profitshare.bg

От: profitshare.bg

Принципно Black Friday се прави не за клиентите а за да могат търговците да изчистят залежали стоки и големи наличности.Освобождава се ресурс и складове за нови модели и стоки.Затова се прави преди коледа и се използва това че продажбите се увеличават *3,*5 пъти.Никой не го е грижа за клиенти.Относно новите правила които се въвеждат в последния момент и се получава извиване на ръце за мене е много грешна политика.Ако си добър търговец трябва да поддържаш тези по веригата които ти докарват клиенти.Спреш ли да го правиш си режеш клончето на което стоиш и е въпрос на време да бъдеш сменен с друг рекламодател,дори и да се изживяваш в ролята на монополист.Работата с хора е свързана с постоянни компромиси и не може да се действа от позиция на силата така да се каже.

много вярно
 
От: profitshare.bg

Според мен тия индивидуални общи условия на рекламодателите са голяма глупост. Profitshare по принцип e една добра система - както за рекламодатели, така и за афилиати. Всички печелят. Но ролята на Профитшеър се изкривява с индивидуалните ОУ, които си задават рекламодателите. Профитшеър трябва да са силната страна - пишат си техните големи общи условия, важащи и за двете страни, и всеки е свободен да се присъедини към мрежата под една или друга форма - както афилиатите, така и рекламодателите. Ако на някой не му харесва, не се присъединява. Никой не може да ме убеди, че еМаг нямаше да влязат в системата дори и да не можеха сами да си чанчат общи условийца. Пак щяха да влязат, защото имат файда. Просто файдата им щеше да е по-малка, а не да ни извиват ръцете с техните иди ми, дойди ми. Защото, както каза Блинки, в един момент, колкото и добра да е системата ти, ти се оказваш по средата и ставаш обект на нападки. Ако всичко беше ясно и заложено от самото начало, никой нямаше да има право да протестира. Именно тук намирам вината на Profitshare - да си направят едни големи общи условия и да разкарат тия индивидуални общи условия на рекламодателите. Ако не, да не се оправдават с евтини оправдания .....
 
От: profitshare.bg

Честито ... VMzona пак се излигавиха :D
"От днес 25.11.2015 афилиейт програмата на VM Zona ще бъде прекратена поради липсата на проследяващ код в уебсайта на рекламодателя"
 
От: profitshare.bg

Очаквайте скоро комисиона на eMag да се измерва в промили вместо в проценти... :D
 
Re: От: profitshare.bg

Честито ... VMzona пак се излигавиха :D
"От днес 25.11.2015 афилиейт програмата на VM Zona ще бъде прекратена поради липсата на проследяващ код в уебсайта на рекламодателя"

Това е лошо. И като цяло е лошо рекламодателите да си правят такива неща. Вредно е не само за мрежата и за тях като име, но и за цялата идея на афилиейт маркетинга тук в БГ. Не, че в чужбина не ги правят такива номера, но там са се развили до момента, ако не е тоя, ще е другия. ;) Тук един да те издъни, реално почти не може да му намериш алтернатива. Дано е временно това, защото идват коледни празници, а всички знае какво означава това за онлайн пазаруването. ;)
 
От: profitshare.bg

Жалка картинка сме ние... Една мрежа не можем да направим както хората. Ами profitshare да вземат мерки, то те ще фалират по този начин...
 
Re: От: profitshare.bg

Жалка картинка сме ние... Една мрежа не можем да направим както хората. Ами profitshare да вземат мерки, то те ще фалират по този начин...

Явно имат някакви санкции или понижаване на тръста. Реално, за да е честно всичко, трябва да има една система за рейтинг, както от страна на афилиейтите, така и рекламодателите да могат да класират своите топ афилиейти. Ако нещата работят с постоянна връзка между трите елемента на системата, то реално ще е съвсем друго и нивото и доверието в мрежата като посредник. Дано успят скоро да го направят. Да видиш дали някой ще иска да работи с някой рекламодател като види рейтинга му и защо е такъв. А не да рови в нета и да пита по социални мрежи и форуми. Но това е сериозна крачка. Но пък е крачка, която ще направи мястото супер. Няма да има изпълнения, нито от едните, нито от другите. ;)
 
От: profitshare.bg

Надявам се Profitshre да прочетат мненията ни тук и да вземат някакви мерки...Започнаха доста обещаващо а последно време доста се дънят с изпълненията на дадени рекламодатели и взеха да ми падат в очите!
 
