За шума от рекламите в метрото.

Rabin

Well-Known Member
Привет,
Напоследък в метростанциите не се седи от гръмогласни рекламни монитори, сеещи едни и същи дебилни реклами нон-стоп. Разреждат рекламите с жълтини и гегове как разни хорица се осакатяват (минава за смешно). Не знам дали защото не живея постоянно в София и ми прави впечатление, или има някаква промяна в децибелите. Но това кънти чак до входните врати, т.е. няма един кубичен сантиметър, незамърсен от истеричните им викове.
Има ли някакви законови разпоредби за "непоисканите търговски съобщения", или да търся комбинирано дистанционно, за да спирам звука на тия телевизори?
В нас веднага изключвам тия произведения на съвременния транс на видиотяване, но в тоя случай не ми предоставят избор.
 
От: За шума от рекламите в метрото.

Това е нещо като офлайн попъндер :D

Иначе клипчетата с осакатяванията, както ти ги наричаш, са готини, социализиращи дори. Сигурно има хора, които едновременно са се засмели на някое пребиване, после са се погледнали, влюбили и оженили в последствие. Не мислиш ли?

И новините са добра идея, но трябва да се издържат и те от някъде, няма начин без реклами.
 
От: За шума от рекламите в метрото.

Това е нещо като офлайн попъндер :D

Иначе клипчетата с осакатяванията, както ти ги наричаш, са готини, социализиращи дори. Сигурно има хора, които едновременно са се засмели на някое пребиване, после са се погледнали, влюбили и оженили в последствие. Не мислиш ли?

И новините са добра идея, но трябва да се издържат и те от някъде, няма начин без реклами.
Какво е попъндер?
" социализиращи дори" - да се "социализират" без да ми надуват главата.
"няма начин без реклами" - да ти монтирам високоговорител пред прозореца ти, а ти ще приемеш с разбиране? В случая говорим за нещо хипер натрапващо, качеството на което аз определям като миризлива ПОМИЯ! Не искам да ми я изливат на главата без да ме питат. Нийде другаде по света го няма това!
 
От: За шума от рекламите в метрото.

Сигурен съм, че с купуването на билетче приемаш условията им за ползване ;)
 
От: За шума от рекламите в метрото.

Никъде другаде по света? Тинк агейн!

Виж файлът 11648

Мисля, че си станал прекалено параноичен, все пак не прекарваш живота си в метрото. :D
 
От: За шума от рекламите в метрото.

Сигурен съм, че с купуването на билетче приемаш условията им за ползване ;)
Не бъди толкова сигурен! Ако ти продам вафла с разхлабително - после ще пискаш! А няма да предполагаш, че нейде може би има някакви условия, с които си се съгласил.
Izvunzemen каза:
Прикрепен файл 11648
Оправи си линка! Да, по банановите републики може нейде да са разрешили и да те джобят законово, щото на някой тарикат му е изгодно.
 
От: От: За шума от рекламите в метрото.

Не бъди толкова сигурен! Ако ти продам вафла с разхлабително - после ще пискаш! А няма да предполагаш, че нейде може би има някакви условия, с които си се съгласил.
Пискам, не пискам, ако се посера от една вафла, повече няма да си я купя никога ;) Щом не те кефи, пътувай по друг начин.
 
От: От: За шума от рекламите в метрото.

Пискам, не пискам, ако се посера от една вафла, повече няма да си я купя никога ;) Щом не те кефи, пътувай по друг начин.
Метрото не е частна фирма, и много бъркаш едното с другото.
 
От: За шума от рекламите в метрото.

Фирмата е общинска, това е ясно. Но пак ти казвам, не разбирам къде е драмата. Аз се возя на мойто си возило и си пускам каквато музика ми е кеф. Щом не ти харесва услугата, не я ползвай.
 
От: За шума от рекламите в метрото.

