Препоръка за Google Local на онлайн магазин

От: Препоръка за Google Local на онлайн магазин

На мен писмото за верификация на фирма, не ми идва вече 32 дни, да подавам ли заявка за ново писмо? (Звънях в пощата ,но го няма)
 
Re: От: Препоръка за Google Local на онлайн магазин

На мен писмото за верификация на фирма, не ми идва вече 32 дни, да подавам ли заявка за ново писмо? (Звънях в пощата ,но го няма)

Споко, до 60 дни да го няма е нормално. Аз първото го чаках поне толкова, второто дойде по-бързо - 3 седмици. :)
 
От: Препоръка за Google Local на онлайн магазин

Да вляза и аз малко в темата: как добавяте листинг в Local Business? Отивам на тази страница: https://www.google.bg/local -> в ляво има линк "Put your business on Google Maps" и като цъкна ми дава 404. Аз ли не съм където трябва или господата от Г. правят промени и са счупили нещо?
 
От: Препоръка за Google Local на онлайн магазин

Да вляза и аз малко в темата: как добавяте листинг в Local Business? Отивам на тази страница: https://www.google.bg/local -> в ляво има линк "Put your business on Google Maps" и като цъкна ми дава 404. Аз ли не съм където трябва или господата от Г. правят промени и са счупили нещо?

от там и на картата трябва да отбележиш. Опитай с друг браузер ?
 
От: Препоръка за Google Local на онлайн магазин

Някой има ли информация, дали Google My Business ползва други сайтове освен golden pages и get local като провайдъри на данни? За България става въпрос.
 
Re: От: Препоръка за Google Local на онлайн магазин

Някой има ли информация, дали Google My Business ползва други сайтове освен golden pages и get local като провайдъри на данни? За България става въпрос.

За бг не съм чувал за други. Те нали това нон стоп дрънкат от голдъна като щавят пари от бизнесите. Само те са сертифицирани за тук. ;)
 
От: Re: От: Препоръка за Google Local на онлайн магазин

За бг не съм чувал за други. Те нали това нон стоп дрънкат от голдъна като щавят пари от бизнесите. Само те са сертифицирани за тук. ;)

Значи от там Google Maps вземат данни за NAP и отзиви? А виж, този скрийншот- показва че Рок енд рола имат отзиви от Facebook, какво трябва да значи това? Дали ги пренасят при отзивите в Google My Business страницата?
rock n rolla софия   Google Търсене.png
 
От: Препоръка за Google Local на онлайн магазин

от там и на картата трябва да отбележиш. Опитай с друг браузер ?

И с друг браузър опитах, но не става. Може да не е оттам! Ще търся още ...
 
Re: От: Re: От: Препоръка за Google Local на онлайн магазин

Значи от там Google Maps вземат данни за NAP и отзиви? А виж, този скрийншот- показва че Рок енд рола имат отзиви от Facebook, какво трябва да значи това? Дали ги пренасят при отзивите в Google My Business страницата?
Виж файлът 11408

Абе едно ще кажа, Google-ските продукти си работят с Google-ски продукти. То това е ключа. Да, имат си партньори и следят големите соц. мрежи, за отзиви, коментари и прочие, но като цяло приоритет си дават там, където си имат изцяло тяхно участие. За това гледайте по-скоро повечко ревюта на G+ страницата, отколкото на другите места.

А това от скринота - гледа си сигналите. ;)
 
Re: От: Препоръка за Google Local на онлайн магазин

Мерси, Блинки!

Моля, ако има нещо за хелпване. Иначе пълнете си линковете в G+ страниците, за да може да подскажете повече на Google какво да следи около вашия бизнес. Това е, нищо повече, нищо по-малко. ;)
 

Горе