Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Кое ви е по удобно при мобилно браузване?

  • Сайта да се свие и да стане смачакан и дълъг за влачене (адаптивен)

    Votes: 26 53.1%
  • Да виждам десктоп версия (цялата картина) и да чукна два пъти, да увеличи това което ме интерсува.

    Votes: 23 46.9%

  • Общо гласове
    49
От: От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Имам няколко сайта на адсенс. Единия го направих мобилен. РПМ-а падна, а на тоя дето не е мобилен е по-висок :lol:

Това съм го забелязал още преди година. CTR-а на един архивен сайт с темплейт от преди 4-5 години е почти троен спрямо тези с респонзив.
А съм си играл да си направя рекламите да се показват според резолюцията на подходящи места и с подходящ размер ...
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

И аз така, но аз лично виждам само малки банерчета примерно. Квадратите, които според мен са най-доходни, никакви не ги показва. Е как ще ме накарат да мина на мобилна версия, да не съм луд (сайтовете са главно с фб трафик) :lol:
 
От: От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Това съм го забелязал още преди година. CTR-а на един архивен сайт с темплейт от преди 4-5 години е почти троен спрямо тези с респонзив.
А съм си играл да си направя рекламите да се показват според резолюцията на подходящи места и с подходящ размер ...

Същото :)
ctr-а ми падна драстично. CPC-то се увеличи, ама то предполагам поради големия спад от общия брой кликове. :))
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Оня ден пуснах респонсив версия на един онлайн магазин на Опен Карт до тук равносметката за мобилният трафик е потресаваща

Боунсрейта скочи с близо 20%
Времето прекарано на сайта падна от 3 минути на 20 секунди

За сега ще го оставя така да поседи две три седмици да видя дали ще окаже влияние на серпа и ще му бия шута - Сайта и без това работи предимно на реклама така че ми е през оная работа какво мисли Г по въпроса ако не почне да ме класира по напред в мобилният серп за да ми компенсира изгонените клиенти.
 
Re: От: От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Това съм го забелязал още преди година. CTR-а на един архивен сайт с темплейт от преди 4-5 години е почти троен спрямо тези с респонзив.
А съм си играл да си направя рекламите да се показват според резолюцията на подходящи места и с подходящ размер ...

Това не е ли против правилата? Или не. Да визуализираш както на теб ти е ОК за мобайл? :) Все пак там доста може да се манипулира. :)
 
От: От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Оня ден пуснах респонсив версия на един онлайн магазин на Опен Карт до тук равносметката за мобилният трафик е потресаваща

Боунсрейта скочи с близо 20%
Времето прекарано на сайта падна от 3 минути на 20 секунди

За сега ще го оставя така да поседи две три седмици да видя дали ще окаже влияние на серпа и ще му бия шута - Сайта и без това работи предимно на реклама така че ми е през оная работа какво мисли Г по въпроса ако не почне да ме класира по напред в мобилният серп за да ми компенсира изгонените клиенти.
Ебати таш*ака. Български магазин ли е?
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Румънски е - Но съм сигурен че ефекта ще е същият и в БГ - Явно хората правят като мен - Видят ли мобилен дизайн и бият хикса на сайта
 
Последно редактирано:
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Не румънски е - Но съм сигурен че ефекта ще е същият и в БГ - Явно хората правят като мен - Видят ли мобилен дизайн и бият хикса на сайта

Оле божке ши изям две връзки зелен чесън са разплача
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Оле божке ши изям две връзки зелен чесън са разплача

Пордният полуидиот с ен-ти наброй профил - Кой ли ден на Блинки ще му писне да серете по форума
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Пордният полуидиот с ен-ти наброй профил - Кой ли ден на Блинки ще му писне да серете по форума

Изказвам мнение, а ти като какъв се изказваш
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Изказвам мнение, а ти като какъв се изказваш
Абе ти не можеш ли да не сереш във всяка тема? Честно?
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Аз даже на форума не понасям мобилната версия :D като вляза през телефона първата работа е скрол до края на страницата за да търся пълната версия че иначе се побърквам :D
 
От: Re: От: От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

А съм си играл да си направя рекламите да се показват според резолюцията на подходящи места и с подходящ размер ...

Това не е ли против правилата? Или не. Да визуализираш както на теб ти е ОК за мобайл? :) Все пак там доста може да се манипулира. :)
Не е против правилата. В зависимост от резолюцията се извикват различни рекламни кодове с различни размери, без да се променя само кода на рекламата.
 
