Може ли да използвам Opencart?

joji

New Member
Здравейте!
Първи пост ми е, освен това не съм на ти с opencart-а, предварително ме извинете ако дрънкам глупости.

Имам няколко въпроса, ще бъде благодарна ако някой има мнение и ми помогне:
1. Имаме няколко реални магазина за черна и бяла техника в северозападна Бг. Отдавна искаме да направим сайт, но ни притеснява, че цените които ще даваме на клиента няма да са конкурентни с тези на големите вериги, имайки предвид, че тяхната доставка в повечето случаи е безплатна. Представете си ако платим 30лв за доставка на хладилник, къде ще ни отиде печалбата?
Та от тази гледна точка засега решихме да не правим точно онлайн магазин, а по-скоро сайт на фирмата, в който показваме продуктите с тяхната цена, за да види клиента, че и ние предлагаме на добри цени. А после ако има желание и е в нашия район, да дойде на място в магазина и да си го закупи.
Конкретния ми въпрос е подходящ ли е opencart за тази идея? Започнах да го разучавам наскоро, намерих и модул с който да махна бутона "add to cart". Дотук добре, но остават много модули, които трябва да се махнат - ваучери, моите покупки и т.н, свързани с покупката. Не знам дали няма да е по-лесно с други платформи?
2. Откакто разглеждам opencart-а се боря с един проблем, изчетох къде ли не, предполагам, че е от енкоудинга, но не мога да го оправя - цените ми ги дава с decimal_point вместо "," ---> 100decimal_point00лв вместо 100,00лв. Версията ми е 1.5.6.4 и ползвам няква безплатна тема, само си разучавам все още.

Благодаря предварително!
 
От: Може ли да използвам Opencart?

А защо не сложиш един WordPress и сайта ти да бъде като каталог на фирмата ти?
 
От: Може ли да използвам Opencart?

Нещо на бързо и безплатно. Можеш да разгледаш и други модули и ако си харесаш някой, да го закупиш.
 
От: Може ли да използвам Opencart?

Вместо да махаш бутона "add to cart" не е ли по-добре да зададеш в модули за доставка Pickup From Store(не знам как е преведено) и който иска да дойде да си го вземе от магазина?
За десетичния знак по всяка вероятност не е преведен и затова ти излиза така. Провери в catalog/language/bulgarian.php файла.
 
От: Може ли да използвам Opencart?

А защо не сложиш един WordPress и сайта ти да бъде като каталог на фирмата ти?

Още един глас за Wordpress мисля че ще е доста по лесно - разгледай и него
 
От: Може ли да използвам Opencart?

Първо да благодаря за отговорите.
Относно Wordpress - там ми се струва по-трудно, имам около 800 артикула да вкарам, които ще трябва да вкарам като постове доколкото схващам. Всеки артикул има по около 5-6 по-важни спецификации, трябва и малко текст и галерия с картинки към всяка стока. Освен това трябва да ми е лесно да откривам артикулите, да отразявам намаления на групи артикули и т.н. Пак казвам, не съм много запозната, но ми се струва, че Opencart е по-подходящ за целта от WP. Освен това някой ден можем да решим да пуснем магазина да продава реално...
Засега разглеждам и двете програми и отчитам плюсове и минуси.

agatha65, благодаря за идеята за купуване от магазина, мисля, че ще стане така, защото няма да се налага да махам 100 модула.
А иначе - изгледах си очите още преди да пиша тук, рових, четох, никакъв проблем не виждам във файла с българския /не че съм специалист/ - дръпнах го от тема тук във форума, качено е от buymore - "Днес ми трябваше превод за OpenCart 1.5.6 мислех си че вече са оправили кодировката да ама не и ги оправих и двете и каталога и админа,който му трябва да я дръпне от dox.bg/files/dw?a=119f6143eb" (не мога да пускам линкове).

Освен decimal_point, прави проблем и с text_pagination, button_continue, text_separator и text_home, нямам обяснение?!?
 
От: Може ли да използвам Opencart?

За толкова продукти Опенкарт. Но не се занимавай с глупости и плати на някой да ти настрои всичко.
 
От: Може ли да използвам Opencart?

аз бих сложил версия 2.0.1.1 - да не забравяме че е мобилна иначе така както каза agatha65 май е най добре . естествено може да остане още нещо за махане но може би ще са малко неща СТАН тук от форума продава евтина кирилизация
 
От: Може ли да използвам Opencart?

В никакъв случай не ползвай УП - Все пак няма да правиш блог

Недей да премахваш вариантите за пазаруване идея си нямаш колко народ си поръчват не винаги от най евтино продаващата фирма - Ако си си описала добре продуктите и имаш хубави реални снимки ще се учудиш че можеш да правиш поръчки въпреки че има други с по ниските цени.
 
От: Може ли да използвам Opencart?

Конкретния ми въпрос е подходящ ли е opencart за тази идея? Започнах да го разучавам наскоро, намерих и модул с който да махна бутона "add to cart". Дотук добре, но остават много модули, които трябва да се махнат - ваучери, моите покупки и т.н, свързани с покупката. Не знам дали няма да е по-лесно с други платформи?

Да, opencart е подходящ и лесен за употреба в сравнение с други подобни системи. Има добри преводи на Български по 10 USD. Всички изредени проблеми от теб могат да се фиксират в рамките на няколко часа от специалист по тази платформа. Препоръчвам версия 2.0.1.1.
 

Горе