Имаш въпрос за Google+ ? Питай тук!

sunstorm

Active Member
Щом има подобна тема за фейсбук, редно е да има и за Гугъл +.

Предлагам всеки, който има питане за социалката, да задава въпроса си тук. Разбира се знаещите да отговарят :)
Тъкмо ще съберем на едно място повече полезна информация.

Започвам аз с първи въпрос:

Имам страница в Google+ и към нея се присъединяват хора заинтересувани от сайта ми. Трябва ли на свой ред страницата да ги добавя тези фенове в свои кръгове? Защо?
 
От: Имаш въпрос за Google+ ? Питай тук!

Защо пък да ги добавя, няма полза от това.
Забелязал съм, че много хора промотират страниците си посредством добавяне на хора и премахване след това. Както знаете, когато някой те добави в кръг получаваш имейл, дори и на телефона се изписва, ако си го свързал с г+ акаунта, това е добър начин страницата ти да се забележи от много хора. За стратегия с добавяне в кръгове на хората, които са те последили не съм чувал, обаче е възможно да оказва допълнително влияние при класирането на гугъл. НО дори и само тяхното проследяване на страницата изкарва сайта на много по-високи позиции за тях, което си е голям плюс. Голям плюс от гугъл плюс, яко, а?
 
От: Имаш въпрос за Google+ ? Питай тук!

Ето моя въпрос? По скоро търся потвърждение, за да видя дали съм го разбрал, а и да се запиша за темата все пак.

Тези статии за новия сайт смятам да ги шервам в Г+. Колко често е добре да ги споделям? По една на ден или 2-3 на седмица е по-добре? Аз залагам на 2-3 на седмица.
 
От: Имаш въпрос за Google+ ? Питай тук!

Ето моя въпрос? По скоро търся потвърждение, за да видя дали съм го разбрал, а и да се запиша за темата все пак.

Тези статии за новия сайт смятам да ги шервам в Г+. Колко често е добре да ги споделям? По една на ден или 2-3 на седмица е по-добре? Аз залагам на 2-3 на седмица.

Като публикуваш нова статия в сайта и я споделяш в гугъл плюс.
 
От: Имаш въпрос за Google+ ? Питай тук!

Тези статии за новия сайт смятам да ги шервам в Г+. Колко често е добре да ги споделям? По една на ден или 2-3 на седмица е по-добре? Аз залагам на 2-3 на седмица.

Веднага след като я публикуваш!
 
От: Имаш въпрос за Google+ ? Питай тук!

Веднага след като я публикуваш!

Ами ако вече имам публикувани няколко ?

Друг въпрос: А трябва ли Г+ профила ми да е пълен с приятели и да пиша някакви други неща там? Защото аз не го ползвам по принцип. Направих си го само да линквам статиите там. Уж за подобяване на SEO-то.
 
От: Имаш въпрос за Google+ ? Питай тук!

Канех се да пусна такава тема.
Появи се проблем със страница.

Преди време поставих Градина Вискяр на гугъл картата. Поиска ми потвърждаване, с пощенска картичка. По ред причини това потвърждаване се проточи във времето. В Г+ имам страница Градина Вискяр, към профила ми. Неактивна - статус "в очакване на потвърждаване". Има последователи.
Миналото лято поставих на картата Пчелин Градина Вискяр. Потвърждаване по телефона за 2 минути. Имам страница Пчелин Градина Вискяр към същия профил в Г+. Активна. Има последователи.
Преди 20-ина дена получих нова пощенска картичка и въведох кода. След въвеждането му последва "Страницата ви е деактивирана и няма да се показва в Google. Защо?" И аз питам защо, ама от връзката по въпроса излизат безполезни неща.
Адресите на двете страници са различни. Но телефона е еднакъв.

Някой да има познания или идея защо ми заключиха страницата след въвеждане на потвърждавщия код?
 
От: От: Имаш въпрос за Google+ ? Питай тук!

Ами ако вече имам публикувани няколко ?

