Добавяне на мобилно приложение в Google Market

Bigger

Member
Здравейте колеги, търсих, но не открих някой да се е сблъскал с този проблем. Опитвам се да се регистрирам, за да мога да качвам мобилни приложения, но при плащането на таксата от 25$ ми търси някакъв ДДС номер, който го дава само, ако избраната държава е България... От къде да го намеря този ДДС номер изобщо? Нека някой, който качва приложения и е минал през тази стъпка да сподели за какъв данъчен номер става въпрос, ако си физическо лице?
 
От: Добавяне на мобилно приложение в Google Market

Ти трябва да имаш регистрация по ДДС. По закон се изисква ако въртиш сделик с държави от ЕС. Ако си фирма, ако си физическо лице не знам. Но по закон нашенски и на ЕС трябва да имаш регистрация по ДДС за да въртиш сделки с държави от ЕС.
 
От: Добавяне на мобилно приложение в Google Market

Ами да, но трябва да имаш не е като да имаш :) Говорим за физическо лице, което не използва услугите на гугъл, като адсенс или адуорс и не е получавало или правило плащания до момента, просто е регистрирано в google wallet добавена е карта и при опита да се плати таксата постоянно излиза тоя номер и иска да се попълни, за да се направи плащането...
 
От: Добавяне на мобилно приложение в Google Market

Защо не попиташ в androidbg форума, предполагам на 100% някой ще ти даде насоки.До колкото съм запознат би трябвало да няма проблем като си физическо лице, или се въвеждаше егн... не съм сигурен.
 
От: Добавяне на мобилно приложение в Google Market

Добре, ще пробвам да видя там, благодаря!
 

Горе