От: Re: От: От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Не е против правилата. В зависимост от резолюцията се извикват различни рекламни кодове с различни размери, без да се променя само кода на рекламата.
Еми да, иначе какъв ще е смисъла от мобилен дизайн с немобилни реклами. Има едно нещо което не ме кефи в респонзивните реклами: при свиване и разширяване на сайта, размера на рекламата не се променя. Той се определя от размера на сайта при неговото зареждане. За това аз имам 2 реклами, една респонзивна и една нормална. Може би Torbalan Trolski говори за същото.
 
Re: От: Re: От: От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Не е против правилата. В зависимост от резолюцията се извикват различни рекламни кодове с различни размери, без да се променя само кода на рекламата.

Аа, ясно. Да мислех, че малко се манипулира, но може би не е така.

Потребител на форума с новинарски сайт пък сподели, че мобайл CTR-а (ако мога така да се изразя) му е ОК, защото повечето му рекламни полета в контента, което си е по всички правила. ;)
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Мда, май тука се крие ключа от бараката: Project Fi.

Променяйки алгоритъма за мобилни устройства, си осигуряват бъдещата продажба на мобилни устройства.
Като под мобилни устройства се разбират само телефоните засега, а във бъдеще може би ще важи само за техните мобилни устройства /телефони/…

Иначе всичко се прави за доброто на потребителите, май…..
Нямат отказване от сътворяване на щуротии, проекта с балоните им гръмна, обаче веднага го заместват с поредната дивотия, вместо да си оправят основната дейност…
Пълен цирк…
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

В крайна сметка, поне от сайтовете, които разполагам и имам наблюдение, включително и няколко на Английски език всичко това се оказа същото като предишния ъпдейт, където сайтовете, които се зареждаха бавно щяха да бъдат наказвани т.е. една голяма приказка, която просто целеше да накара голям брой собственици на сайтове да си направят мобилни версии. Това не е лошо де, все пак голям брой хора използвал мобилни устройства за да сърфират и трябва да им е удобно.

От друга страна рекламите и купуванията от телефони и таблети са доста малко и хората предпочитат да ги използват като развлекателни устройства, сърфиране на интернет и facebook. Но пък ми направи впечатление, как някои мобилни приложения, т.е. такива в Google Play направиха огромен скок в графата поръчки и приходи, но става въпрос за приложения, които са различни от сайта и са създадени за да са удобни да се поръчват продукти оттам чрез телефон. В крайна сметка както и предишния "ъпдейт" за скоростта на зареждане се оказа печеливша за крайните потребители и по-скоро губеща(инвестиции в мобилни версии, като в някои случаи е възможно това да е печеливша инвестиция) за доста уебмастъри.

Защо смятате, че основната дейност на Google е бил проблемен? Пробвал съм различни търсачки, нито една не се доближава до нивото на Google. Вярно, събират огромна база от данни за потребителите си, но поне използват част от тях за да не по-лесно при търсенето на определени данни. Помня едно време когато търсех Django винаги ми излизаше филма, но след 5-6 пъти посещаване на документацията на Django framework вече го нямам дори и в топ 10 на резултатите :)

P.S Project FI е адски различни нещо и статията, която си линкнал е невярна. Project FI ще работи, поне засега само за Nexus 6 и винаги ще използва най-силната мрежа около теб Wi-Fi --> 4G LTE --> 3G --> 2G, като ще използва мрежата на Sprint и T-Mobile. Също така цената е 20$ за неограничени разговори в страната и неограничени смси навсякъде, но пък няма неограничени мобилни данни и цената е 10$ за 1GB интернет(+10$ за всеки следващ 1 GB). Така че дори и в България е възможно да се намерят по-добри условия за по-евтини пари.
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

Незнам дали има връзка, но от 1 седмица забелязвам драстично повишение на Адсенс приходите от мобилни устройства и таблети при англоезичен сайт. В момента те съставляват 72% от всички приходи / 28% от РС/. През м.Март цифрите са 43% от мобилни устройства и таблети и 57% от настолни компютри.
 
От: Google се готви за мобилен "Армагедон", подгответе се и вие

При мен има повишение на трафика при англоезичен сайт, но е възможно това да е сезонно. Ще поизчакаме още малко. Но има някакво раздвижване в англоезичната сфера. В бг сайтовете е без промяна.
 

Горе