Webuzo и mod_pagespeed

bobi98

Active Member
Някой знае ли как се инсталира mod_pagespeed на Webuzo
Стандартната инсталация не става понеже при Webuzo директорията е различна /usr/local/apps/
Има ли смисъл да се инсталира?
 
пренаписва ти кода на сайта така че имаш по добри резултати на тестове уж ... обаче е несъвместим с кеширанията тйкато задава хедъри нокеш (кеширането не работи) и се ползва повече cpu

има нужда от адвансъд настройки който за всеки сайт / тема - аз лично го препоръчвам само за впси с един сайт...

така може да се оптимизрат настроки за всеки сайт а с едни настройки може да ти е супер единия сайт ама другия да се чупи дизайна

ПП сложен е на впса на Предприемач (nginx версията), заради него кликването на иконата на събфорум да го маркира като прочетено не работи но цената си заслужава
 
От: Webuzo и mod_pagespeed

Спомням си бяс си го инсталирал и имах проблеми с някои от сайтовете ми, по някаква причина не ми качваше игри консултирах се с приятел и каза проблем правил точно това mod_pagespeed и момента съм без него и затова исках да науча дали има ефект от това чудо.
 
От: Webuzo и mod_pagespeed

След многобройни тествания и опити намерих според мен идеалния вариянт за впс с Webuzo контролен панел

iuxuYeP.jpg


Това е при 100-150 потребителя онлайн на Wordpress сайт без кеширащи плъгини , сървъра е супер стабилен и рам паметта не превишава 220мб.
Конфигурацията е Nginx+PHP-FPM+Memcached+PHP5.6+Zend Opcache+memcache extension
Google PageSpeed тест 89/100
 
От: От: Webuzo и mod_pagespeed

След многобройни тествания и опити намерих според мен идеалния вариянт за впс с Webuzo контролен панел

iuxuYeP.jpg


Това е при 100-150 потребителя онлайн на Wordpress сайт без кеширащи плъгини , сървъра е супер стабилен и рам паметта не превишава 220мб.
Конфигурацията е Nginx+PHP-FPM+Memcached+PHP5.6+Zend Opcache+memcache extension
Google PageSpeed тест 89/100

Ехее това е супер резултат поздравления !
 

Горе