Избор между мобилен сайт или респонсив дизайн

miraco

Member
Колеги как е най добре откъм индексиране и оптимизация...Предстой ми да закупя един CMS за обяви, но повечето предлагат само респонсив дизайн на системите си а не отделен дизайн за мобилни приложения.
Как е най добре за Гугъл, респонсив дизайн или сайт с отделно приложение за мобилни устройства.
 
От: Избор между мобилен сайт или респонсив дизайн

Мисля, че няма значение щом е mobile friendly. Въпреки това и аз гласувам за responsive. ;)
 
От: Избор между мобилен сайт или респонсив дизайн

Респонсов, а ти пак си имай и приложение. Дори четох някъде че, гугъл дава преднина на сайтовете с респонсив дизайн при търсене с моб. у-ва.
 
От: Избор между мобилен сайт или респонсив дизайн

Колеги, я кажете някой има ли наблюдения за този скрипт: www.myclassifiedscript.com... Виждам че контактите са в Индия .
Питам защото преди закупих подобен скрипт за един мой сайт от някаква фирма от Индия, близо година и половина имаше ъпдейти и поддръжка и изведнъж хората спряха, че даже и домейна си закриха и сега сайта/системата е без поддръжка.
Спрял съм се сега на тези пак Индийци, ама вече парен каша духа :)
 
От: Избор между мобилен сайт или респонсив дизайн

Според мен мобилна версия на сайт вече е отживелица.
 
От: Избор между мобилен сайт или респонсив дизайн

а според мен мобилната версия на сайт изобщо не е отживелица, дори напротив - мобилни версии ще се правят за все повече сайтове. Някои модели от съвременните смартфони са с много голяма резолюция на екрана и на тях се показва пълната версия на респонсив сайта.
 
От: Избор между мобилен сайт или респонсив дизайн

Мобилните приложения изискват постоянна актуализация и допълнителни разходи. Ако избереш приложение, трябва да уникализираш контента - да не се дублира с основното съдържание на сайта ти. За сайт с обяви бих заложила на респонсив дизайн - бързо зареждане, лесно откриваем, възможност за споделяне в социални мрежи и др. Малко инфо: http://goo.gl/JqHrmM
 
От: Избор между мобилен сайт или респонсив дизайн

Трафика от мобилни устройсва се покачва непрекъснато ( не само според мен, но и според данните който с който се запознах на една презентация на Google лятото ) България върви малко над с тази тенденция ( спроед тях ) но в следващите 2-3 години ще настигнем % съотношение ( брой мобилни устройсва и търсения за дадена държава ) държави като Англия, Германия или Италия. В моят сайт посещенията са + 119 % на база миналата година. Така че респонсив сайта не е препоръчително а задължително нещо което всеки трябва да направи, за да не губи клиенти :)
 
От: Избор между мобилен сайт или респонсив дизайн

Твърдо ЗА респонсив дизайн а не за мобилен сайт :) разбира се
 
От: Избор между мобилен сайт или респонсив дизайн

Според мен, до сега в темата, никой не даде достатъчно добро обяснение кой вариант е по-добре да изберем.

Моето мнение е, че това каква версия е по-подходящо да се използва, зависи от проекта (също така проекта може да бъде разгледан на части). Съвет, различен от този да се подхожда индивидуално към всеки проект е плод на слабо разбиране на материята. Например ако 90% от мобилния трафик на сайта е от устройства на apple, какъв е смисълът да се прави респонсив версия, с която да натоварите допълнително клиентската част на всички останали потребители с ненужни ресурси (скриптове, икони, стилове, изображения, функционалности за мобилни устройства - тъч контроли и други).

Респонсив версия бих предпочел, ако съм сигурен, че всички ресурси и функционалности ще бъдат оптимални и възможни за всички устройства едновременно. В някои проекти това не е възможно. За това е по-добре да се направи отделна мобилна версия на уеб сайта, която освен всичко останало, предлага възможността да се използват максимално възможностите на мобилното устройство.

Мобилните приложения са съвсем друга тема. Някои уеб сайтове имат подходящи функционалности, които могат да се изнесат за мобилни платформи и това е правилната стъпка, за други този вариант е напълно безсмислен.

ПП: Също така смятам, че за гугъл е без значение дали е реализирана респонсив или мобилна версия на уеб сайта. И двете вариации ще бъдат достатъчно добре обходени. По-важно е до колко добре се осигурява стойността на информацията и функционалностите, които предлага уеб сайта.
 
От: Избор между мобилен сайт или респонсив дизайн

Мобилен сайт не е добра идея защото този който ти го е писал ( при всяку ъпдейт ) трябва да наливаш пак пари за подръжка а те не са никак малко ( според мен )
 
От: Избор между мобилен сайт или респонсив дизайн

Мобилен сайт не е добра идея защото този който ти го е писал ( при всяку ъпдейт ) трябва да наливаш пак пари за подръжка а те не са никак малко ( според мен )

Моля дефинирай "при всеки ъпдейт". То "при всеки ъпдейт" и респонсив версията също ще има нужда от оправяне.
 
От: Избор между мобилен сайт или респонсив дизайн

За сайт с обяви :) :) :) :) :) :) :)

Това за продавалника ли говорим или за базар-бг или за фермер-бг.............

Респонс сайтовете могат да се създават по всяко време. Те не са зависими от началото на сайта. Що се зорите да търсите маята за хляба каква да е - като хляба ви няма 1 000 000 обяви или поне над 500 000 обяви.
 
От: От: Избор между мобилен сайт или респонсив дизайн

Моля дефинирай "при всеки ъпдейт". То "при всеки ъпдейт" и респонсив версията също ще има нужда от оправяне.

Респонс сайтовете нищо не им буташ - те просто правят - визуализират съдържанието удобно да се вижда под всяка мобилна пишка.....
 
От: Избор между мобилен сайт или респонсив дизайн

zoomaniak - благодаря за това, че даде отговора преди мен :)
maniacal - колко пари ще ти струва едното и другото я помисли.. :) респонсив какво ще ти коства най монго 80$ за нова тема макс ако си с Magento ( като мен ) не знам за добро или лошо :)
 
От: Избор между мобилен сайт или респонсив дизайн

Не говоря за сайт за обяви а за онлайн магазин :) Продавалника ( вече olx.bg ) платиха луди пари за сайта си ... луда работа ..
 

Горе