Друг въпрос: А трябва ли Г+ профила ми да е пълен с приятели и да пиша някакви други неща там? Защото аз не го ползвам по принцип. Направих си го само да линквам статиите там. Уж за подобяване на SEO-то.

От моят скромен опит: Добавяй постепенно по 1-2 на ден. Ако имаш профил е само за да отбиеш номера няма да стане. Доколкото знам "силните профили" дават повече сила на линковете. Съгласи се, че няма как без да си предизвикал интерес към страницата или профила и да реши точно теб да избута напред щото пускаш линкове. Всички пускат линкове. Иска си доста работа по профил и страница.

Изобщо ако търсиш посещения и популяризиране на сайт чрез фейсбук и гугъл+ си иска доста работа. Понякога ако си сам и нямаш екип се чудиш кое по-напред за своя сайт ли да се грижиш или за развиване на страници по социалките.
 
От: От: Имаш въпрос за Google+ ? Питай тук!

От моят скромен опит: Добавяй постепенно по 1-2 на ден. Ако имаш профил е само за да отбиеш номера няма да стане. Доколкото знам "силните профили" дават повече сила на линковете. Съгласи се, че няма как без да си предизвикал интерес към страницата или профила и да реши точно теб да избута напред щото пускаш линкове. Всички пускат линкове. Иска си доста работа по профил и страница.

Изобщо ако търсиш посещения и популяризиране на сайт чрез фейсбук и гугъл+ си иска доста работа. Понякога ако си сам и нямаш екип се чудиш кое по-напред за своя сайт ли да се грижиш или за развиване на страници по социалките.

Аха ясно. А вярно ли е, че помага против това някой да ти копне съдържанието и да си го сложи на неговия блог? Преди имаше authorship ама май-вече го махнаха.
 
Последно редактирано:
От: Имаш въпрос за Google+ ? Питай тук!

Значи аз веднага след публикуване шервам в г+, отделно линка го решервам в 1 или няколко тематични групи, за да понасъбере линка лайкове.
 
От: Имаш въпрос за Google+ ? Питай тук!

Значи аз веднага след публикуване шервам в г+, отделно линка го решервам в 1 или няколко тематични групи, за да понасъбере линка лайкове.

Това са групи в Г+ ли? Как ги намираш за темата? (наистина не го ползвам много Г+ и не съм на ясно за много от нещата там)
 
От: Имаш въпрос за Google+ ? Питай тук!

Здр,
Сигурно за някой от вас въпроса ми е ламерски и би трябвало да го пусна в темата за вицове ама ще питам все пак.
Направих си страница към сайта и получих код, с който да верифицирам сайта. Ок, прочетох че трябва да го сложа някъде в заглавието, така и направих (header.php).
В резултат, на което най-отгоре на хоум пейджа се появи един грозен линк към Г+. (сигурно някой от вас се смеят вече)
После прочетох че ще е по добре да ползвам child-theme/functions.php. Ok махнах го от хеадъра и го пуснах там като ползвах това:

1 add_action('wp_head', 'add_google_rel_author');
2 function add_google_rel_author() {
3 echo '<link rel="author" href="https://plus.google.com/101623299936375408403/posts" />';
4 }

като замених болднатото с моя линк.

Промяна нямаше пак си стои грозния линк.

Хич ме няма по темата и затова ако някой желае да удари едно ще съм благодарен.
 
Няма ламерски въпрос. Ламерско е да не попиташ. :)

Защо го слагаш в отворена функция? Не се ли слагаше:

<link rel="author" href="https://plus.google.com/101623299936375408403/posts" />

след head? Иначе плесни го във футъра, също ще го детекне, аз така правя, когато искаш тази верификация.
 
От: Имаш въпрос за Google+ ? Питай тук!

