Какво изгубихме с края на социализма

От: Какво изгубихме с края на социализма

11537239_867350619985275_5110237560658248883_n.jpg


Приликите с терористични организации са напълно действителни.

Постаментът от черен мрамор е откраднат от гроба на Александър Георгиев - Коджакафалията (най-богатият човек в Бургас, който приживе и след смъртта си отделя огромни суми за развитието на града, бедните, Църквата и бежанците от неосвободените ни територии). Върху него е имало голям каменен кръст, но през 1950 г. властта по терлици го демонтира през нощта.
 
От: Какво изгубихме с края на социализма

Това с автоматите липсва доста, жалко че димукрадите после премахнаха всякакъв вид военно обучение в училищата.
 
От: Какво изгубихме с края на социализма

С "края" на социализма през 1989г. изгубихме 45г. прогрес и развитие. Можеше да изгубим и повече...
 
От: От: Какво изгубихме с края на социализма

Тоест снимките са след падането на соца!


какъв соц бе човек :D (нали сега БСП са социалисти?)
да разкажеш един виц с което да си осигуриш ваканция в Белене? на това социализъм ли му викаш?
 
От: От: Какво изгубихме с края на социализма

какъв соц бе човек :D (нали сега БСП са социалисти?)
да разкажеш един виц с което да си осигуриш ваканция в Белене? на това социализъм ли му викаш?

Социализъм в откровена и чиста форма, който да следва наистина идеологията на социализма и комунизма, не е съществувал все още! Всяка соц държава си е била чиста диктатура на определена клика или авторитарен режим и всички те под прекия контрол на КПСС. Като човек, който се интересува на тема история, съм чел преди време част от идеологията на социализма и не видях никаква прилика с тези които са съществували до ден днешен.. Определено като държава, много материална база сме загубили след падането на режима на Т.Живков, както и изключително много подкрепа (във военна мощ и пари под формата на суровини на символични цени) от СССР, но поне не станахме 16 република на СССР (както са се стремяли да ни слеят от БКП), сега да си имаме ядовете на Украйна, Грузия и там бившите съветски републики като Литва, Латвия, Естония и другите.. Още 10 годинки, ако сме били соц.държава и до ден днешен, руският щеше да е втори официален език по тези географски ширини. Не съм живял по онова време, колкото и да е било хубаво, колкото и хубави истории да разказват хората, само като чуя някой познат да каже, че член на семейството му е станало жертва на червения режим и ми става супер противното да слушам повече за соц-а! Да не говорим, че няма статистика колко точно са избитите хора за 45г. по лагерите на смъртта и по границите ни, да не говорим, че след 44-та година избиват целият елит на нацията ни БЕЗ СЪД И ПРИСЪДА! За мен от моя гледна точка, без да съм бил роден по това време и живял тогава, сме спечелили повече, отколкото сме загубили! Все пак като българин искам нацията ми да се съхрани, а не да стане руски придатък към руската нация! Режим, който идва с кръв, си отива с кръв, ама аз още кръв не съм видял да се лее, защото деца, внуци и тем подобни червени лакеи, все още си ни управляват, така, че вместо да мъдрим какво сме загубили, да видим какво може да се направи за в бъдеще. Една такава тема ще бъде по-градивна и хубава дискусия, стига да не налазят тролове..

Поздрави!
 
От: Какво изгубихме с края на социализма

Bulgaria 1944 - 1989 ''forbidden truth''

https://vimeo.com/77492281
Също като другата "забранена истина" - генетичната връзка на комунизма със социалната демокрация ;) Всъщност, това да си убеден социалдемократ и анти-комунист си е чиста проба шизофрения.
 
От: От: Какво изгубихме с края на социализма

Също като другата "забранена истина" - генетичната връзка на комунизма със социалната демокрация ;) Всъщност, това да си убеден социалдемократ и анти-комунист си е чиста проба шизофрения.

Тя твойта политическа система оше не е измислена сигур но като мойта , ена затва нема гласувам за чужди системи яя,,, ае у лево социалните, дайте ни нещо полошо и от пожарникар
Да живей туй дет не гасне,,,, белким и ние живнем малко,,, ако доживейм ши видим къто викат руснаците през войната, шото двайсе милиона не са видели, па ние сми само седем,,, ама пък се скатаваме, нема страшно, не страхуйся,,,
 
От: От: Какво изгубихме с края на социализма

Също като другата "забранена истина" - генетичната връзка на комунизма със социалната демокрация ;) Всъщност, това да си убеден социалдемократ и анти-комунист си е чиста проба шизофрения.

