването на целия урл.

При него, те съветвам да изпишеш site:mojatsait.com/nekva-statia - и да провериш дали урл-то този път ще излезе.

Ако се появи, значи е ОК. Просто трябва повече линкове към него, социални сигнали и да го прегледаш дали съдържанието на страницата е ОК.

Ако и при използването на "site:" урл-то ти пак не се показва, опитай, използвай https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url, за да индексираш този конкретен адрес. Също така, направи вътрешни връзки към въпросната страница.

--------------
При вариант 1 - няма какво да добавя, там си е ок.

------------

При вариант 2 - също не е проблем. Някоя от причините може да е като при "вариант 1". Също така, Google не е длъжен да показва от 1 до 10 само резултати от твоя сайт, щото видиш ли си търсиш бранда или домейна. Приеми търсенето по тази дума като търсене по стандартна ключова дума. Тоест, когато оптимизираш примерно по думата "джапанки", ти очакваш да се появи 1 резултат в топ 10, а не 10 резултатат от твоя сайт в топ 10.
 
От: Проблем с индексирането

При него, те съветвам да изпишеш site:mojatsait.com/nekva-statia - и да провериш дали урл-то този път ще излезе.
ДА РАБОТИ !
site: и урл-а работи да но въпреки всичко само с урл-а няма никакъв резултат.
По странното е че самия гугъл при самия урл изкарва 2 резултата но не и моят...


Дали може да има връзка с това че преди месец ме беше блокирал а после дадох reconsideration request и получих revoked преди 20 дни но все още да не са изплували отново тоест той ме върна в индекса и всичко е добре... но не показва когато сърчвам при всичките ми останали сайтове това работи нормално.


Благодаря предварително. Съдържанието на страницата ми е уникално пиша го сам и го проверявам за идентичност.
 
От: Проблем с индексирането

А провери ли дали линка се появява на по-задни страници - 2, 3...5...?

Да, възможно е блокирането да е причина. Моят съвет е да сложиш няколко линкове от силни сайтове и социалки - jabse, svejo..., мисля, че ще помогне малко. :)

Обаче какво точно имаш предвид под блокиране? Наказание? Или нещо сайта е бил недостъпен?
 
От: Проблем с индексирането

Конфигурирай си webmaster tools и провери за грешки в индексацията от там. Има добър репортинг за тези проблеми.
 

Горе