Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Green Bars

Well-Known Member
Значи това правителство ще пуска емисии от ценни книжа на стойност 8 милиарда евро, които ще могат да се закупят в 4 банки.

източник: http://www.dnevnik.bg/biznes/finans...anki_shte_plasirat_bulgarski_knija_za_8_mlrd/


И сега подкрепящите герб моля да ми обяснят как така преди една година протестираха срещу евентуален заем от 1 милиард, а като дойдоха на власт се осраха от заеми.

10427225_10152862425080528_9119851354769615564_n.jpg
 
Последно редактирано:
От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

За съжаление е точно така.Отделно ще напечатат още 80 млн.банкноти(Ноември отпечатаха вече 80 млн.Някой беше изказал "компетентното" мнение,че се подновявали похабени и унищожени банкноти :cry: ) Реално,ако един такъв заем беше за развитие на икономиката,за производство и съответно-откриване на нови работни места,щях да съм с 2 ръце ЗА,но предвид манталитета и поведението на управляващите, нищо подобно няма да се направи.
 
От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

а когато пеевски, орешарски, местан, станишев и болен подписваха южен поток, когато увеличиха заплатите на мвр, когато намалиха цената на "тока", къде бяхте бе, крадливи комунета, сега някой трябва да плати сметката!
 
От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Заемите към държавите са нещо като прането на пари от криминалните групировки. Кредиторите създават цифри и хартийки нямащи покритие, после ги дават на заем на колонизираните държави, а те след това им връщат истински пари.
 
От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

@Владко, що пак говориш глупости не знам?

А по темата, като не режат разходи, теглят кредити ... другото е за рефинансиране на стари кредити. Принципно в момента е много чудесно времето за рефинансиране на дъгловете ни и, но за жалост това е валидно за миналите кредити, нови не трябва се взимат трябва се режи от разхода и то сериозно.
 
От: От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

@Владко, що пак говориш глупости не знам?

А по темата, като не режат разходи, теглят кредити ... другото е за рефинансиране на стари кредити. Принципно в момента е много чудесно времето за рефинансиране на дъгловете ни и, но за жалост това е валидно за миналите кредити, нови не трябва се взимат трябва се режи от разхода и то сериозно.

абе, икономията е майка на мизерията - давай да усвояваме, други ще го плащат... пък може и да си внесем малко опит от гърчолята как да не ги платим.
 
От: От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

абе, икономията е майка на мизерията - давай да усвояваме, други ще го плащат... пък може и да си внесем малко опит от гърчолята как да не ги платим.

Гърците, ако сакат отиват с бързият влак там където бяхме ние при Виденов, май не искаме това :)

ПП от новият дълг около 3 милиарда заминаха за ПИБ и последствията от КТБ-ту
 
От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Тези сигурно са за танкчетата на САЩ дето ще идват. Пък оня гробар от хасковото с чалма няма да го коментирам...
 
От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Отивайте отбор Анти Герб на жълтите павете да протестирате. Тъкмо да се гаврим с вас така какво вие се подигравахте 1 година на протестиращите срещу Орешарски.
Дано се съберете поне 4 ма - карти да играете :D
 
От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Пожелаваш си нещо което няма да е платено от хамерика!!!
Между другото така ли изглежда тиквата която обожаваш???
Отивайте отбор Анти Герб на жълтите павете да протестирате. Тъкмо да се гаврим с вас така какво вие се подигравахте 1 година на протестиращите срещу Орешарски.
Дано се съберете поне 4 ма - карти да играете :D
 
От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Заем трябваше да взима Дянков, а не тогава да ми стяга гащите и да смаже БГ икономиката.
Въобще гербаджиите действате супер неадекватно/ по скоро поръчково срещу държавата/

Щеше уж да правите реформи, ама за сега само празни приказки и никакви действия!
 
От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

@Владко, що пак говориш глупости не знам?
Не желая да ми споменаваш името,не желая да комуникирам или споря с теб,нито ще ти отговарям на постовете.Само те моля най-учтиво да не ме цитираш!
 
От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Не желая да ми споменаваш името,не желая да комуникирам или споря с теб,нито ще ти отговарям на постовете.Само те моля най-учтиво да не ме цитираш!