Фирмата е общинска, това е ясно. Но пак ти казвам, не разбирам къде е драмата.
Драмата е, че не се седи от идиотски реклами през 2 мин, едни и същи! А това е правено и с парите от моите данъци!
Не питам дали ми одобряваш позицията, а законово как седят нещата с тия шумови издевателства.
 
От: За шума от рекламите в метрото.

Разликата между хората, които се съгласяват с нарушаването на правата и тези, които изразяват несъгласието си за нередностите.
 
От: За шума от рекламите в метрото.

Горният дървен философ не е зле да докаже, че пускането на реклами по съоръжения на Метрополитен-а е нарушение на някакви права.

Рабин-е, това че е общинско предприятие нищо не значи. Рекламите са навсякъде, просто не виждам смисъл да хабиш нерви за неща, които НЕ можеш да промениш. Съмнява ме да можеш да ги осъдиш, така че да загубят милионите от реклама. Това е все едно да се жалваш от рекламите в тубата. Като не искаш да ги виждаш, слагай адблокър. Като не искаш да слушаш неща, които не искаш да слушаш, пускай си мп3 плеъра и си свиркай до твоята спирка.
 
От: За шума от рекламите в метрото.

Горният дървен философ не е зле да докаже, че пускането на реклами по съоръжения на Метрополитен-а е нарушение на някакви права.
...
Не каза - искаш ли да ти изтъпаня високоговорител под прозореца ти. Щото така правиш двоен стандарт.
 
От: За шума от рекламите в метрото.

Ти не осъзнаваш ли, че това че фирмата е общинска не я прави твоя? По сбърканата ти логика, ще ми обясниш ли защо трябва да плащаш за нещо, което преди това си създал с парите от данъците си? Какво има да ти отговарям на безсмислените въпроси. Ако ми надуеш музика под прозореца ще викна полиция. Има полицаи в метрото, оплачи им се.
 
От: За шума от рекламите в метрото.

Ако ми надуеш музика под прозореца ще викна полиция.
Ама защо така, ама тя улицата е общинска! "Това не я прави твоя!"
 
От: За шума от рекламите в метрото.

Ами, щом смяташ, че си прав - съди ги. Като ги осъдиш, похвали се.
 
От: За шума от рекламите в метрото.

Ами, щом смяташ, че си прав - съди ги. Като ги осъдиш, похвали се.
За тая ли мъдрост накрая изпонаписа толкова мнения?
Сега нека се върнем на юридическата част.
 
Да, пълен цирк си е, но трябва да се печели на макс, не става само от билети. :) Кофти е като влезеш и да те блъсне някаква бясна реклама на някой тъп продукт. Но ако трябва да съм честен, и вътре самите плакати и транспаранти също с на едно такова ниво. Но това е. После да не се запитате защо всеки в метрото си зяпа в телефона - навсякъде едни реклами и оферти....но така е навсякъде по метрата. Изключват гръмогласните реклами, това не мисля, че е навсякъде или поне не в крайните метростанции на Ню Йорк и Лондон. :)

Аз като влизам в метрото, защото често го използвам, веднага гледам да си включа мобилния и да се "изключа" от обстановката, защото са едни крясъци, но не чести, но досадни. Всеки път като вляза гледам дали не е станало нещо, защото от тихо става цирк. Не ми се мисли какво е това в 6-7 часа, когато на някои им се налага да отидат тогава на работа. :)
 
От: За шума от рекламите в метрото.

Пътувал съм в метрото на още десетина града. Такива издевателстства като тук не съм виждал. Табели и транспаранти колкото искат да слагат, ама непрестанното дуднене - не се трае! Определено ме озадачава реакцията на съфорумците. Сякаш, че в техния джоб влизат тия реклами!
 
Това са едни реклами, които са толкова ефективни, че по-добре да си запалят парите рекламодателите. Но това е друга тема. :)

Има трафик ама всеки се е заблял, бърза, не му пука и най-важното - гледа да се занимава с нещо друго. ;)
 

Горе