Facebook реже изображенията при публикациите от блог страницата ми?

Здравейте, нов съм във форума и това ми е първия пост.
Опитах се да намеря актуална информация по въпроса си, знам че някъде съм чел нещо, но за мое съжаление в момента не откривам нищо! Това пък, което намеря като инфо по темата не сработва.

Минавам по същество. От около 10 месеца развивам бизнес сайт с прилежащата му блог страница. Сам работя по темите, сам си обработвам и изображенията. Използвам най-често Photoshop и Ilustrator на аматьорско ниво, но смея да твърдя че нещата се получават добре. Всяка седмица публикувам по една статия (за толкова ми стига свободното време след работа) и я качвам и в социалните мрежи. Използвам Google Plus и Facebook. При Гугъл Плюс нещата се получават точно така, както ги искам. Но за съжаление при Фейсбук имам проблем с изображенията - реже ми ги!

Вече пробвах следните методи:
- различни размери на изображенията. Бях чел статии с препоръчителните размери за публикуване във Фейсбук. Не стават. Експериментирах си аз, обаче Фейса си прави каквото си иска. Понякога доста по големи изображения не ми ги реже (в сравнение с малките), понякога обратното. Но по принцип реже всички.
- пробвах преди да кача публикацията в социалната мрежа да я мина през дебъгера: https:// developers. facebook. com/ tools/ debug/ - пак ги реже.
- в сайта си използвам приложението на Yoast, като в него има специална секция за публикация за социалните страници - специално за фейсбук. Прилежно попълвам всичко, но за съжаление пак не става. Фейсбук си реже когато му скимне!

Моля за помощ и съвет! И благодарности на всички отзовали се. :)
 
От: Facebook реже изображенията при публикациите от блог страницата ми?

Какъв е размера на изображенията? При мен имаше проблем с ширина по-голяма от 600 , затова почнах да ги правя всички изображения с ширина 600 и нямам проблем. И аз ползвам Yoast , който в повечето случаи се справя перфектно с мета таговете за файс. Моя съвет е тествай с различни ширини в някой от следващите ти постове и виж кое работи най-добре при теб.
 
От: Facebook реже изображенията при публикациите от блог страницата ми?

Да... Мисля, че успях да си дам отговор на въпроса. Аз го направих по трудния начин, но нищо, неволята учи... :)
Та, с помощта на Firebug-а на Firefox видях, че фейсбук преоразмерява изображенията до 470x246 px. Може би по точно казано е, че ги "мачка"до този размер, а остатъка го реже. Направих си няколко теста и с други размери в подобен "scaling" и всичко си дойде на мястото.
След това съвсем случайно попаднах на една статия, където ги има описани точно тези размери за фейсбук и точния мащаб, а именно 1.91 : 1. Съжалявам, че не съм попаднал по рано на тази статия.

P.S. @BurnX, благодаря за бързия отговор.
P.S. Сега като си отговорих сам, въпроса ми се струва малко глупав, така че се извинявам ако съм досадил на някого.
 
От: Facebook реже изображенията при публикациите от блог страницата ми?

Чак пък досадил ... :) поне си дал полезно инфо за останалите потребители
 

Горе