Бизнес с електрошокови устройства

IvanDim

New Member
Здравейте,

заинтересован съм как стоят нещата относно производството (включително и на самоделни устройства), продажбата, притежанието и употребата на електрошокови устройства с цел самозащита.
Има ли някакви регламенти и условия/регулации, свързани с по-горните дейности?
Може ли производителят/продавачът на този вид устройства да бъде подведен под отговорност за злоупотреби с устройствата и използването им извън пределите, допустими от закона, що се отнася до самозащита. Бих се радвал и да узная дали има преценденти, свързани с горния род случаи.

Ясно ми е, че, ако започна да се занимавам с подобен бизнес, ще трябва да се консултирам с адвокати много по-обстойно, отколкото просто едно питане във форум. Просто се надявам на общи насоки в тази област.

Предварително Ви благодаря за всякаква информация, която може да ми дадете.

Поздрави,
Иван
 
От: Бизнес с електрошокови устройства

Имам някакъв спомен, че контрола зависи от мощността на устройството, примерно под или над 15 000 V, нещо такова беше, ама не съм сигурен Иначе трябва да отидеш направо в РПУ-то да питаш. Там началника ще ти разясни всичко, за боеприпаси и оръжейни магазини там се ходи. Може и към териториално и селищно устройство да те изпратят, за становище относно помещение и тн. То много зависи дали ги водят оръжия някакви или не.

Сега се сещам, че електрошока го водиха за уред подходящ за мъчения и изтезание и имаше някаква конвенция за контрол и ограничения, абе отиди първо при началника, че много неща могат да изникнат с такова производство.
 
От: Бизнес с електрошокови устройства

Имам някакъв спомен, че контрола зависи от мощността на устройството, примерно под или над 15 000 V, нещо такова беше, ама не съм сигурен Иначе трябва да отидеш направо в РПУ-то да питаш. Там началника ще ти разясни всичко, за боеприпаси и оръжейни магазини там се ходи. Може и към териториално и селищно устройство да те изпратят, за становище относно помещение и тн. То много зависи дали ги водят оръжия някакви или не.

Сега се сещам, че електрошока го водиха за уред подходящ за мъчения и изтезание и имаше някаква конвенция за контрол и ограничения, абе отиди първо при началника, че много неща могат да изникнат с такова производство.

Не можах да открия никаква конкретна информация, свързана с ограниченията за мощност или напрежение. Бихте ли могли да посочите някакви източници (европейски директиви или български закони).
Благодаря предварително.
 

Горе