Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Кое ви е по удобно при мобилно браузване?

  • Сайта да се свие и да стане смачакан и дълъг за влачене (адаптивен)

    Votes: 26 53.1%
  • Да виждам десктоп версия (цялата картина) и да чукна два пъти, да увеличи това което ме интерсува.

    Votes: 23 46.9%

  • Общо гласове
    49
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Ми съгласен съм статията е истинска на 100%, 21 е деня.
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Време беше, приветствам идеята.

Статията е достоверна, може да се види в блога на гугъл.

Но те не пускат всички ъпдейти наведнъж по всички държави, така че мое да отнеме известно време докато ъпдейтнат и българсия пазар.
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Истината е, че се мъчат от години да диктуват как да се правят сайтовете и да им играеш по свирката. Изключил съм работата по ранкване на сайтове повече от година и трафика ми е в пъти по-голям, изключваме БГ сайтовете... тях съм ги отписал на 90% плащам им само домейните и хостинга от това, което ми е останало.
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Тея до кога ще ми дават наклон на уя? Бахти тъпаците, скоро ще изчезнат. аз пък няма да се готвя за шибаниите им. То не стига с кво ли ни ни изпонаказаха, ами сега и това. да го духат педалчета.
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Къде е идеята бре? Да чепкаш в телефона докато си на работа ли? Чиновник си 100%.
Време беше, приветствам идеята.

Статията е достоверна, може да се види в блога на гугъл.

Но те не пускат всички ъпдейти наведнъж по всички държави, така че мое да отнеме известно време докато ъпдейтнат и българсия пазар.
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Да им изсъхнат мадурите на тея тиквеници в гугъл дано.
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Бе като цяло е странно какво им пречат сайтовете, които не са с адаптивен дизайн.
От друга страна създават пазар :)) Има много сайтове, които са правени преди години и не се пипат. Време е да се ъпдейтнат. :)
 
Re: От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Перфектна статия за плашене на клиенти с цел да им вземеш повече пари :)

Нека нека, защото повечето са със сайтове мамси джейс. Няма нищо от 21-ви век в тях. :) Много логично от страна на Google и кофти фирмите без mobile friendly сайтове. ;)
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Кое е логичното? Ще ви наказваме с пингвини, панди и какви ли не други животни и сега за капак на всичко да седнеш да си играеш да преработваш сума и сайтове, щото иначе нямало да се класират? Това не само нагло, ами и неморално, тея са за съд, и фалит тъпати гнусни са, направо ме е гнус от тях вече. Да не говорим, че лъжат и в адсенса, крадът като луди и сега думмм пак нова глупост. Няма как да се съглася с това, аз знаеш ли, че вместо да се занимавам с контента и подобряването на сайтовете трябва да оделя няколко седмици, а може- и месеци да минат докато ги наглася по тяхните лиготии? Кой ще ми плаща през това време адсенса с 0.01 на клик в бг ли?
 
От: Re: От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Нека нека, защото повечето са със сайтове мамси джейс. Няма нищо от 21-ви век в тях. :) Много логично от страна на Google и кофти фирмите без mobile friendly сайтове. ;)

Наскоро правих сайт за клиент дето предния му сайт е правен за 5-10 000лв къстъм html още през 2009 година и 300 зора докато го накарам да сменим сайта изцяло вместо да добавям само някакви по цветни бутончета. И пълен скиптик към wordpress понеже никога не го бил чувал. Сайта правеше по 5-15 посещения на месец, взех му сайтчето направих както си му е реда направихме го четливо и за мобилните устройства и гледай как почна да прави по 500 посещения на месец(продава се стока от 10 хилки нагоре за парче) с добре направената работа и съвети, даже и клиентите почнаха да му пишат през сайта :D И накрая идва и ми казва, оооо това wordpress е много хубаво сега един приятел от Германия ми каза че го ползва за неговите фирми и било добре можеш ли да ми направиш сайта да излиза и през телефони, викам ми направил съм го бе пич пуска айфону и малиии ма то верно работи ...... Все едно не му бях говорил същото :D

Клиентите в България са страшни скиптици като тръгнеш да им обясняваш че трябва да вкарат малко иновации, на тоя пич това му обясних че това че са дали 10 000лв за сайта преди 5-10 години и след това никаква подръжка не са правили дори и нищо не са качвали по сайта и си мислят че е същото, а на мен първата ми реакция беше да питам тая фирма съществува ли все още :D

Едит: прекалих със смеещите се иконки, но имам доста положителни и весели спомени от тогава.
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

То освен на Унито сайтовете останаха ли такива които да не са мобайл френдли :D
Инак това ще засегне само старите и заебани сайтове които така или иначе няма да се барнат
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Мисля, че съдите прибързано.

Стъпката, която правят е ориентирана към мобилното търсене. И има логика, защото досега някой като търси нещо, показват всички резултати и естествено на сайт без мобилна версия, показния резултат може въобще да се не чете поради ред причини.

Идеята е при мобилно търсене да се показват само резултати, които са mobile friendly, което не е лошо. Така ще се подобри качеството на трафика.
 
Re: От: Re: От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

@danko6, къв ще е бил този сайт за тия пари? Това старите пари ли? :D

То бате всеки гледа доста скептично към новите неща, нищо ново. Не са само клиентите, но и хората като цяло. ;) Иначе що не му бодна модилна версия направо или той имаше и какво да пипа по стария сайт? :)
 
Re: От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Мисля, че съдите прибързано.

Стъпката, която правят е ориентирана към мобилното търсене. И има логика, защото досега някой като търси нещо, показват всички резултати и естествено на сайт без мобилна версия, показния резултат може въобще да се не чете поради ред причини.

Идеята е при мобилно търсене да се показват само резултати, които са mobile friendly, което не е лошо. Така ще се подобри качеството на трафика.

Мм, да но ще се отразява не след дълго и на десктопа. Поне за това се тръби и чета последно време. Иначе за мобайла от скоро ще е, а за другото (десктопа) постепенно. :)
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Хайде сега глупости що под други телефони освен твоя ряботят? Вярно, може да се оправят, но те са много и мои и клиентски, аз с кое да се занимавам щото на оня тиквеник мат пръц му дошло на ума да прави глупости.
То освен на Унито сайтовете останаха ли такива които да не са мобайл френдли :D
Инак това ще засегне само старите и заебани сайтове които така или иначе няма да се барнат
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Пък и не виждам защо някой сайт да не се класира, щото нямал мобилна версия. Това не е ли ДИКТАТУРА??? Пък ми говорите за демокрация!!!
 
Re: От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Пък и не виждам защо някой сайт да не се класира, щото нямал мобилна версия. Това не е ли ДИКТАТУРА??? Пък ми говорите за демокрация!!!

То бате може да е също така мобайл френдли, сигурно това може да го пропуснат. ;)
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Като са толкова оперени да си направят отделна търсачка за мобилните устройства и там да показват само такива сайтове, това е дискриминация по всякакъв начин. Тъп , тъп мат пръц.
 

Горе