6 болезнени истини, които ще ви превърнат в по-добър човек

От: 6 болезнени истини, които ще ви превърнат в по-добър човек

Добре поднесени клишета, ще си послужа с древното "Залудо работи, залудо не стой".Има истина, но зависи от контекста и това кой е заинтересован от такава пропаганда.
Метафорични инструменти и пособия за утвърждаване на обществено-полезна функция - джобни ножчета, кирки, лопати, брадви и балтакийки:rolleyes:

Средно един СЕО на голяма корпорация работи по 68 часа на седмица.
 
От: 6 болезнени истини, които ще ви превърнат в по-добър човек

Стана ми интересно - кой може да е заинтересован от това, да се чувстваш добре правейки нещо полезно?

Да си чувал за политика
Баси, по дърветата ли раснете
А за манипулация, айде моля ви се или ако го изкарвате пред коня, поне си вържете магарето
 
От: 6 болезнени истини, които ще ви превърнат в по-добър човек

И въпреки всичко, както всички останали подобни писания и този текст е въпрос на интерпретация, един може да намери едно, друг друго.

така е, всеки намира себе си понякога и за малко, важното е да се търси
 
От: 6 болезнени истини, които ще ви превърнат в по-добър човек

Много дървен превод от английски е тази статия.
 
От: 6 болезнени истини, които ще ви превърнат в по-добър човек

Да си чувал за политика
Баси, по дърветата ли раснете
А за манипулация, айде моля ви се или ако го изкарвате пред коня, поне си вържете магарето
Току що се регваш, пускаш някаква многозначителна сентенция и при опит за дискусия влизаш контра с агресия.
Не, не съм расъл по дърветата, но се чудя ти къде си расъл?
Опитай се да ми отговориш, къде видя политически послания в текста? Ще се радвам, да проведем културна полемика по темата.
 
От: 6 болезнени истини, които ще ви превърнат в по-добър човек

Току що се регваш, пускаш някаква многозначителна сентенция и при опит за дискусия влизаш контра с агресия.
Не, не съм расъл по дърветата, но се чудя ти къде си расъл?
Опитай се да ми отговориш, къде видя политически послания в текста? Ще се радвам, да проведем културна полемика по темата.

Мани не се занимавай с тоя трол.
 
От: 6 болезнени истини, които ще ви превърнат в по-добър човек

Току що се регваш, пускаш някаква многозначителна сентенция и при опит за дискусия влизаш контра с агресия.
Не, не съм расъл по дърветата, но се чудя ти къде си расъл?
Опитай се да ми отговориш, къде видя политически послания в текста? Ще се радвам, да проведем културна полемика по темата.

Пропускаш междуредията, баси казала съм контекст, не не искам дискусиия
Политика е общо понятие, свързано с всеки отрасъл, оххх
 
От: 6 болезнени истини, които ще ви превърнат в по-добър човек

Какво значи по-добър човек. След около 200-500 години няма да помните Левски.
 
От: 6 болезнени истини, които ще ви превърнат в по-добър човек

Аз нямам нищо против колективизма, стига той да е положен на основата на индивидуалната свобода.

Това не е ли малко оксиморон? Колективизъм базиран на индивидуална свобода е като дървеното желязо.
 
От: 6 болезнени истини, които ще ви превърнат в по-добър човек

Не разбирам, защо е толкова важно да сложите някакви етикети на обикновени човешки отношения.
Нека ви разкажа една кратка история. Имам приятелка в Америка, която е там вече 17 години. Скоро пихме кафе и ми сподели, че последните 2 години фирмата за която работи, я вика за по 6 месеца и следващите 6 месеца е без работа. Разказа ми нещо, което ме шокира. Когато не ходи на работа, си намира ангажименти, които да са в помощ на обществото. Няколко месеца е работила в библиотека, без да и се заплаща. А в момента, защото отново е освободена, работи в една болница, като въвежда данните на новопостъпили пациенти. Пак без да и се заплаща. Аз я гледах като тръба! Казва, че в Америка има една тенденция, мислене, възпитание, че когато не работиш, когато не си сред хора, мозъка ти се уврежда. Започваш да ставаш асоциален и може да се разболееш от депресия, а и за да не губиш ритъма. За това много хора, когато останели без работа, намирали институции или фирми, където могат да работят безплатно, за да поддържат психическото си здраве. Другото, което ми каза е, че в Америка се работи до края на живота. Мисленето е, че ако се пенсионираш и спреш да работиш, може да се разболееш и да умреш.
Дали са прави, не знам. Нито ги съдя, нито им се радвам. Стори ми се, че историята с моята приятелка има връзка с темата, за това я споделих. В Европа ми се струва, че хората гледат доста по-различно на пенсионирането.
 