Така ли стана, е добре като не можеш да комуникираш твоя воля, но недей да говориш глупости - в борд си и БНБ няма право да печата пари освен да обновява стари и да ги дръпне от обръщение или да печата при увеличение на резерва и при поискване на някоя банка(някой депозира 1 милиард евра те отиват в БНБ и срещу тях БНБ може да напечата нови 1.958 милиарда). За напред да знаеш валутен борд е равно на пълно обезпечение на паричната база.
 
От: От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Така ли стана, е добре като не можеш да комуникираш твоя воля, но недей да говориш глупости - в борд си и БНБ няма право да печата пари освен да обновява стари и да ги дръпне от обръщение или да печата при увеличение на резерва и при поискване на някоя банка(някой депозира 1 милиард евра те отиват в БНБ и срещу тях БНБ може да напечата нови 1.958 милиарда). За напред да знаеш валутен борд е равно на пълно обезпечение на паричната база.

@Владко, що пак говориш глупости не знам?

А по темата, като не режат разходи, теглят кредити ... другото е за рефинансиране на стари кредити. Принципно в момента е много чудесно времето за рефинансиране на дъгловете ни и, но за жалост това е валидно за миналите кредити, нови не трябва се взимат трябва се режи от разхода и то сериозно.

да се реже, ама не се реже, нито пък инфлацията може да отреже заплатките на всичките бозаещи от държавната цица, последно Костов беше рязал, днес цялата държава има ефективност на диабетик с гангрени...
 
От: От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

да се реже, ама не се реже, нито пък инфлацията може да отреже заплатките на всичките бозаещи от държавната цица, последно Костов беше рязал, днес цялата държава има ефективност на диабетик с гангрени...

+111111111111
 
От: От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Знаем много добре как режеше костов, за това няма и икономика вече в България!!!
да се реже, ама не се реже, нито пък инфлацията може да отреже заплатките на всичките бозаещи от държавната цица, последно Костов беше рязал, днес цялата държава има ефективност на диабетик с гангрени...
 
От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Някой вярва ли,че за 1 календарна година са увредени/похабени 145 милиона банкноти и 145 милиона монети?
БНБ поръча отпечатването на 60 млн. нови банкноти 20.08.2014г.
БНБ ще отпечата 85 милиона банкноти и ще отсече 145 милиона монети през 2015 г.
Колкото БНБ "контролира" банките,толкова "контролира" и парите в обръщение. Гърците поне вземаха кредити и ги даваха на хората,включително по 13та и 14та заплата и пенсия.А нашите алчни управляващи не дават на никой и не помагат на никой,само крадат.
 
От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Пожелаваш си нещо което няма да е платено от хамерика!!!
Между другото така ли изглежда тиквата която обожаваш???

хахаха абе интересно по твоите думи цяла България мрази Герб, пък загубени избори нямат. странна работа. И само да не кажеш че много хора не гласуват. Тези които не са си упражнили правото , нямат право на глас. Те доброволно са се отказали от него. Аз бях в Германия по работа и пак отидох в отворената секция и гласувах. Та има ли желание - има и начин.
 
От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

@Владко, човек ти казва бяло ти черно и пак с комунистическа риторика, кой е казал че става дума за 1 година? В линковете, които си дал ясно и точно си пише:

Производството на банкноти е свързано главно с подмяната на негодните купюри, които ще бъдат изтеглени от обращение

Кога беше последното обновление, знаеш ли? Решението на БНБ си го пише ясно и всичко е качено на сайта, но по-добре вземи чети тук и стига си всявал безпочвени спекулации http://ime.bg/bg/articles/neroden-petko-i-otpeatvaneto-na-novi-banknoti/#_ftnref1
 
Последно редактирано:
От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

http://www.economic.bg/bg/news/2/BNB-pechata-vse-poveche-pari.html 2012г.
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4267918 60 млн. официално,200 млн. неофициално...
Виж файлът 11660

Тия уроди от 2009 до 2015г. сигурно за напечатали 1млрд. банкноти.... 1 000 000 000 БАНКНОТИ ?!?...Бах маа'му! :oops:

За сравнение по пресмятания на управление "Емисионно" на БНБ към 31 март 2014 г. броят на всички банкноти в обръщение е бил 329,1 милиона.
 

Горе