От: profitshare.bg

е нали profitshare и emag са на едни и същи собственици, как да наложат условията си profitshare като ядат от една паница с emag...за мен това не е никаква афилиейт платформа, а просто emag от позицията на силата си правят каквото искат...точно заради този факт има опцията, че всеки рекламодател си има собствени условия....няма конкурентна среда за такива платформи в България затова се израждат добрите идеи...както винаги след 100 години може и да достигнем нивата в Западна Европа, примерно Франция относно афилиейт маркетинга и конкуренцията в тази сфера....дотогава ще си играем на шикалки....и ще се радваме на жълти стотинки...
 
От: profitshare.bg

Как мина Black Friday за включилите се? Имаше ли подигравки? Гледам, че Профит пак се оправадат с някакви забавяния. Не се знае дали са отчитали всичко.
 
От: От: profitshare.bg

Моите скромни сметки и прогнози показват че емаг има около 140 000 продажби днес и въпроса е колко са реалните и колко са минали през хора от форума?Все пак трябва да се изчака да се пратят и да бъдат платени тези поръчки.
 
От: profitshare.bg

Зле...1500 клика и 26 лв комисионни от различни рекламодатели....Както винаги от Profitshare пак са оплескали нещата и не са поправили комисионните на двама рекламодатели. Те трябваше да бъдат вдигнати от 12% на 16% за единия сайт,а другия от 10% на 12%....Продажбите ми от тези два сайта са с по малките комисионни,което мисля че никак не е правилно ,при условие че рекламодателите са заявили и направили всичко което им е казано от Profitshare.Оставам с малката надежда в първия работен ден да бъдат коригирани!
 
От: От: profitshare.bg

Тези посещения/кликове, които цитирате и реализираните конверсии са поредното доказателство, че системата се манипулира! Абсолютно нереално е при толкова посещения и кликове да се реализират такъв смешен брой комисионни! Profitshare дали имат обяснение?????
 
От: profitshare.bg

3000 уникални имам днес в частта с магазина в моя сайт, продуктите са само емаг и имам само 1 комисионна от 3 лева има някаква шашма ми се струва.
Това е смешно, с адсенс ще изкараш повече.
 
От: profitshare.bg

Кви са тия проценти баси.
Навън могат за продукт от 49 намален на 19 да си дадат пак нормалната комисиона от 13 кинта а тук не могат.
 
От: profitshare.bg

Това е смешно, с адсенс ще изкараш повече.

най - вероятно е така, но сайта ми е на границата на допустимото, а не искам да си рискувам adsense акаунта. А няма и кой да питам какво значи "Сайт който бихте отворили в работа пред колеги" (от правилата на adsense)
 
От: profitshare.bg

Здравейте,

Някой ако може да сподели впечатленията си от услугата. Изглежда интересно.
 
Re: От: profitshare.bg

най - вероятно е така, но сайта ми е на границата на допустимото, а не искам да си рискувам adsense акаунта. А няма и кой да питам какво значи "Сайт който бихте отворили в работа пред колеги" (от правилата на adsense)
Означава в общи линии да не е те е срам от него. :) А в друг смисъл - да е в рамките на общоприетото. ;)

Иначе то цялата тема е впечатления. :)
 
От: profitshare.bg

Оф!

Тия дни си разработвам сайтче, дето да дърпа продуктите от емага през xml фийда, и още първия голям пропуск е че нямат описания на продуктите, тага за description им седи празен
А това за шашмите с комисионните, което го пишете .. балканска му работа, от мангалия
 

Горе