Съгласен съм. Просто при социалдемократа ги няма фанатизма и крайно левите идеи. (а може и да ги има но са неосъществими в демократични условия)
 
От: Какво изгубихме с края на социализма

Инструкция за управлението на окупираните от Съветската армия източноевропейски държави.

3. Да се ускори ликвидирането на граждани, които участват в или симпатизират на партии и организации отпреди войната и възстановили се след нея без нашето съгласие. Да се използват за тази цел всички конфликти и недоразумения между тях, а също така и въоръжена опозиция.
4. В политическите репресии да се използват войници от армията (възстановена на наша територия) и след това да се ликвидират тези войници.

"34. Специално да се наблюдава църквата, като се създават условия и програми за обучение на младежта за наслагване на омраза към нея. Специален контрол да се упражнява над църковните печатници, библиотеки, архиви, проповеди и т. н."
 
От: Какво изгубихме с края на социализма

Загубите от социализма са претърпени по времето на самия социализъм и са много тежки. Сега само търпим последствията от тях.
 
От: Какво изгубихме с края на социализма

Да разбулим още един мит.


С МВР на море (1966) при социализма: Стопанските и криминални престъпления са много

Архивните документи на МВР разкриват, че криминалната и стопанската престъпност не е била овладяна 20 години след „победата” на социализма в България. Разкриваемостта на престъпленията срещу чужденци в Бургаски окръг, включително и на Слънчев бряг (на снимката) е 54%. Това не пречи на режима на БКП и неговите наследници да изграждат и поддържат мита, че по това време не е имало престъпност

http://desebg.com/index.php?option=com_content&view=article&id=2391
 
От: Какво изгубихме с края на социализма

Това си е малко пропаганда. С който съм говорил от бащи/майки до баби и дядовци - никой не са го ограбвали. Не са си заключвали вратите на село преди. Не знам какъв мит е, ама никой от моите близки не е ставал жертва на черен бродник преди 89та.
 
От: Какво изгубихме с края на социализма

Разкриваемостта на престъпленията срещу чужденци в Бургаски окръг, включително и на Слънчев бряг (на снимката) е 54%.
При две престъпления и едно от тях неразкрито, % е 50. :wink:
 
От: Какво изгубихме с края на социализма

@redrum това са официялни документи, освен те да си правят пропаганда, че имат престъпност. :)


@Вискяр

За 11 месеца от годината в курортните райони а извършени 1200 криминални престъпления, от които е отчетено, че са разкрити 949 или 79%. Извършени са 73 престъпления срещу чужденци, предимно кражби, от които разкрити са 40 или 54%.
 
От: Какво изгубихме с края на социализма

79% разкриваемост е много добре. И това са курортните райони, дай да видим във вътрешността на страната как е било положението. Това "не е имало престъпност" е просто мнението на хората, които са виждали толкова малко престъпност, че е нормално да са я смятали за несъществуваща. Отделно, те самите не са ставали жертва на престъпления и е имало ефективни наказания за престъпниците. Сега е поне 20 пъти по-зле от тогава в това отношение.
 
От: Какво изгубихме с края на социализма

По време на социализма циганите имаха осигурена държавна работа. Общо взето всичките. Затова те си получаваха заплати, а ако някой съгреши и го хванат, това в милицията не му прилагаха либерастко отношение (каквото е сега), а добре си биеха. В резултат на това кражбите от тяхна страна не бяха по-големи от кражбите от страна на българите.

Друга мнооого важна особеност по отношение на кражбите е това, че имаш силен държавен сектор. И като ти се доще да крадеш - крадеш от държавата. Както се казва колкото ти душа иска. Така смисълът от джебчийство по къщите - беше много по-малък.

Това да се твърди, че битовата престъпност тогава и сега е съизмерима - просто е смехотворно...
 
От: Какво изгубихме с края на социализма

Сега е поне 20 пъти по-зле от тогава в това отношение.

4000 дка дюни са в частни ръце:

%D0%94%D1%8E%D0%BD%D0%B8-%D0%90%D0%BB%D0%B5%D0%BF%D1%83.jpg

11828699_1626585364292805_6534616518724498366_n.jpg

11822342_1124167634277505_3293779472848585259_n.jpg

11817136_1682571315297502_7583345808254794728_n.jpg
 

Горе