Здр,
Сигурно за някой от вас въпроса ми е ламерски и би трябвало да го пусна в темата за вицове ама ще питам все пак.
Направих си страница към сайта и получих код, с който да верифицирам сайта. Ок, прочетох че трябва да го сложа някъде в заглавието, така и направих (header.php).
В резултат, на което най-отгоре на хоум пейджа се появи един грозен линк към Г+. (сигурно някой от вас се смеят вече)
После прочетох че ще е по добре да ползвам child-theme/functions.php. Ok махнах го от хеадъра и го пуснах там като ползвах това:

1 add_action('wp_head', 'add_google_rel_author');
2 function add_google_rel_author() {
3 echo '<link rel="author" href="https://plus.google.com/101623299936375408403/posts" />';
4 }

като замених болднатото с моя линк.

Промяна нямаше пак си стои грозния линк.

Хич ме няма по темата и затова ако някой желае да удари едно ще съм благодарен.

Защото си сетил след дъжд качулка :D
http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=53661
 
От: Имаш въпрос за Google+ ? Питай тук!

Торбалане, това не е за авторството, ами за да си върже страницата към сайта.

Бен, виж в кой файл ти се намира <head>.. </head> и някъде между тези двата тага си сложи кода.
А <head> и Хедър са две ама съвсем различни неща :)

Но както каза и блинки за верификацията, кода може да го плеснеш и във футъра или в някой блок в страничната лента, и след верификацията да го махнеш.
 
От: Имаш въпрос за Google+ ? Питай тук!

Торбалане, това не е за авторството, ами за да си върже страницата към сайта.

Бен, виж в кой файл ти се намира <head>.. </head> и някъде между тези двата тага си сложи кода.
А <head> и Хедър са две ама съвсем различни неща :)

Но както каза и блинки за верификацията, кода може да го плеснеш и във футъра или в някой блок в страничната лента, и след верификацията да го махнеш.

Кодът е копиран от тук и се ползва точно за това, което съм казал.

Ако искаш да ти е вързан сайта със Г+ страницата си редактираш информацията в about->links
+ https://developers.google.com/+/web/badge/ на сайта
 
Последно редактирано:
От: Имаш въпрос за Google+ ? Питай тук!

Торбалан е прав, ползвах това ръководство за да реша проблема като си мислех че е за моя случай. Явно не е.

Green Bars, въпросния таг го намерих в wp-content/themes/.../header.php и именно там пуснах кода:
<head>
<meta charset="<?php bloginfo( 'charset' ); ?>" />
<meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1" />
<title><?php wp_title( '|', true, 'right' ); ?></title>
<link rel="pingback" href="<?php bloginfo( 'pingback_url' ); ?>" />
<?php wp_head(); ?>
<a href="https://plus.google.com/101297295841857706913" rel="publisher">Google+</a>
</head>

Това беше първото което направих, в резултат на което се появи линка, после прибегнах до functions.php.

все пак благодаря за съветите, първо ще погледна линка на торбалан и ако не се оправя ще го преместя някъде другаде.
 
От: Имаш въпрос за Google+ ? Питай тук!

Торбалан е прав, ползвах това ръководство за да реша проблема като си мислех че е за моя случай. Явно не е.

PHP:
Green Bars, въпросния таг го намерих в wp-content/themes/.../header.php и именно там пуснах кода:
<head>
     ....    
    <?php wp_head(); ?>
    [B][SIZE=3]<a[/SIZE] href="https://plus.google.com/101297295841857706913" rel="publisher">Google+</a>[/B]
</head>
Това беше първото което направих, в резултат на което се появи линка, после прибегнах до functions.php.

все пак благодаря за съветите, първо ще погледна линка на торбалан и ако не се оправя ще го преместя някъде другаде.
Чий дири <а ..> в <head>? Ясно е казано, че е трябва да е <link rel="author" href=" ...

А по принцип както казах, цялото това главоболие е за нищо. Имаше тази функционалност в Yoast Wordpress SEO, но я премахнаха във версия 1.6

1.6
This update removes more code than it adds, because Google stopped support for rel=author ...
https://wordpress.org/plugins/wordpress-seo/changelog/
 

Горе