Код за забрана на достъп до страница

Fozzy

Well-Known Member
Много спешно ми трябва да забраня директните хитове към дадена страница с код. Тоест ако някой напише в браузъра ввв.сайт.ком/2.пхп да му даде "достъп отказан", но ако от вв.сайт.ком/индекс.пхп натисне линк към 2.пхп, то тогава да може да разгледа страницата. Имах някъде такова нещо, но не мога да го намеря. Спешно е, така че моля за помощ!

П.С.: И ако има начин да забраня копирането на картинки :(
 
От: Код за забрана на достъп до страница

за забраната не разбрах май, опиши го по старателно
картинките не може да ги забраниш, винаги ще си PrintScreen-а екрана квото и да правиш.
 
От: Код за забрана на достъп до страница

Ами, мисля че достатъчно старателно съм го обяснил, но ето пак:

Имам страница ime.com и подстраница ime.com/1.php Искам когато някой въведе в браузъра директно ime.com/1.php и натисне Enter, вместо страницата да му изписва "Отказан достъп" или нещо от сорта. А когато в ime.com (тоест друга страница) натисне линк, който да води към ime.com/1.php ,то да му се отваря страницата нормално.

По-накратко:

Не искам да се влиза директно в някоя страница през браузъра, а това задължително да става чрез линк от друга.

Сигурен съм, че има такъв код защото преди съм го ползвал. Май в веб-турист го бях намерил, но странно защо от там съм баннат, при положение, че им чета само уроците ама айде...
 
От: Код за забрана на достъп до страница

за единия файл:

<?php
define(Value, 1);
include('2.php');
?>



за другия файл:

<?
defined('Value') or die('Отказан достъп!');
?>




нещо такова
 
От: Код за забрана на достъп до страница

Ей, radev, много си бърз бе. Само, че това не става, не ми върши работа.
 
От: Код за забрана на достъп до страница

трябва да стане бе :)
нещо такова
пусни един гугъл ако трябва като използваш тва дето съм ти дал

ами днес съм бърз :)
мързи ме да бачкам и цял ден отговарям във форума :)
Днес ми е Предприемач Дей
 
От: Код за забрана на достъп до страница

Лошото е, че нещо не мога да го направя :( Прочетох за тази функция, но като не съм навътре в езика...
 
Това, което искаш да направиш, може да стане чрез проверка на реферер, но пак има заобиколни вратички, с които чрез браузъра да се излъже, че идваш от еди кой си сайт (за "адвансд" потребители).

На прима виста се сещам за реализация чрез PHP или mod_rewrite.

Методът с реферера ще ти свърши работа, ако не държиш на 100% посочените страници да са достъпни само чрез линк от твоя сайт.

Имам тука едно кодче на ПХП, ако си заинтересован - ще го постна.
 
От: Код за забрана на достъп до страница

radev, твоя код работи, но не по начинът, който аз искам. the_heaven, би ли обяснил начина, моля те.
 
Последно редактирано:
От: Код за забрана на достъп до страница

RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^$
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http://(www\.)?tvoqdomain.com/.*$ [NC]
RewriteRule \.(php)$ - [F]

Сменяш "tvoqdomain.com" с домейна от който може да се влезе в index2.php примерно

(а кода се слага във .htaccess в папката с index2.php) п.п.: ако index.php е в същата папка правилото важи и за него
 

Горе