От: 6 болезнени истини, които ще ви превърнат в по-добър човек

Не разбирам, защо е толкова важно да сложите някакви етикети на обикновени човешки отношения.
Нека ви разкажа една кратка история. Имам приятелка в Америка, която е там вече 17 години. Скоро пихме кафе и ми сподели, че последните 2 години фирмата за която работи, я вика за по 6 месеца и следващите 6 месеца е без работа. Разказа ми нещо, което ме шокира. Когато не ходи на работа, си намира ангажименти, които да са в помощ на обществото. Няколко месеца е работила в библиотека, без да и се заплаща. А в момента, защото отново е освободена, работи в една болница, като въвежда данните на новопостъпили пациенти. Пак без да и се заплаща. Аз я гледах като тръба! Казва, че в Америка има една тенденция, мислене, възпитание, че когато не работиш, когато не си сред хора, мозъка ти се уврежда. Започваш да ставаш асоциален и може да се разболееш от депресия, а и за да не губиш ритъма. За това много хора, когато останели без работа, намирали институции или фирми, където могат да работят безплатно, за да поддържат психическото си здраве. Другото, което ми каза е, че в Америка се работи до края на живота. Мисленето е, че ако се пенсионираш и спреш да работиш, може да се разболееш и да умреш.
Дали са прави, не знам. Нито ги съдя, нито им се радвам. Стори ми се, че историята с моята приятелка има връзка с темата, за това я споделих. В Европа ми се струва, че хората гледат доста по-различно на пенсионирането.

Съзнание и възпитание на съзнанието, така ми изглеждат нещата
Аз се старая да гледам цинично, защото иначе боли, та така, дано там да им се получи:rolleyes:
 
От: 6 болезнени истини, които ще ви превърнат в по-добър човек

Всеки е праф за негоси, шото и офчаря е праф за негоси и офцата съшо
Даживей дермокрасион ОЛЕ
 
От: 6 болезнени истини, които ще ви превърнат в по-добър човек

Ако няма и общество има стадо, а пък стадото е на някой офчар, значит стигнахме пак до индивида и неговите спосовности„„

СТАДОТО го използват всички фермери. Не ти разбирам намека - от стада файда няма. Никаква.
 
От: 6 болезнени истини, които ще ви превърнат в по-добър човек

СТАДОТО го използват всички фермери. Не ти разбирам намека - от стада файда няма. Никаква.

А можи за некои да има, знайшли,,, обачи нямам намек, кома разбираш
 
От: 6 болезнени истини, които ще ви превърнат в по-добър човек

Всеки е праф за негоси, шото и офчаря е праф за негоси и офцата съшо
Даживей дермокрасион ОЛЕ

Така е , и графинята и тя:)
 
От: От: 6 болезнени истини, които ще ви превърнат в по-добър човек

Така е , и графинята и тя:)
Прав си и графинята си има кусури, някои ного пръцкат
Пичове, абе аз ли обърках темата. Нещо много аристократично ми стана. Какви са тия графини с пръцкащи кусури?
Знам, че съм тъп, ама па ча толква, че хептен да не зацепвам... баси!!!
 
От: 6 болезнени истини, които ще ви превърнат в по-добър човек

Еми това е нормално като са развие едно тема да стигне и дотука,,, ти кво сакаш да тъпчем на едно место или да влезем в дълбините на психованализата,,, това съшо е болезнена истина
 

Горе